Duits AI-bedrijf haalt half miljard dollar aan investeringen op
HEIDELBERG (ANP/DPA) - Het Duitse in kunstmatige intelligentie gespecialiseerde Aleph Alpha heeft meer dan 500 miljoen dollar (467.000 euro) opgehaald bij een nieuwe investeringsronde. Met het geld zegt de start-up te kunnen concurreren met OpenAI en grote bedrijven als Microsoft en Google op het gebied van AI.
Aleph Alpha maakt AI-taalmodellen die te vergelijken zijn met de tool ChatGPT van het Amerikaanse OpenAI. Het bedrijf werd opgericht in 2019 en wil AI-programma's maken die met name gebruikt kunnen worden door overheden en de industrie.
"Met deze nieuwste investering zullen we onze capaciteiten verder uitbreiden en onze partners in staat stellen voorop te lopen in deze technologische ontwikkeling", zegt topman Jonas Andrulis.
Onder de investeerders zijn durfkapitaalgroep Innovation Park Artificial Intelligence, ingenieursgigant Bosch Group en het retail- en IT-bedrijf Schwarz Group, dat eigenaar is van supermarktketen Lidl.
Oprichter Andrulis zei maandag bij de aankondiging van de fondsenwerving in Berlijn dat politieke leiders niet te strikt moeten zijn met de regels die rondom AI verwacht worden: "We hebben ook nog een paar spelers nodig, niet alleen scheidsrechters." De Duitse vicekanselier Robert Habeck was ook aanwezig en noemde Aleph Alpha een "ongelooflijk succesverhaal".
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met verlies gesloten. Ook de beurzen elders in Europa lieten rode cijfers zien door onzekerheid bij beleggers over de vredesbesprekingen in het Midden-Oosten. De olieprijzen gingen weer flink omhoog.
35 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sancties opgeheven voor een aantal bedrijven uit Belarus, waaronder grote producenten van de voor kunstmest belangrijke grondstof potas. Daarnaast geeft het Amerikaanse ministerie van Financiën toestemming om weer zaken te doen met de Belarussische staatsbank Belinvestbank. De bedrijven belandden eerder op de Amerikaanse sanctielijst vanwege de steun van Belarus aan de Russische inval in Oekraïne.
43 minuten geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse Bondsdag heeft een wet aangenomen die de sterke stijging van brandstofprijzen moet beteugelen. Vanaf april mogen tankstations enkel een keer per dag, rond het middaguur, hun prijzen verhogen. Prijzen verlagen mag de hele dag door. Overtredingen kunnen bestraft worden met boetes tot 100.000 euro.
1 uur geledenNICOSIA (ANP/DPA/AFP) - De regering van Cyprus komt met een steunpakket van in totaal 200 miljoen euro voor huishoudens, boeren en de toeristische sector vanwege de impact van de oorlog in het Midden-Oosten. Het gaat onder meer om tijdelijke verlagingen van de btw op levensmiddelen en stroom, een verlaging van de brandstofaccijns en subsidies aan boeren en hotels.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol kijkt of het de hulp aan passagiers met een beperking zelf gaat uitvoeren, in plaats van die hulp uit te besteden aan andere bedrijven. Dat meldt een woordvoerster van de luchthaven donderdag, na kritiek van vakbond FNV.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De diensten van Odido komen weer op gang na een storing bij de telecomprovider. Een woordvoerder meldt dat een deel van de mobiele diensten tijdelijk niet beschikbaar was door "een probleem met het koelsysteem in een datacenter".
2 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De miljardensteun die de Nederlandse staat tijdens de coronapandemie aan KLM verleende, staat opnieuw juridisch ter discussie. Een belangrijke adviseur van het Europees Hof van Justitie adviseert een eerdere vernietiging van de Europese goedkeuring voor de steun door de op een na hoogste EU-rechter in stand te laten.
2 uur geleden