Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duikers gaan schade aan Krimbrug onderzoeken

Duikers gaan schade aan Krimbrug onderzoeken

MOSKOU (ANP/RTR) - Russische duikers gaan zondag de schade onderzoeken die is aangericht aan de Krimbrug. De verbinding tussen het door Moskou geannexeerde Oekraïense schiereiland de Krim en het Russische vasteland raakte zaterdag beschadigd nadat er vermoedelijk een bom in een vrachtwagen afging.

De Russische vicepremier Marat Choesnoellin heeft aan persbureaus in het land laten weten dat de duikers rond 06.00 uur plaatselijke tijd beginnen met de inspectie. Naar verwachting wordt het onderzoek aan het einde van de dag afgerond. Door de ontploffing stortte een deel van de verkeersbrug in, maar inmiddels is het verkeer weer hervat op het rijdek dat niet is beschadigd. Ook treinen op de ernaast liggende spoorbrug rijden weer.

De Russische gouverneur Sergej Aksjonov van de Krim laat verslaggevers weten dat "de situatie beheersbaar is. Het is onaangenaam, maar niet dodelijk. Natuurlijk zijn er emoties getriggerd en is er een gezond verlangen om wraak te nemen." Volgens hem is er op het eiland brandstof voor een maand en voor meer dan twee maanden aan voedsel aanwezig.

Het is nog steeds onduidelijk wie achter het opblazen van een deel van de brug zit. Oekraïne heeft de aanslag niet opgeëist en zegt dat Rusland er zelf achter zit. De ontploffing is het resultaat van een interne machtsstrijd in Moskou, stelde Kiev eerder.

De Russische president Vladimir Poetin heeft een betere beveiliging van de belangrijke Krimbrug bevolen. Ook de leidingen en installaties die de Krim van aardgas en stroom voorzien, moeten beter worden bewaakt. De Russische veiligheidsdienst FSB wordt verantwoordelijk voor de versterkte veiligheidsmaatregelen.

Meer uit Buitenland

Activisten projecteren Epstein-video op kasteel voor bezoek Trump

LONDEN (ANP) - Demonstranten projecteerden dinsdag beelden van Donald Trump en zedendelinquent Jeffrey Epstein op een kasteel in Engeland, waar de Amerikaanse president zal verblijven tijdens zijn staatsbezoek aan het Verenigd Koninkrijk.

6 uur geleden
Krant: Japan erkent voorlopig geen Palestijnse staat

TOKIO (ANP) - Japan zal voorlopig geen Palestijnse staat erkennen en premier Shigeru Ishiba zal deze maand een relevante vergadering van de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties overslaan. Dat meldt de Japanse krant Asahi op basis van regeringsbronnen.

7 uur geleden
Frankrijk wil einde 'destructief' offensief Israël in Gaza-Stad

PARIJS (ANP) - Het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de uitbreiding en intensivering van het Israëlische grond-, lucht- en zeeoffensief in Gaza-Stad krachtig veroordeeld. Het ministerie drong er in een verklaring bij Israël op aan te stoppen met zijn "destructieve campagne" in de stad, die het land zegt te willen innemen.

7 uur geleden
Spullen uit Downton Abbey geveild voor ruim 2 miljoen euro

LONDEN (ANP) - Voorwerpen uit de televisieserie Downton Abbey hebben dinsdag bij een veiling in Londen in totaal ruim 2 miljoen euro (1,7 miljoen pond) opgebracht. Dat is zes keer meer dan vooraf werd geschat, maakte veilinghuis Bonhams bekend.

8 uur geleden
Trump geland in VK voor tweede staatsbezoek

LONDEN (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is aangekomen in Londen. Hij is daar voor zijn tweede staatsbezoek aan het Verenigd Koninkrijk.

9 uur geleden
Spaanse koning ziet 'ondraaglijke humanitaire crisis' in Gaza

CAIRO (ANP) - Tijdens zijn bezoek aan Egypte heeft de Spaanse koning Felipe zich dinsdag uitgelaten over de nijpende humanitaire situatie in de door Israël belegerde Gazastrook. De 57-jarige vorst spreekt van "onbeschrijfelijk lijden" van de bevolking daar, en ziet dat alleen maar erger worden.

10 uur geleden
Nederland mag van VS voor 480 miljoen geavanceerde raketten kopen

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de verkoop van raketten aan Nederland goedgekeurd, meldt het Pentagon. Met de verkoop is een bedrag van zo'n 570 miljoen dollar (480 miljoen euro) gemoeid.

11 uur geleden