Duel op Wembley is voor ervaren Oranjevrouwen 'overtreffende trap'
ZEIST (ANP) - Voor de voetbalsters van het Nederlands elftal gaat vrijdag op Wembley een nieuwe droom in vervulling. In het iconische stadion in Londen zitten zeker 70.000 fans op de tribunes voor het belangrijke Nations League-duel met Engeland. Hoewel veel speelsters al zeker twee WK's hebben meegemaakt, is Wembley volgens international Victoria Pelova en bondscoach Andries Jonker toch "de overtreffende trap".
De 24-jarige Pelova speelde nog niet eerder voor zoveel toeschouwers, al is ze ook bij haar Londense club Arsenal wel wat aandacht vanuit fans gewend. "Maar alleen de naam Wembley is al genoeg. Dat doet je meer dan een ander stadion. Iedere voetballiefhebber kent dit. Dat merk ik ook als ik het erover heb met vrienden van mijn oude basisschool. Als kind droom je hiervan."
Ook Jonker maakte zo'n ambiance als trainer nog niet eerder mee. "Er hangt iets om Wembley heen, een vleugje magie en voetbalhistorie. In dat soort stadions kun je niet vaak spelen. Als je dan geluk hebt en je er wel mag spelen en het is ook nog een keer vol, het gaat ergens om en je speelt ook nog eens tegen de Nederlands bondscoach Sarina Wiegman, dan zijn dat alle ingrediƫnten voor een avond die niemand gaat vergeten."
Gretigheid
Jonker (61) verwacht niet dat zijn speelsters al te veel onder de indruk zullen zijn van de tienduizenden fans die Engeland naar een broodnodige overwinning zullen proberen te schreeuwen. "Onze kern is heel ervaren. We hebben meerdere speelsters met meer dan honderd interlands die al meerdere WK's hebben gespeeld. Die raken niet zo snel in de war. Ik proef alleen maar gretigheid."
De bondscoach is wel op zijn hoede voor de steun die de WK-finalist en Europees kampioen uit de ambiance kan halen. "Daar zullen ze op speculeren en ze moeten vol de aanval zoeken. Dat betekent dat er voor ons meer ruimte komt. Maar wij gaan uit van eigen kracht en gaan voor de winst. Dat geeft uiteindelijk de mooiste herinneringen."
Oranje heeft als koploper in de groep 3 punten voorsprong op Engeland, met nog twee duels te gaan. Belgiƫ heeft 2 punten minder dan Nederland. Alleen de groepswinnaar plaatst zich voor de laatste vier van de Nations League, waar twee tickets voor de Olympische Spelen van Parijs klaar liggen.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie maakt zich niet druk over de kritiek op zijn functioneren als trainer van Feyenoord. "Ik heb deze film al twintig keer afgedraaid als speler", zei hij na de thuisnederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4). "Opgehemeld worden en weer afgebrand worden. Mij gaat aan het hart dat het slecht gaat met ons team. Dat wil ik omdraaien."
6 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie slaagt er niet in Feyenoord succesvol te maken. De trainer verloor met zijn ploeg ook de stadsderby tegen Sparta Rotterdam (3-4), waardoor hij nog meer onder druk komt te staan.
39 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is het winnen verleerd. De club verloor ook een spectaculaire stadsderby tegen Sparta Rotterdam (3-4) en wacht nu al zes duels in verschillende competities vergeefs op een zege.
51 minuten geledenALMELO (ANP) - FC Twente heeft in een verhitte Twentse derby met 2-0 gewonnen op bezoek bij Heracles Almelo. Het duel werd tijdelijk stilgelegd, er was een omstreden rode kaart en de videoscheidsrechter moest meerdere keren ingrijpen. Thomas van den Belt en Ricky van Wolfswinkel scoorden voor de bezoekers.
2 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Volendam is na een 2-1-zege thuis tegen FC Utrecht naar de vijftiende plaats van de Eredivisie gestegen. Het was de vierde competitiezege van het elftal van trainer Ricky Kruys. FC Utrecht staat na de zevende nederlaag van het seizoen op de tiende plaats.
3 uur geledenALMELO (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Twente is tijdelijk stilgelegd omdat supporters van de thuisploeg plastic bekers op het veld hebben gegooid. Dat deden zij direct na de 0-1 van Twente-middenvelder Thomas van den Belt in de 30e minuut.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - FC Groningen heeft de derby van het noorden bij sc Heerenveen gewonnen. Het elftal van coach Dick Lukkien won met 2-0 in het Abe Lenstra Stadion. Groningen staat op de vijfde plaats met 31 punten. Heerenveen is de nummer 9 van de Eredivisie.
5 uur geleden