Duel Rus verplaatst, dinsdag drie Nederlanders op Australian Open
MELBOURNE (ANP) - De wedstrijd van Arantxa Rus in de eerste ronde van de Australian Open is vanwege de aanhoudende regen verplaatst van maandag naar dinsdag. Op de tweede dag komen er zodoende drie Nederlandse tennissers in actie.
Rus zou maandag aantreden tegen de Poolse Magda Linette, maar door zware buien werd er geen punt gespeeld. De organisatie had de hoop dat Rus maandag nog in actie zou kunnen komen, maar rond 19.30 uur plaatselijke tijd werd besloten de partijen op de bijbanen te schrappen. Dinsdag speelt Rus de tweede partij op baan 5.
Kiki Bertens staat gepland op baan 3. Ze neemt het in de vierde partij van de dag op tegen de Roemeense Irina-Camelia Begu. Tallon Griekspoor, die zijn debuut gaat maken in het hoofdtoernooi van een grand slam, speelt de zesde wedstrijd op baan 13. Hij treft de als 29e geplaatste Amerikaan Taylor Fritz.
Rafael Nadal neemt het in de middagsessie in de Rod Laver Arena op tegen de Boliviaan Hugo Dellien.
Meer uit Sport
TALLAHASSEE (ANP/BELGA) - Atlete Agnes Ngetich heeft in het Amerikaanse Tallahassee de gouden medaille veroverd bij het WK veldlopen. De 24-jarige Keniaanse liet Joy Cheptoyek uit Oeganda en de Ethiopische Senayet Getachew achter zich.
7 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen brons veroverd op de 1500 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse eindigde met 1.57,64 als derde. De Europese titel ging naar Ragne Wiklund uit Noorwegen. Met 1.56,24 bleef de Noorse de Tsjechische Nikola Zdrahalova voor, die tweede werd in 1.56,53.
9 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - De Nederlandse schaatsers hebben op de EK afstanden in Polen naast de medailles op de 5000 meter gegrepen. Kars Jansman was met 6.21,39 de beste Nederlander op de vierde plaats. De zege ging naar de van oorsprong Russische schaatser Vladimir Semirunniy, die uitkomt voor Polen. Hij schaatste met 6.11,13 een baanrecord.
9 uur geledenST. MORITZ (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Zwitserse St. Moritz voldaan aan de kwalificatie-eis voor de Olympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo en zich geplaatst voor de Spelen. Wesselink eindigde met remmer Jelen Franjic als achtste op de Zwitserse natuurijsbaan, het beste resultaat voor de Nederlandse tweemansbob. De wedstrijd gold ook meteen als EK. Daarin is Wesselink als zesde geëindigd.
10 uur geledenSYDNEY (ANP) - De tennissers uit Polen en Zwitserland hebben zich geplaatst voor de finale van de United Cup, het Australische toernooi voor gemengde landenteams. Zwitserland won in de halve finale met 2-1 van België, Polen versloeg de Verenigde Staten en staat zodoende voor de derde keer op rij in de finale van het toernooi. De afgelopen twee jaar was Polen verliezend finalist.
11 uur geledenEGMOND AAN ZEE (ANP) - Wielrenner Pepijn Veenings heeft de 25e editie van de strandrace Egmond-Pier-Egmond gewonnen. De 21-jarige Zaandammer had voor de 38 kilometer in de vrieskou iets minder dan een uur nodig en kwam solo over de streep. Hij hield Timothy Dupont van een record af. De Belgische titelverdediger had als eerste de jaarlijkse strandrace voor de vierde keer willen winnen, maar hij eindigde slechts als achtste.
11 uur geledenZAUCHENSEE (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn heeft een maand voor aanvang van de Winterspelen in Milaan en Cortina haar vorm onderstreept met een wereldbekerzege. De 41-jarige was in het Oostenrijkse Zauchensee de snelste op de afdaling.
12 uur geleden