Duel tussen subtoppers AZ en FC Twente levert geen winnaar op
ALKMAAR (ANP) - De wedstrijd tussen AZ en FC Twente heeft geen winnaar opgeleverd. Beide subtoppers speelden gelijk (1-1) in Alkmaar.
AZ is na zes speelronden nog steeds ongeslagen, met vier overwinningen en twee gelijke spelen. FC Twente, vorige week nog te sterk voor PSV (2-1), heeft inmiddels 5 verliespunten opgelopen.
AZ en FC Twente stelden voor rust teleur. Beide clubs speelden slordig en leden veel balverlies. Alleen AZ kwam in de eerste helft in de buurt van openingstreffer, maar Tijjani Reijnders schoot rakelings naast.
AZ miste de geblesseerde Jesper Karlsson, Bruno Martins Indi en Vangelis Pavlidis. Sem Steijn, Julio Pleguezuelo en Michal Sadilek ontbraken nog steeds bij FC Twente. De thuisclub uit Alkmaar begon sterk aan de tweede helft. Jens Odgaard kopte eerst nog in het zijnet, maar trof in de 55e minuut wel doel (1-0).
FC Twente had het even lastig na de openingstreffer maar was in de 70e minuut dicht bij de gelijkmaker. Ricky van Wolfswinkel raakte de paal na een foutieve inschatting van doelman Hobie Verhulst. AZ oogde in de slotfase vermoeid, wellicht door het duel van donderdag met het Oekraïense Dnipro-1 in Slowakije. De thuisclub ontsnapte opnieuw toen Ramiz Zerrouki de lat raakte. Invaller Manfred Ugalde maakte even later wel gelijk voor de bezoekers uit Enschede.
Meer uit Voetbal
STUTTGART (ANP) - De Duitse voetballers hebben een oefenwedstrijd tegen Ghana met klein verschil gewonnen. In Stuttgart eindigde het duel in 2-1.
2 uur geledenSOLNA (ANP/RTR) - Polen hoopt dinsdag in de finale van de play-offs voor het WK voetbal na 96 jaar weer een uitwedstrijd tegen Zweden te winnen. Na de zege van 3-0 voor de Polen in een vriendschappelijke ontmoeting in 1930 in Stockholm, won Zweden daarna acht keer in eigen land en eindigden twee duels onbeslist.
5 uur geledenPRAAG (ANP/RTR) - De Deense bondscoach Brian Riemer heeft de cruciale wedstrijd van dinsdag tegen Tsjechië op een persconferentie omschreven als de belangrijkste wedstrijd uit zijn trainerscarrière. Een overwinning zou Denemarken een ticket voor het aanstaande WK voetbal opleveren.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij het stadion van ADO Den Haag komt een standbeeld van oud-speler Lex Schoenmaker te staan. De gemeente Den Haag heeft maandag ingestemd met het initiatief van een groep supporters, omdat zijn prestaties deel uitmaken "van de rijke sporthistorie van Den Haag".
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voetballers die vrijwillig de nationaliteit van een ander land hebben aangenomen, worden geacht op de hoogte te zijn van de eventuele consequenties voor de Nederlandse nationaliteit. Dat stelt een woordvoerder van het ministerie van Justitie in antwoord op vragen van het ANP over een paspoortkwestie binnen het Nederlandse betaald voetbal, waarbij mogelijk meerdere profs betrokken zijn. De KNVB stelt dat clubs uit de Eredivisie en eerste divisie alleen spelers moeten opstellen die zeker speelgerechtigd zijn.
7 uur geledenZEIST (ANP) - Denzel Dumfries draagt de aanvoerdersband bij het Nederlands elftal als Virgil van Dijk dinsdag rust krijgt tijdens de oefeninterland tegen Ecuador. Dat bevestigde Ronald Koeman op een persconferentie in Zeist.
7 uur geledenSTUTTGART (ANP/DPA) - Na de coming-out van jeugdtrainer Christian Dobrick van FC St. Pauli heeft de Duitse bondscoach Julian Nagelsmann zich sterk gemaakt voor een open benadering van homoseksualiteit in het voetbal. "Ik vind het heel jammer dat we dit nog steeds moeten bespreken. Het is schandalig dat je me deze vraag moet stellen", zei Nagelsmann in een interview met RTL/ntv.
9 uur geleden