Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duel tussen subtoppers AZ en FC Twente levert geen winnaar op

Duel tussen subtoppers AZ en FC Twente levert geen winnaar op

ALKMAAR (ANP) - De wedstrijd tussen AZ en FC Twente heeft geen winnaar opgeleverd. Beide subtoppers speelden gelijk (1-1) in Alkmaar.

AZ is na zes speelronden nog steeds ongeslagen, met vier overwinningen en twee gelijke spelen. FC Twente, vorige week nog te sterk voor PSV (2-1), heeft inmiddels 5 verliespunten opgelopen.

AZ en FC Twente stelden voor rust teleur. Beide clubs speelden slordig en leden veel balverlies. Alleen AZ kwam in de eerste helft in de buurt van openingstreffer, maar Tijjani Reijnders schoot rakelings naast.

AZ miste de geblesseerde Jesper Karlsson, Bruno Martins Indi en Vangelis Pavlidis. Sem Steijn, Julio Pleguezuelo en Michal Sadilek ontbraken nog steeds bij FC Twente. De thuisclub uit Alkmaar begon sterk aan de tweede helft. Jens Odgaard kopte eerst nog in het zijnet, maar trof in de 55e minuut wel doel (1-0).

FC Twente had het even lastig na de openingstreffer maar was in de 70e minuut dicht bij de gelijkmaker. Ricky van Wolfswinkel raakte de paal na een foutieve inschatting van doelman Hobie Verhulst. AZ oogde in de slotfase vermoeid, wellicht door het duel van donderdag met het Oekraïense Dnipro-1 in Slowakije. De thuisclub ontsnapte opnieuw toen Ramiz Zerrouki de lat raakte. Invaller Manfred Ugalde maakte even later wel gelijk voor de bezoekers uit Enschede.

Meer uit Voetbal

Bondscoach Advocaat: het wordt tijd dat we weer een keer winnen

WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat, de bondscoach van de voetballers van Curaçao, kijkt uit naar de 'uitzwaaiwedstrijd' van zaterdag tegen Aruba. "Het wordt tijd dat we weer een keertje winnen. We zijn er klaar voor", sprak de 78-jarige Hagenaar donderdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie in het Corendon Resort.

51 minuten geleden
FIFA verbiedt vuvuzela's in stadions tijdens WK

ZÜRICH (ANP/RTR) - Voetbalfans die de sfeer erin willen brengen tijdens WK-wedstrijden zullen het zonder vuvuzela's moeten stellen. De FIFA verbiedt de plastic toeters in stadions in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

59 minuten geleden
Oranje-tegenstander Zweden wint ook niet van Griekenland

STOCKHOLM (ANP) - De Zweedse voetballers hebben de laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap gelijkgespeeld. In Stockholm eindigde de ontmoeting met Griekenland, dat zich niet voor de mondiale eindronde wist te kwalificeren, in 2-2. Zweden is op 20 juni in Houston de tweede tegenstander van Nederland in de groepsfase van het WK.

2 uur geleden
Liverpool stelt Spanjaard Iraola aan als opvolger ontslagen Slot

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft Andoni Iraola aangesteld als opvolger van de ontslagen coach Arne Slot. De 43-jarige Spanjaard komt over van Bournemouth, waar hij sinds 2023 de hoofdtrainer was.

2 uur geleden
Golf van protesten in Mexico-Stad week voor openingsduel WK

MEXICO-STAD (ANP/DPA) - Een week voor de openingsceremonie van het WK voetbal in het legendarische Azteca-stadion in Mexico-Stad wordt de Mexicaanse hoofdstad geteisterd door een golf van protesten. "Als er geen oplossing komt, rolt de bal niet", waarschuwen stakende leraren, die beelden van voetballers op de Paseo de la Reforma hebben omvergeworpen en straten blokkeren.

3 uur geleden
Beerensteyn tweede aanvoerder bij Oranje, Kaptein de derde

CORK (ANP) - Lineth Beerensteyn is de tweede aanvoerder van de Nederlandse voetbalsters en Wieke Kaptein de derde. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink donderdag gezegd op een persconferentie in Cork, waar Oranje het vrijdag in de WK-kwalificatie opneemt tegen Ierland. In oktober wees Veurink Dominique Janssen al aan als eerste aanvoerder nadat Sherida Spitse haar interlandloopbaan had beëindigd.

3 uur geleden
FIFA meet en presenteert tijdens WK voetbal data van spelers

ZÜRICH (ANP) - De FIFA gaat bij het komende wereldkampioenschap voetbal de individuele prestaties van spelers meten en presenteren. Het systeem 'FIFA Power Rankings' is ontwikkeld door voetbalexperts die onder leiding staan van de Franse oud-trainer Arsène Wenger, hoofd voetbalontwikkeling bij de wereldvoetbalbond.

5 uur geleden