Duel schorsing voor Fortuna-speler na kritiek op scheidsrechter
ZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB heeft voetballer Roel Janssen van Fortuna Sittard voor één duel geschorst vanwege zijn uitlatingen over scheidsrechter Joey Kooij. Janssen kreeg afgelopen zaterdag in de wedstrijd Fortuna Sittard - FC Emmen rood na vasthouden van Paul Gladon. Op het veld gebruikte Janssen volgens de KNVB beledigende taal tegen de scheidsrechter en na afloop bracht hij Kooij in diskrediet voor de camera's van ESPN.
De straf voor de uitspraken die Janssen deed komt bovenop de sanctie die hij nog mogelijk krijgt voor de rode kaart. Het schikkingsvoorstel hiervoor is niet geaccepteerd door Fortuna en zal later donderdag worden behandeld.
Janssen mist dus in ieder geval de komende uitwedstrijd tegen ADO Den Haag.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Olympiërs Suzanne Schulting en Itzhak de Laat zijn niet opgenomen in de selectie van de shorttrackers voor het WK, dat van 13 tot en met 15 maart in de Canadese stad Montreal plaatsvindt. Dat blijkt uit de selectie die de KNSB maandag heeft bekendgemaakt.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP/DPA) - De eerste race van het Formule 1-seizoen, zondag 8 maart in Melbourne, komt voorlopig niet in de problemen vanwege de oorlog in Iran. Dat zegt Travis Auld, directeur van de Grote Prijs van Australië.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.
22 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting is voor het eerst Nederlands kampioen sprint geworden. In Thialf won ze alle vier de afstanden. Op de eerste dag reed ze zowel op de 500 meter als de 1000 meter een persoonlijk record. Op de afsluitende 1000 meter op zondag was ze met 1.14,10 weer ruim de snelste.
23 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Atlete Lieke Klaver is in Apeldoorn Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. In een tijd van 51,28 was ze de snelste, voor Myrte van der Schoot in een persoonlijk record van 51,33. Eveline Saalberg werd derde in 52,26.
23 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Atleet Jonas Phijffers is Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. Hij won in een tijd van 45,57, ruim twee tienden van een seconde langzamer dan het nationale record dat hij vorige week ook in Apeldoorn liep.
23 uur geleden