Duel tussen subtoppers AZ en FC Twente levert geen winnaar op
ALKMAAR (ANP) - De wedstrijd tussen AZ en FC Twente heeft geen winnaar opgeleverd. Beide subtoppers speelden gelijk (1-1) in Alkmaar.
AZ is na zes speelronden nog steeds ongeslagen, met vier overwinningen en twee gelijke spelen. FC Twente, vorige week nog te sterk voor PSV (2-1), heeft inmiddels 5 verliespunten opgelopen.
AZ en FC Twente stelden voor rust teleur. Beide clubs speelden slordig en leden veel balverlies. Alleen AZ kwam in de eerste helft in de buurt van openingstreffer, maar Tijjani Reijnders schoot rakelings naast.
AZ miste de geblesseerde Jesper Karlsson, Bruno Martins Indi en Vangelis Pavlidis. Sem Steijn, Julio Pleguezuelo en Michal Sadilek ontbraken nog steeds bij FC Twente. De thuisclub uit Alkmaar begon sterk aan de tweede helft. Jens Odgaard kopte eerst nog in het zijnet, maar trof in de 55e minuut wel doel (1-0).
FC Twente had het even lastig na de openingstreffer maar was in de 70e minuut dicht bij de gelijkmaker. Ricky van Wolfswinkel raakte de paal na een foutieve inschatting van doelman Hobie Verhulst. AZ oogde in de slotfase vermoeid, wellicht door het duel van donderdag met het Oekraïense Dnipro-1 in Slowakije. De thuisclub ontsnapte opnieuw toen Ramiz Zerrouki de lat raakte. Invaller Manfred Ugalde maakte even later wel gelijk voor de bezoekers uit Enschede.
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft zaterdag alsnog de beschikking over Ramiz Zerrouki voor het thuisduel met Excelsior. De rode kaart die de Algerijnse middenvelder zondag in de gewonnen wedstrijd bij Heracles Almelo kreeg, is geseponeerd. Dat meldt de club uit Enschede op X.
1 uur geledenRABAT (ANP) - De Afrikaanse voetbalbond (CAF) heeft "het onacceptabele gedrag van enkele spelers en officials" tijdens de finale van de Afrika Cup tussen Senegal en gastland Marokko veroordeeld. Tijdens de eindstrijd in Rabat haalde de Senegalese bondscoach onder meer zijn team van het veld, omdat hij het niet eens was met een beslissing van de arbiter. Na de terugkeer op het veld won Senegal alsnog na een verlenging.
2 uur geledenSAN SEBASTIAN (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Real Sociedad verloren (2-1). De kampioen blijft koploper van La Liga, met een voorsprong van 1 punt op Real Madrid dat zaterdag van Levante won (2-0).
14 uur geledenALKMAAR (ANP) - Trainer Maarten Martens is na twee jaar per direct vertrokken bij AZ. De club uit Alkmaar meldt dat Leeroy Echteld het seizoen afmaakt bij het eerste elftal. Hij had Jong AZ onder zijn hoede.
15 uur geledenRABAT (ANP) - Senegal heeft voor de tweede keer de Afrika Cup gewonnen. De ploeg versloeg gastland Marokko (1-0) tijdens een tumultueuze finale in het Prince Moulay Abdellah Stadion in Rabat. Pape Gueye scoorde in de verlenging.
15 uur geledenRABAT (ANP) - De finale van de Afrika Cup tussen Senegal en Marokko is in blessuretijd stilgelegd. Senegal was bij een stand van 0-0 zo woedend over een toegekende strafschop aan Marokko dat de ploeg van het veld stapte.
16 uur geledenTURIJN (ANP) - Donyell Malen heeft zijn debuut voor AS Roma opgeluisterd met een doelpunt. De aanvaller, overgekomen van Aston Villa, maakte de openingstreffer in het gewonnen uitduel met Torino (0-2).
17 uur geleden