Duel tussen subtoppers AZ en FC Twente levert geen winnaar op
ALKMAAR (ANP) - De wedstrijd tussen AZ en FC Twente heeft geen winnaar opgeleverd. Beide subtoppers speelden gelijk (1-1) in Alkmaar.
AZ is na zes speelronden nog steeds ongeslagen, met vier overwinningen en twee gelijke spelen. FC Twente, vorige week nog te sterk voor PSV (2-1), heeft inmiddels 5 verliespunten opgelopen.
AZ en FC Twente stelden voor rust teleur. Beide clubs speelden slordig en leden veel balverlies. Alleen AZ kwam in de eerste helft in de buurt van openingstreffer, maar Tijjani Reijnders schoot rakelings naast.
AZ miste de geblesseerde Jesper Karlsson, Bruno Martins Indi en Vangelis Pavlidis. Sem Steijn, Julio Pleguezuelo en Michal Sadilek ontbraken nog steeds bij FC Twente. De thuisclub uit Alkmaar begon sterk aan de tweede helft. Jens Odgaard kopte eerst nog in het zijnet, maar trof in de 55e minuut wel doel (1-0).
FC Twente had het even lastig na de openingstreffer maar was in de 70e minuut dicht bij de gelijkmaker. Ricky van Wolfswinkel raakte de paal na een foutieve inschatting van doelman Hobie Verhulst. AZ oogde in de slotfase vermoeid, wellicht door het duel van donderdag met het Oekraïense Dnipro-1 in Slowakije. De thuisclub ontsnapte opnieuw toen Ramiz Zerrouki de lat raakte. Invaller Manfred Ugalde maakte even later wel gelijk voor de bezoekers uit Enschede.
Meer uit Voetbal
NEW YORK (ANP) - Doelman Bart Verbruggen is geblesseerd uitgevallen tijdens de laatste oefenwedstrijd voor het WK tegen Oezbekistan in New York. De doelman kwam in botsing met verdediger Abdukodir Khusanov van Manchester City. Hij speelde vervolgens nog even verder, maar liet zich vervangen door Mark Flekken.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Oud-voetbalbestuurder Michel Platini klaagt voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA aan bij een Franse rechtbank. Dat schreef de 70-jarige Franse oud-speler in een verklaring aan persbureau AFP. Platini is van mening dat hij is tegengewerkt bij de verkiezing voor een nieuwe FIFA-voorzitter in 2015.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal hebben Hans Jorritsma vlak voor het oefenduel met Oezbekistan met een moment van stilte herdacht.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Ronald Koeman verwijt Arsenal niet dat die club Jurriën Timber vorige week zaterdag een uur heeft laten spelen in de finale van de Champions League tegen Paris Saint-Germain. "Ik neem ze niets kwalijk", zei de bondscoach van het Nederlands elftal maandag vlak voor de oefenwedstrijd tegen Oezbekistan in New York. "Het was een finale, maar het heeft niet geholpen."
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Jurriën Timber mist het WK met het Nederlands elftal. De verdediger is onvoldoende hersteld van een liesblessure. Bondscoach Ronald Koeman heeft Lutsharel Geertruida als vervanger opgeroepen, zo meldt de KNVB.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De KNVB maakt waarschijnlijk verlies op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Als we wereldkampioen worden, verdienen we 6 miljoen dollar. Als we tweede worden, maken we 2 miljoen dollar verlies", vertelde directeur betaald voetbal Marianne van Leeuwen tijdens een bijeenkomst op het Nederlandse consulaat in New York.
6 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft een schikking getroffen met oud-speler Lassana Diarra in een zaak over transferrechten van spelers. De voormalige Franse international had een schadevergoeding van 65 miljoen euro geëist van de FIFA en de Belgische voetbalbond KBVB. Diarra kreeg in 2024 gelijk van het Europese Hof van Justitie, dat vond dat de transferregels van de FIFA in strijd zijn met Europese wetgeving.
9 uur geleden