Duel Rus verplaatst, dinsdag drie Nederlanders op Australian Open
MELBOURNE (ANP) - De wedstrijd van Arantxa Rus in de eerste ronde van de Australian Open is vanwege de aanhoudende regen verplaatst van maandag naar dinsdag. Op de tweede dag komen er zodoende drie Nederlandse tennissers in actie.
Rus zou maandag aantreden tegen de Poolse Magda Linette, maar door zware buien werd er geen punt gespeeld. De organisatie had de hoop dat Rus maandag nog in actie zou kunnen komen, maar rond 19.30 uur plaatselijke tijd werd besloten de partijen op de bijbanen te schrappen. Dinsdag speelt Rus de tweede partij op baan 5.
Kiki Bertens staat gepland op baan 3. Ze neemt het in de vierde partij van de dag op tegen de Roemeense Irina-Camelia Begu. Tallon Griekspoor, die zijn debuut gaat maken in het hoofdtoernooi van een grand slam, speelt de zesde wedstrijd op baan 13. Hij treft de als 29e geplaatste Amerikaan Taylor Fritz.
Rafael Nadal neemt het in de middagsessie in de Rod Laver Arena op tegen de Boliviaan Hugo Dellien.
Meer uit Sport
DEVENTER (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL heeft per direct afscheid genomen van sprinter Fabio Jakobsen. Dat maakte de Nederlandse formatie bekend op X. De 29-jarige Nederlander reed sinds 2024 voor de ploeg.
2 uur geledenLAMONE (ANP) - Tadej Pogačar staat op 22 augustus aan de start van de Vuelta. Dat heeft zijn ploeg UAE Team Emirates bekendgemaakt op X. Indien de 27-jarige Sloveense wielrenner de Ronde van Spanje wint, dan heeft hij alle grote ronden op zijn naam geschreven.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse sporters kunnen in aanloop naar de Olympische en Paralympische Spelen van Los Angeles in 2028 naar een zogeheten pre-camp in Mission Viejo, in de staat Californië. Dat meldt sportkoepel NOC*NSF in een persbericht.
7 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - Beachvolleybalsters Katja Stam en Raïsa Schoon hebben in Rio de Janeiro voor het eerst sinds 2023 een Elite16-toernooi op hun naam geschreven. De nummers 6 van de wereldranglijst wonnen in de finale met 21-16 21-16 van titelverdedigsters Carolina Solberg en Rebecca Silva uit Brazilië.
9 uur geledenGENÈVE (ANP) - Lorena Wiebes vreest dat het maandag heel moeilijk wordt om haar gele trui in de Tour de France Femmes te verdedigen. "Het zal heel lastig worden, maar we gaan het proberen", zei de 27-jarige sprintster van SD Worx - Protime in Genève nadat ze de tweede etappe in de Tour de France Femmes wist te winnen.
22 uur geledenGENÈVE (ANP) - Lorena Wiebes is in de sprint een klasse apart. De 27-jarige renster van SD Worx - Protime was zondag in het Zwitserse Genève opnieuw de snelste van alle deelneemsters aan de Tour de France. Wiebes rijdt maandag voor de tweede dag op rij in de gele trui in de Ronde van Frankrijk.
22 uur geledenGENÈVE (ANP) - Lorena Wiebes heeft ook de tweede etappe van de Tour de France Femmes gewonnen. De renster van SD Worx - Protime was in de gele leiderstrui in de straten van Genève wederom de snelste in een massasprint. Wiebes behoudt de leiding in het klassement en voert ook het puntenklassement om de groene trui aan.
22 uur geleden