Duel Van de Zandschulp en Griekspoor uren vertraagd wegens regen
MELBOURNE (ANP) - De tweederondepartij op de Australian Open tussen Botic van de Zandschulp en Tallon Griekspoor begint wegens regenval in Melbourne uren later dan gepland. De eerste vijf uur werd er niet getennist op de onoverdekte banen. De twee Nederlanders spelen na aanpassingen in het schema nu de derde wedstrijd op baan 8.
De eerste duels hadden om 01.00 Nederlandse tijd moeten beginnen, maar dat was onmogelijk omdat de banen blank stonden. De beoogde aanvangstijd werd meerdere keren verschoven door de organisatie. Rond 05.30 uur, 15.30 uur plaatselijke tijd, maakte de toernooileiding bekend dat de banen speelklaar gemaakt zouden worden.
Van de Zandschulp (27) en Griekspoor (26) komen in actie na een duel uit het mannenenkelspel en een vrouwenenkelspel. Dubbelspecialist Wesley Koolhof zou ook op baan 8 spelen, maar zijn partij in het mannendubbelspel is inmiddels uit het schema gehaald. Voor het eerst sinds 2001 treffen twee Nederlandse tennissers elkaar op een grandslamtoernooi. 22 jaar geleden waren Jan Siemerink en Sjeng Schalken de laatste twee landgenoten die het tegen elkaar opnamen op het hoogste podium.
Dinsdag werden de wedstrijden enkele uren stilgelegd vanwege de extreme hitte in Melbourne. Vervolgens zat de regen de tennissers enige tijd dwars. Op Melbourne Park zijn de drie grootste stadions, de Rod Laver Arena, de Margaret Court Arena en de John Cain Arena, voorzien van een dak. De Australian Open is maandag begonnen.
Meer uit Sport
GDANSK (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn de kwalificatie voor het WK voetbal van 2027 begonnen met een gelijkspel tegen Polen. In Gdansk gaf de ploeg van bondscoach Arjan Veurink een voorsprong uit handen en eindigde het duel in 2-2.
1 uur geledenSARASOTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is uit de opstelling van het Nederlands team gehaald vanwege berichten over een positieve dopingtest. De outfielder van Atlanta Braves stond al in de basis bij een oefenduel dat het Koninkrijksteam op dinsdag speelt tegen Baltimore Orioles.
1 uur geledenATLANTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is opnieuw positief getest op prestatieverhogende middelen. Dat melden verschillende Amerikaanse media op basis van een bericht van ESPN. De outfielder van Atlanta Braves en het Koninkrijksteam hangt een schorsing van 162 wedstrijden boven het hoofd. Profar is met Nederland in voorbereiding op de World Baseball Classic.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Sommige deelnemers aan de Paralympische Winterspelen ondervinden hinder bij hun reis naar Milaan en Cortina d'Ampezzo vanwege de sluiting van het luchtruim in het Midden-Oosten. Dat blijkt uit een verklaring van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC). Door de oorlog in Iran en Iraanse aanvallen op omliggende landen is het luchtruim boven Iran, diverse Golfstaten en elders in het Midden-Oosten gesloten.
11 uur geledenPAPENDAL (ANP) - Claire Petit en Jeroen Kampschreur zijn op 6 maart de vlaggendragers voor Nederland tijdens de openingsceremonie in Verona van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo.
12 uur geledenDUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.
1 dag geleden