Duisenberg verliest met dood Van Agt pro-Palestijnse compagnon
DEN HAAG (ANP) - De dood van Dries van Agt betekent voor Gretta Duisenberg het verlies van een compagnon, zegt zij vrijdag in reactie op het overlijden van de oud-premier. De 81-jarige weduwe van oud-president van de Europese Centrale Bank, Wim Duisenberg, richtte de pro-Palestijnse stichting Stop de Bezetting op en was daar vijftien jaar voorzitter van. Van Agt sloot zich destijds aan bij die stichting.
"Het is voor mij een groot verlies", aldus Duisenberg, die het "fantastisch" vond hoe Van Agt zich "met gedrevenheid inzette voor de Palestijnen". "Een van de weinige ex-politici in het land die dit durfde. Daarin zal ik Dries ongelooflijk missen", zegt ze. "Ik ben dankbaar voor zijn loyaliteit."
Ze noemt het ontzettend prachtig dat Van Agt samen met zijn vrouw Eugenie is overleden. "Hoe zij in wezen de belofte van het huwelijk, tot in den dood, hebben uitgevoerd." De twee stierven volgens The Rights Forum, een door Van Agt opgericht kenniscentrum, hand in hand. Ze waren beiden 93 jaar.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - In De Bilt bleef de temperatuur op eerste kerstdag de hele dag onder nul. Hierdoor is de eerste officiële ijsdag van de winter een feit. Dit maakt het de koudste eerste kerstdag sinds 1994. Volgens Weeronline werd het maximaal -0,2 graden.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De kersttoespraak van koning Willem-Alexander telt dit jaar 757 woorden, dat is 11 woorden meer dan vorig jaar. De lengte van de kersttoespraak van de koning daalde de afgelopen jaren.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander zou het mooi vinden als "iedere generatie als eerste doel zou hebben om de wereld in een iets betere toestand over te dragen aan de generatie erna". Dat is niet eenvoudig, zei de koning donderdag in zijn jaarlijkse kersttoespraak.
10 uur geledenZAANDAM (ANP) - In een woning aan de Westzijde in Zaandam heeft een zeer grote brand gewoed. Het ging om een kraakpand, aldus een woordvoerder van de veiligheidsregio. Rond 12.15 uur meldde de brandweer dat de brand uit is.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Artis is op kerstavond een olifantje geboren. Het kalf, een bul, stond al binnen enkele minuten op vier poten en dronk al snel bij moeder. In de Amsterdamse dierentuin leven nu vijf Aziatische olifanten: matriarch van de kudde Thong Thai en haar vier nakomelingen.
11 uur geledenWAGENINGEN (ANP) - De hazelaars staan dit jaar eerder in bloei dan ooit. Dat kan leiden tot hooikoortsklachten, meldt Nature Today. "Niet eerder stonden hazelaars zo vroeg zo uitgebreid te bloeien als dit jaar. En niet eerder telde het LUMC zoveel hazelaarpollen in december als dit jaar."
12 uur geledenMAASDIJK (ANP) - Een automobilist is om het leven gekomen door een ongeval in Maasdijk, waarbij zijn auto in brand vloog. Het ongeluk gebeurde rond 4.30 uur op de Coldenhovelaan in de Zuid-Hollandse plaats, meldt de politie op X.
12 uur geleden