Duel tussen AEK en Dinamo Zagreb uitgesteld na rellen en dode fan
ZAGREB (ANP) - De wedstrijd tussen AEK Athene en Dinamo Zagreb in de derde voorronde van de Champions League is uitgesteld. De ploegen zouden elkaar dinsdagavond in de hoofdstad van Griekenland treffen. Maar de UEFA gaat op zoek naar een nieuwe datum na de rellen van maandagavond tussen supporters van de clubs, die een Griekse fan het leven kostte.
AEK en Dinamo treffen elkaar dinsdag 15 augustus in Zagreb. De UEFA onderzoekt of het uitgestelde duel in Athene naar 18 of 19 augustus kan worden verplaatst.
De Griekse supporter overleed aan steekwonden die hij tijdens een massale vechtpartij had opgelopen. Volgens de Griekse politie verschenen er maandag vlak na de training van Dinamo Zagreb zo'n 120 fans van de club uit Kroatië bij het stadion van AEK Athene. Zij gingen op de vuist met aanwezige Griekse fans. Hooligans van beide clubs vochten met messen en stenen. Ze gebruikten ook explosieven. Drie Griekse en vijf Kroatische fans moesten zich in een ziekenhuis aan verwondingen laten behandelen.
Berucht
De politie heeft inmiddels 96 arrestaties verricht. Het Griekse voetbal wordt al jaren ontsierd door supportersgeweld. De Griekse regering heeft de straffen voor supportersgeweld verhoogd. Vorig jaar overleed een 19-jarige supporter tijdens rellen tussen fans van Aris Thessaloniki en PAOK. Zeven hooligans werden veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf. Vijf andere fans kregen celstraffen van negentien jaar en hoger omdat ze volgens een rechter medeplichtig waren.
De harde kern van de aanhang van Dinamo Zagreb is ook berucht. De zogenoemde 'Bad Blue Boys' zorgen al jaren voor grote problemen.
Meer uit Voetbal
YAMOUSSOUKRO (ANP) - FC Utrecht-spits Sébastien Haller is opgenomen in de selectie van Ivoorkust voor de Afrika Cup. De voetbalbond van het West-Afrikaanse land heeft de selectie bekendgemaakt, met Haller als enige speler uit de Eredivisie.
54 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP) - Mensenrechtenorganisatie FairSquare heeft bij de ethische commissie van de FIFA een klacht ingediend tegen voorzitter Gianni Infantino van de wereldvoetbalbond. Hij wordt ervan beschuldigd zijn neutraliteitsplicht te hebben geschonden ten gunste van de Amerikaanse president Donald Trump.
59 minuten geledenMIAMI (ANP) - Lionel Messi is net als vorig jaar verkozen tot waardevolste speler van het seizoen in de Amerikaanse competitie MLS. De 38-jarige Argentijn leidde Inter Miami naar het eerste kampioenschap. Hij is de eerste speler die de prijs voor de tweede keer op rij heeft gewonnen.
3 uur geledenBAKOE (ANP) - Interim-trainer Fred Grim ziet het duel van Ajax bij Qarabag FK woensdag als volgende kans om van de "heel vervelende nul" af te komen in de Champions League. "Daar willen we heel graag vanaf. Daarom gaan we morgen voor de winst spelen, maar we weten ook dat we tegen een ploeg spelen die al 7 punten heeft", zei Grim tijdens een persconferentie in het Azerbeidzjaanse Bakoe.
6 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Zonder ten minste zeven basisspelers wacht Real Madrid-trainer Xabi Alonso woensdag een zware opdracht in de Champions League. Zijn ploeg neemt het in het eigen Bernabéu op tegen Manchester City, terwijl de druk op de coach toeneemt door de matige resultaten van de laatste weken in de competitie.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Johan Cruijff ArenA heeft vrijdagavond aangifte gedaan na het grootschalige afsteken van vuurwerk in het thuisduel met FC Groningen. Ajax had die stap vrijdag al aangekondigd, maar laat dinsdag pas weten dat het ook daadwerkelijk is gebeurd. De aangifte gaat om onder meer huisvredebreuk, openlijke geweldpleging en brandstichting.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax moet het zeker tot de winterstop doen zonder spits Wout Weghorst. De 33-jarige international van het Nederlands elftal heeft zaterdag in het uitduel met Fortuna Sittard "forse schade" aan zijn enkelbanden opgelopen, melden de Amsterdammers. Weghorst werd al buiten de selectie gelaten voor het Champions League-duel met Qarabag FK van woensdag.
8 uur geleden