Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duikers gaan schade aan Krimbrug onderzoeken

Duikers gaan schade aan Krimbrug onderzoeken

MOSKOU (ANP/RTR) - Russische duikers gaan zondag de schade onderzoeken die is aangericht aan de Krimbrug. De verbinding tussen het door Moskou geannexeerde Oekraïense schiereiland de Krim en het Russische vasteland raakte zaterdag beschadigd nadat er vermoedelijk een bom in een vrachtwagen afging.

De Russische vicepremier Marat Choesnoellin heeft aan persbureaus in het land laten weten dat de duikers rond 06.00 uur plaatselijke tijd beginnen met de inspectie. Naar verwachting wordt het onderzoek aan het einde van de dag afgerond. Door de ontploffing stortte een deel van de verkeersbrug in, maar inmiddels is het verkeer weer hervat op het rijdek dat niet is beschadigd. Ook treinen op de ernaast liggende spoorbrug rijden weer.

De Russische gouverneur Sergej Aksjonov van de Krim laat verslaggevers weten dat "de situatie beheersbaar is. Het is onaangenaam, maar niet dodelijk. Natuurlijk zijn er emoties getriggerd en is er een gezond verlangen om wraak te nemen." Volgens hem is er op het eiland brandstof voor een maand en voor meer dan twee maanden aan voedsel aanwezig.

Het is nog steeds onduidelijk wie achter het opblazen van een deel van de brug zit. Oekraïne heeft de aanslag niet opgeëist en zegt dat Rusland er zelf achter zit. De ontploffing is het resultaat van een interne machtsstrijd in Moskou, stelde Kiev eerder.

De Russische president Vladimir Poetin heeft een betere beveiliging van de belangrijke Krimbrug bevolen. Ook de leidingen en installaties die de Krim van aardgas en stroom voorzien, moeten beter worden bewaakt. De Russische veiligheidsdienst FSB wordt verantwoordelijk voor de versterkte veiligheidsmaatregelen.

Meer uit Buitenland

NAVO versterkt raketverdediging na Iraanse raket richting Turkije

BRUSSEL (ANP/AFP) - De NAVO heeft de ballistische raketverdediging versterkt nu Iran zijn aanvallen in het Midden-Oosten opvoert, meldt woordvoerder kolonel Martin O'Donnell. Een raket was woensdag op weg naar Turkije, een NAVO-lidstaat, voordat deze werd neergehaald.

1 uur geleden
Frans evacuatievliegtuig moest omkeren om raketvuur Midden-Oosten

PARIJS (ANP) - Een door de Franse regering gecharterd Air France-vliegtuig dat onderweg was naar de Verenigde Arabische Emiraten moest donderdagavond omkeren vanwege raketvuur in het gebied. Dat schrijft transportminister Philippe Tabarot op X. "Deze situatie weerspiegelt de instabiliteit in de regio en de complexiteit van repatriëringsoperaties."

3 uur geleden
Israël claimt leeuwendeel Iraanse luchtafweer te hebben verwoest

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische legerleider generaal Eyal Zamir claimt dat sinds de Amerikaanse en Israëlische aanvallen van zaterdag zijn begonnen het grootste deel van de Iraanse luchtafweer is uitgeschakeld. Het gaat volgens hem om 80 procent van de luchtafweerinstallaties en daarnaast ook om 60 procent van de lanceerinrichtingen voor de Iraanse ballistische raketten.

3 uur geleden
Kristi Noem weg als minister Binnenlandse Veiligheid VS

WASHINGTON (ANP) - Kristi Noem vertrekt als minister van Binnenlandse Veiligheid, meldt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn kanaal Truth Social. Ze wordt eind maart opgevolgd door Markwayne Mullin, de Republikeinse senator van Oklahoma. Het is niet duidelijk waarom Noem vertrekt.

4 uur geleden
Eurocommissaris: EU moet voorbereid zijn op vluchtelingenstroom

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie moet "op alle fronten" voorbereid zijn op een vluchtelingenstroom vanuit het Midden-Oosten, zei Eurocommissaris Magnus Brunner (Migratie) donderdag. Op dit moment is daar nog geen sprake van, "maar we moeten natuurlijk altijd waakzaam blijven."

4 uur geleden
Zelensky zegt dat VS om hulp vroegen tegen drones uit Iran

KYIV (ANP/AFP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft gezegd dat de Verenigde Staten zijn land om hulp hebben gevraagd om weerbaarder te zijn tegen drones in de strijd in het Midden-Oosten.

4 uur geleden
Franse president vraagt Libanon buiten de oorlog te houden

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron heeft gezegd dat alles moet worden gedaan om een nieuwe oorlog in Libanon te voorkomen. Israël voert al dagenlang aanvallen uit op het land waar de grote sjiitische beweging Hezbollah bewapend is en Iran steunt. Honderdduizenden Libanezen zijn hals over kop op de vlucht geslagen uit plaatsen of wijken die Israël aanvalt of zegt te gaan bombarderen.

4 uur geleden