Duel tussen AEK en Dinamo Zagreb uitgesteld na rellen en dode fan
ZAGREB (ANP) - De wedstrijd tussen AEK Athene en Dinamo Zagreb in de derde voorronde van de Champions League is uitgesteld. De ploegen zouden elkaar dinsdagavond in de hoofdstad van Griekenland treffen. Maar de UEFA gaat op zoek naar een nieuwe datum na de rellen van maandagavond tussen supporters van de clubs, die een Griekse fan het leven kostte.
AEK en Dinamo treffen elkaar dinsdag 15 augustus in Zagreb. De UEFA onderzoekt of het uitgestelde duel in Athene naar 18 of 19 augustus kan worden verplaatst.
De Griekse supporter overleed aan steekwonden die hij tijdens een massale vechtpartij had opgelopen. Volgens de Griekse politie verschenen er maandag vlak na de training van Dinamo Zagreb zo'n 120 fans van de club uit Kroatië bij het stadion van AEK Athene. Zij gingen op de vuist met aanwezige Griekse fans. Hooligans van beide clubs vochten met messen en stenen. Ze gebruikten ook explosieven. Drie Griekse en vijf Kroatische fans moesten zich in een ziekenhuis aan verwondingen laten behandelen.
Berucht
De politie heeft inmiddels 96 arrestaties verricht. Het Griekse voetbal wordt al jaren ontsierd door supportersgeweld. De Griekse regering heeft de straffen voor supportersgeweld verhoogd. Vorig jaar overleed een 19-jarige supporter tijdens rellen tussen fans van Aris Thessaloniki en PAOK. Zeven hooligans werden veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf. Vijf andere fans kregen celstraffen van negentien jaar en hoger omdat ze volgens een rechter medeplichtig waren.
De harde kern van de aanhang van Dinamo Zagreb is ook berucht. De zogenoemde 'Bad Blue Boys' zorgen al jaren voor grote problemen.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool is er na drie zeges in de Premier League niet in geslaagd te winnen van Leeds United. De ploeg van coach Arne Slot bleef op Anfield steken op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.
38 minuten geledenLONDEN (ANP) - Coach Enzo Maresca vertrekt per direct bij Chelsea. Dat meldt de club op nieuwjaarsdag op zijn website. De leiding van de club uit de Premier League is het vertrouwen kwijt in de Italiaan na de aanhoudende reeks van slechte resultaten. Chelsea won slechts één keer in de laatste zeven competitiewedstrijden. De club uit Londen staat vijfde met 15 punten achterstand op koploper Arsenal.
8 uur geledenSANTOS (ANP/AFP) - De Braziliaanse voetbalvedette Neymar heeft zijn contract bij FC Santos op het laatste moment verlengd met een jaar tot eind 2026. Dat meldden Braziliaanse media en het Franse persbureau AFP. Het contract van de 33-jarige aanvaller liep af op 31 december.
10 uur geledenRABAT (ANP) - Feyenoorder Anis Hadj Moussa heeft woensdag een belangrijk aandeel gehad in de laatste groepswedstrijd van Algerije op de Afrika Cup. De rechtsbuiten gaf in het met 3-1 gewonnen duel met Equatoriaal-Guinea de assist bij twee doelpunten.
1 dag geledenBURNLEY (ANP) - Quilindschy Hartman vertrekt de komende transferperiode niet naar Ajax. Dat meldt de 24-jarige linkervleugelverdediger op Instagram.
1 dag geledenRIO DE JANEIRO (ANP/DPA) - Oud-profvoetballer Roberto Carlos heeft een hartoperatie ondergaan in zijn geboorteland Brazilië. Dat meldt onder meer de Spaanse sportkrant AS.
1 dag geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot hoopt dat zijn elftal het zichzelf donderdag in de thuiswedstrijd tegen Leeds United in de Premier League niet zo moeilijk maakt als een kleine maand geleden. Toen eindigde het eerste duel tussen de twee clubs in de competitie in Leeds in 3-3. Liverpool verspeelde toen eerst een voorsprong van 2-0 en daarna van 3-2.
1 dag geleden