Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duikers worstelen met gezonken zeiljacht bij Sicilië

Duikers worstelen met gezonken zeiljacht bij Sicilië

PORTICELLO (ANP) - Het kost brandweerduikers grote moeite om het luxe zeiljacht in te komen dat is gezonken voor de kust van Sicilië. Het schip ligt 50 meter onder water en de doorgang in het schip is ook versperd, zegt de brandweer tegen persbureau ANSA. Zes mensen worden nog altijd vermist. De Italiaanse kustwacht denkt volgens Britse media dat het onwaarschijnlijk is dat de vermisten nog in leven zijn.

De hulpdiensten hervatten dinsdagochtend vroeg hun werkzaamheden bij de Bayesian. Gespecialiseerde duikers zwemmen naar beneden, waar ze proberen het schip in te komen. Ze kunnen steeds maar twaalf minuten onder water blijven, zegt Luca Cari van de brandweer aan ANSA. Twee daarvan zijn ze kwijt aan op en neer zwemmen, waardoor er maar tien minuten overblijven voor werkzaamheden bij het schip.

Tot nu toe is het alleen gelukt om de brug van het schip binnen te komen, aldus Cari. Daar werd niemand aangetroffen. De rest van het schip omschrijft hij als een "kleine Concordia", verwijzend naar het cruiseschip Costa Concordia dat in 2012 aan de grond liep bij het Italiaanse eiland Giglio met 32 doden tot gevolg. De ruimtes zijn nauw en er zijn veel obstakels. De duikers hebben wel een raam gevonden waar ze doorheen zouden kunnen, maar dat is door het drie centimeter dikke glas ook niet eenvoudig.

Volgens de BBC denkt de Italiaanse kustwacht dat de zes vermisten zich mogelijk nog in het schip bevinden. Het 56 meter lange vaartuig zonk binnen enkele minuten, waardoor een deel van de opvarenden mogelijk vast kwam te zitten. Duikers hebben ook gezegd dat doorgangen in het schip geblokkeerd worden door meubilair.

Meer uit Buitenland

Vlucht van Dublin naar Rome na bommelding omgeleid naar Frankrijk

PARIJS (ANP/RTR) - Een vliegtuig van de Ierse luchtvaartmaatschappij Aer Lingus, onderweg van Dublin naar Rome, is vanwege een bommelding omgeleid naar een luchtmachtbasis in het Franse Évreux. Dat heeft het kantoor van de Franse premier bekendgemaakt.

10 minuten geleden
Meerdere primeurs bij Amerikaanse midterms

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse midtermverkiezingen afgelopen dinsdag kenden meerdere primeurs en records. Voor het eerst in de geschiedenis van de Verenigde Staten zijn er straks meerdere zwarte gouverneurs tegelijk in functie. Ook krijgt het land zijn eerste zwarte vrouwelijke gouverneur. In de staat Alabama is de eerste trans volksvertegenwoordiger verkozen.

30 minuten geleden
Republikein wil afzettingsprocedure tegen Pete Hegseth

WASHINGTON (ANP) - De Republikeinse volksvertegenwoordiger Thomas Massie wil volgende week een stemming afdwingen over een afzettingsprocedure tegen de Amerikaanse defensieminister Pete Hegseth. Dat zei hij tegen CNN. Meerdere Republikeinse bronnen verwachten dat het Huis van Afgevaardigden daarmee instemt.

3 uur geleden
Hongkongse activist Joshua Wong krijgt nog eens tien jaar cel

HONGKONG (ANP/AFP) - De Hongkongse democratieactivist Joshua Wong is veroordeeld tot nog eens tien jaar gevangenisstraf wegens samenspanning met buitenlandse mogendheden. De 30-jarige oud-studentenleider zit al bijna zes jaar vast en zou naar verwachting in januari vrijkomen.

4 uur geleden
Seoul wil scheepvaart bij Hormuz beschermen met militaire missie

SEOUL (ANP/AFP) - Zuid-Korea stuurt een patrouillevliegtuig en een explosievenopruimingsteam naar wateren bij de Straat van Hormuz. Volgens het ministerie van Defensie moet de missie de commerciële scheepvaart en de energievoorziening beschermen.

5 uur geleden
Beierse vicepremier Hubert Aiwanger dood aangetroffen in hotel

MÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse politicus Hubert Aiwanger, vicepremier en minister van Economische Zaken van de deelstaat Beieren, is overleden. Dat meldt persbureau DPA op basis van hooggeplaatste bronnen binnen de Beierse regering. Aiwanger is 55 jaar geworden.

5 uur geleden
Frans lagerhuis verwerpt begroting voor 2027

PARIJS (ANP) - Het Franse lagerhuis heeft woensdag het belastingdeel van de begroting voor 2027 verworpen. Alle 458 parlementariërs van de Assemblée Nationale die hun stem uitbrachten, stemden tegen, melden Franse media waaronder BFMTV. Twee parlementariërs onthielden zich van stemming. Daarmee is de volledige begroting in eerste lezing verworpen.

5 uur geleden