Duisenberg verliest met dood Van Agt pro-Palestijnse compagnon
DEN HAAG (ANP) - De dood van Dries van Agt betekent voor Gretta Duisenberg het verlies van een compagnon, zegt zij vrijdag in reactie op het overlijden van de oud-premier. De 81-jarige weduwe van oud-president van de Europese Centrale Bank, Wim Duisenberg, richtte de pro-Palestijnse stichting Stop de Bezetting op en was daar vijftien jaar voorzitter van. Van Agt sloot zich destijds aan bij die stichting.
"Het is voor mij een groot verlies", aldus Duisenberg, die het "fantastisch" vond hoe Van Agt zich "met gedrevenheid inzette voor de Palestijnen". "Een van de weinige ex-politici in het land die dit durfde. Daarin zal ik Dries ongelooflijk missen", zegt ze. "Ik ben dankbaar voor zijn loyaliteit."
Ze noemt het ontzettend prachtig dat Van Agt samen met zijn vrouw Eugenie is overleden. "Hoe zij in wezen de belofte van het huwelijk, tot in den dood, hebben uitgevoerd." De twee stierven volgens The Rights Forum, een door Van Agt opgericht kenniscentrum, hand in hand. Ze waren beiden 93 jaar.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het aantal nieuwe tbs-patiënten is vorig jaar gedaald naar 118, ten opzichte van 164 een jaar eerder. Desondanks zijn alle bedden in Nederlandse tbs-klinieken bezet. Dat meldt TBS Nederland op basis van cijfers uit het nieuwe jaarverslag.
49 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Curaçao zorgt dit WK voor een opvallende vlaggenpiek, merkt Drukbedrijf. Sinds dat land zich heeft geplaatst voor het WK worden vlaggen van het land tien keer vaker besteld dan in een normale periode, aldus het drukwerkbedrijf.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij twee steekincidenten in Den Haag zijn drie mensen gewond geraakt. Dat meldt de politie Den Haag op X. De steekpartijen vonden in de nacht van zondag op maandag plaats in het stadscentrum, op de Kalvermarkt en het Koningin Julianaplein.
3 uur geledenOSSENDRECHT (ANP) - Bij een aanrijding op de A4 vlakbij de grens met België is een persoon overleden. Dat meldt de politie Zeeland-West-Brabant op X. De snelweg is tussen knooppunt De Markiezaat en Zandvliet in België gedeeltelijk afgesloten. Het viaduct over de A4 in Ossendrecht is ook dicht.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Belgische identificatieapp itsme is vanaf maandag breed te gebruiken in Nederland. De app wordt de opvolger van iDIN, de identificatiedienst waarmee je via je bank kunt inloggen bij verzekeraars, webwinkels en tal van andere organisaties. Mensen die zich ergens willen identificeren met iDIN kunnen dit voortaan ook doen met itsme. Daarvoor moeten ze kiezen voor een speciale optie in het iDIN-menu.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Centraal Joods Overleg (CJO) dreigt naar de rechter te stappen als het kabinet geen inreisverbod instelt voor de artiest Kanye West, meldt de organisatie zondag in een verklaring. Het verzoek om Kanye West, bekend als Ye, de toegang tot Nederland te ontzeggen is vrijdag door het CJO neergelegd bij minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie).
15 uur geledenDE BILT (ANP) - In Gelderland en Overijssel is code geel van kracht wegens onweersbuien, meldt het KNMI. Daarbij kan plaatselijk hagel vallen en veel neerslag, aldus het weerinstituut.
16 uur geleden