Duel tussen VS en Mexico loopt uit de hand met vier rode kaarten
LAS VEGAS (ANP) - De halve finale in de Noord-Amerikaanse Nations League tussen de Verenigde Staten en Mexico is overschaduwd door liefst vier rode en negen gele kaarten. Beide voetbalploegen eindigden de wedstrijd, die uiteindelijk gewonnen werd door de VS (3-0), met 9 spelers.
Twintig minuten voor tijd en bij een 2-0 stand ging de eerste rode kaart naar de Mexicaanse verdediger Cesar Montes na een trap tegen de Amerikaanse debutant Folarin Balogun. Later volgde ook een rode kaart voor de Amerikaan Weston McKennie, die een aandeel had in het opstootje dat volgde.
Invaller Pepi zorgde vervolgens voor het derde doelpunt, waarna in de 85e minuut nog twee kaarten volgden. Die waren voor Gerardo Arteaga uit Mexico en oud-Ajacied Sergino Dest. Zij werden van het veld gestuurd na opnieuw een massale vechtpartij.
Canada
Uiteindelijk werd de wedstrijd in de laatste minuten gestaakt vanwege homofoob gezang van Mexicaanse supporters. Ook werden er voorwerpen en drankjes vanaf de tribunes op het veld gegooid. De scheidsrechter blies af met nog ongeveer de helft van de aangekondigde 12 minuten blessuretijd te spelen.
Door de overwinning plaatsten de voetballers van de Verenigde Staten zich voor de finale van de Concacaf Nations League, waarin het Canada treft. De Canadezen versloegen Panama met 2-0.
'Waanzin'
Pulisic was na afloop tevreden over het resultaat, maar gefrustreerd over de gang van zaken. "Het is een geweldige score voor ons, het is een grote overwinning en we staan in de finale", zei Pulisic. "Maar het spel had echt niet in deze waanzin hoeven eindigen."
De Concacaf Nations League is de tegenhanger van de UEFA Nations League en is bedoeld voor landen uit de zogenoemde de Concacaf-zone (Noord-Amerika, Midden-Amerika en het Caribisch gebied).
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Kees Smit beschouwt zijn afgelopen blessure als een "leermoment". Dat zei de 20-jarige aanvallende middenvelder donderdagavond na zijn rentree bij AZ in de met 2-1 verloren Europa League-wedstrijd tegen Juventus. "Ik ben eigenlijk iets te snel weer begonnen", bekende Smit.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ miste volgens trainer Leeroy Echteld volwassenheid in de eerste helft van het Europa League-duel tegen Juventus. Bij rust stonden de Alkmaarders met 2-0 achter, na een sterke tweede helft kwam AZ terug tot 2-1. "Wat je merkt is dat zij echt als een volwassen ploeg op het veld staan", zei Echteld na de wedstrijd.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-aanvoerder Peer Koopmeiners was donderdagavond na de 2-1-nederlaag tegen Juventus nog niet in staat geweest om zijn broer Teun te feliciteren. Dat zei de jongste van de broers Koopmeiners na de Europa League-wedstrijd in Alkmaar. "Ik heb hem heel kort even gezien net, maar een felicitatie mag wachten tot morgen", zei een balende Koopmeiners.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Europa League verloren van Juventus, mede dankzij een doelpunt van oud-AZ-speler en Oranje-international Teun Koopmeiners. In Alkmaar werd het na een spannende slotfase 2-1 voor de bezoekers uit Italië. AZ blijft na vier speelronden in de Europa League steken op 6 punten. Juventus is met 10 punten nog ongeslagen.
7 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is ook na drie wedstrijden in het hoofdtoernooi van de Conference League nog zonder puntenverlies. Het elftal van trainer John van den Brom maakte tegen de Cypriotische club FC Pafos in de tweede helft een achterstand ongedaan en won met 3-1.
7 uur geledenHERNING (ANP) - Tolu Arokodare leeft na twee doelpunten en een ruime overwinning van Ajax op Midtjylland in de Conference League (1-6) met vertrouwen toe naar de topper van zondag tegen FC Twente in de Eredivisie. Dat zei de Nigeriaanse spits, die de laatste vier wedstrijden op rij scoorde, in Herning tegen Ziggo Sport.
7 uur geledenHERNING (ANP) - Ajax heeft de vijfde overwinning op rij geboekt. De Amsterdammers versloegen FC Midtjylland, dat een helft lang met een man minder speelde, in de Conference League: 1-6. Spits Tolu Arokodare was met twee doelpunten opnieuw de gevierde man bij Ajax. Linkervleugelverdediger Owen Wijndal, aanvoerder Davy Klaassen en aanvallers Oscar Gloukh en Marcos Leonardo scoorden ook.
9 uur geleden