Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duel Van de Zandschulp en Griekspoor uren vertraagd wegens regen

Duel Van de Zandschulp en Griekspoor uren vertraagd wegens regen

MELBOURNE (ANP) - De tweederondepartij op de Australian Open tussen Botic van de Zandschulp en Tallon Griekspoor begint wegens regenval in Melbourne uren later dan gepland. De eerste vijf uur werd er niet getennist op de onoverdekte banen. De twee Nederlanders spelen na aanpassingen in het schema nu de derde wedstrijd op baan 8.

De eerste duels hadden om 01.00 Nederlandse tijd moeten beginnen, maar dat was onmogelijk omdat de banen blank stonden. De beoogde aanvangstijd werd meerdere keren verschoven door de organisatie. Rond 05.30 uur, 15.30 uur plaatselijke tijd, maakte de toernooileiding bekend dat de banen speelklaar gemaakt zouden worden.

Van de Zandschulp (27) en Griekspoor (26) komen in actie na een duel uit het mannenenkelspel en een vrouwenenkelspel. Dubbelspecialist Wesley Koolhof zou ook op baan 8 spelen, maar zijn partij in het mannendubbelspel is inmiddels uit het schema gehaald. Voor het eerst sinds 2001 treffen twee Nederlandse tennissers elkaar op een grandslamtoernooi. 22 jaar geleden waren Jan Siemerink en Sjeng Schalken de laatste twee landgenoten die het tegen elkaar opnamen op het hoogste podium.

Dinsdag werden de wedstrijden enkele uren stilgelegd vanwege de extreme hitte in Melbourne. Vervolgens zat de regen de tennissers enige tijd dwars. Op Melbourne Park zijn de drie grootste stadions, de Rod Laver Arena, de Margaret Court Arena en de John Cain Arena, voorzien van een dak. De Australian Open is maandag begonnen.

Meer uit Sport

Atlete Klaver niet voor derde keer naar finale 400 meter op WK

TOKIO (ANP) - Lieke Klaver is er niet in geslaagd voor de derde keer op rij de finale van de 400 meter te halen op de wereldkampioenschappen atletiek. De 27-jarige atlete eindigde op de WK in Tokio in haar heat van de halve finales op de vierde plaats en die klassering was onvoldoende voor een rechtstreekse doorgang naar de finale op donderdag. Ze behoorde met haar tijd van 50,25 ook niet tot de twee atletes die op basis van hun tijd een finaleplaats verdienden.

3 uur geleden
Hordeloper Geerds haakt af voor halve finales WK door blessure

TOKIO (ANP) - Job Geerds is op de WK atletiek in Tokio vlak voor de start van de halve finales op de 110 meter horden afgehaakt. De 23-jarige Amsterdammer raakte bij de warming-up geblesseerd, meldde de woordvoerster van de Atletiekunie. "Hij wilde het nog proberen, maar vlak voor de start besloot hij toch niet te starten."

3 uur geleden
Europees kampioen Chapple op WK eruit in series 800 meter

TOKIO (ANP) - Samuel Chapple is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finales van de 800 meter op de WK atletiek in Tokio. De 26-jarige Haagse atleet liep in de tweede van zeven series naar de vierde plaats in een tijd van 1.45,45. De eerste drie gingen rechtstreeks door naar de halve finales, aangevuld met de drie tijdsnelste atleten van alle series. In de eerste serie waren de nummers vier tot en met zes echter al sneller dan de Nederlander.

4 uur geleden
Ook komend jaar zes sprintraces in Formule 1, inclusief Zandvoort

PARIJS (ANP/RTR) - Ook volgend jaar worden er in de Formule 1 zes sprintraces verreden. Bekend was al dat een daarvan voor het eerst in Zandvoort plaatsvindt, tijdens de laatste Dutch GP. De andere vijf vinden plaats tijdens de grands prix van China, Miami, Canada, Groot-Brittannië en Singapore, maakten organisator Formula 1 en autosportbond FIA bekend.

6 uur geleden
Italiaanse skiër Franzoso overlijdt na zware crash

SANTIAGO (ANP/DPA) - De Italiaanse skiër Matteo Franzoso is overleden na een zware crash tijdens een training in Chili. Dat heeft de Italiaanse skifederatie FISI bekendgemaakt.

20 uur geleden
UCI: houding Spaanse premier in strijd met olympische waarden

AIGLE (ANP) - De internationale wielerbond UCI is niet te spreken over de uitlatingen van de Spaanse premier Pedro Sánchez, die op de slotdag van de Vuelta zei "trots" te zijn op demonstranten die zich tijdens de Ronde van Spanje tegen het team van Israel - Premier Tech hadden gericht.

23 uur geleden
Laros heeft 'nog wat overgehouden' voor WK-finale 1500 meter

TOKIO (ANP) - Niels Laros gaat woensdag als topkandidaat voor een gouden medaille van start in de finale van de 1500 meter bij de WK atletiek in Tokio. De pas 20-jarige Oosterhouter won overtuigend zijn serie in de halve finale en was onder anderen titelverdediger Josh Kerr en oud-wereldkampioen Jake Wightman de baas. "Het zegt nog niks. De eerste zes gingen door naar de finale, dus eerste worden of zesde maakt niets uit", zei Laros nuchter na afloop in de catacomben van het Japan National Stadium.

1 dag geleden