Duel tussen AEK en Dinamo Zagreb uitgesteld na rellen en dode fan
ZAGREB (ANP) - De wedstrijd tussen AEK Athene en Dinamo Zagreb in de derde voorronde van de Champions League is uitgesteld. De ploegen zouden elkaar dinsdagavond in de hoofdstad van Griekenland treffen. Maar de UEFA gaat op zoek naar een nieuwe datum na de rellen van maandagavond tussen supporters van de clubs, die een Griekse fan het leven kostte.
AEK en Dinamo treffen elkaar dinsdag 15 augustus in Zagreb. De UEFA onderzoekt of het uitgestelde duel in Athene naar 18 of 19 augustus kan worden verplaatst.
De Griekse supporter overleed aan steekwonden die hij tijdens een massale vechtpartij had opgelopen. Volgens de Griekse politie verschenen er maandag vlak na de training van Dinamo Zagreb zo'n 120 fans van de club uit Kroatië bij het stadion van AEK Athene. Zij gingen op de vuist met aanwezige Griekse fans. Hooligans van beide clubs vochten met messen en stenen. Ze gebruikten ook explosieven. Drie Griekse en vijf Kroatische fans moesten zich in een ziekenhuis aan verwondingen laten behandelen.
Berucht
De politie heeft inmiddels 96 arrestaties verricht. Het Griekse voetbal wordt al jaren ontsierd door supportersgeweld. De Griekse regering heeft de straffen voor supportersgeweld verhoogd. Vorig jaar overleed een 19-jarige supporter tijdens rellen tussen fans van Aris Thessaloniki en PAOK. Zeven hooligans werden veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf. Vijf andere fans kregen celstraffen van negentien jaar en hoger omdat ze volgens een rechter medeplichtig waren.
De harde kern van de aanhang van Dinamo Zagreb is ook berucht. De zogenoemde 'Bad Blue Boys' zorgen al jaren voor grote problemen.
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN (ANP) - Feyenoord is er na de winterstop niet in geslaagd een serie slechte resultaten te doorbreken. De ploeg van trainer Robin van Persie verspeelde in de slotfase van het uitduel met sc Heerenveen een voorsprong. De ingevallen Amourricho van Axel Dongen, gehuurd van Ajax, maakte in de 87e minuut gelijk voor de thuisploeg (2-2).
3 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn en Givairo Read beginnen met Feyenoord aan het uitduel met sc Heerenveen. Beide spelers zijn tijdens de winterstop weer fit geworden.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - PSV verwacht deze maand duidelijkheid over de toekomst van trainer Peter Bosz, wiens contract deze zomer afloopt. Algemeen directeur Marcel Brands heeft de 62-jarige coach afgelopen week "een laatste voorstel" gedaan. "De bal ligt bij Peter en zijn zaakwaarnemer", zei Brands bij ESPN-programma Goedemorgen Eredivisie.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - PSV overweegt nadrukkelijk deze winter nog een spits vast te leggen. Ricardo Pepi brak zaterdag in het thuisduel met Excelsior (5-1) een onderarm en is naar verwachting twee maanden uitgeschakeld. Ook de geblesseerde aanvallers Alassane Pléa, Ruben van Bommel en Myron Boadu ontbreken voorlopig nog.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen en NAC Breda zijn het nieuwe jaar begonnen met een gelijkspel. Na een matige wedstrijd eindigde het onderlinge duel in een koude Euroborg in 0-0.
15 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior (5-1) in de Eredivisie zijn onderarm gebroken. De Amerikaan wordt zondag geopereerd. Dat zei trainer Peter Bosz op een persconferentie in het Philips Stadion.
16 uur geledenAGADIR (ANP) - Egypte is doorgedrongen tot de halve finales van de Afrika Cup. De recordwinnaar versloeg in het Marokkaanse Agadir titelverdediger Ivoorkust met 3-2.
16 uur geleden