Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duel op Wembley is voor ervaren Oranjevrouwen 'overtreffende trap'

Duel op Wembley is voor ervaren Oranjevrouwen 'overtreffende trap'

ZEIST (ANP) - Voor de voetbalsters van het Nederlands elftal gaat vrijdag op Wembley een nieuwe droom in vervulling. In het iconische stadion in Londen zitten zeker 70.000 fans op de tribunes voor het belangrijke Nations League-duel met Engeland. Hoewel veel speelsters al zeker twee WK's hebben meegemaakt, is Wembley volgens international Victoria Pelova en bondscoach Andries Jonker toch "de overtreffende trap".

De 24-jarige Pelova speelde nog niet eerder voor zoveel toeschouwers, al is ze ook bij haar Londense club Arsenal wel wat aandacht vanuit fans gewend. "Maar alleen de naam Wembley is al genoeg. Dat doet je meer dan een ander stadion. Iedere voetballiefhebber kent dit. Dat merk ik ook als ik het erover heb met vrienden van mijn oude basisschool. Als kind droom je hiervan."

Ook Jonker maakte zo'n ambiance als trainer nog niet eerder mee. "Er hangt iets om Wembley heen, een vleugje magie en voetbalhistorie. In dat soort stadions kun je niet vaak spelen. Als je dan geluk hebt en je er wel mag spelen en het is ook nog een keer vol, het gaat ergens om en je speelt ook nog eens tegen de Nederlands bondscoach Sarina Wiegman, dan zijn dat alle ingrediënten voor een avond die niemand gaat vergeten."

Gretigheid

Jonker (61) verwacht niet dat zijn speelsters al te veel onder de indruk zullen zijn van de tienduizenden fans die Engeland naar een broodnodige overwinning zullen proberen te schreeuwen. "Onze kern is heel ervaren. We hebben meerdere speelsters met meer dan honderd interlands die al meerdere WK's hebben gespeeld. Die raken niet zo snel in de war. Ik proef alleen maar gretigheid."

De bondscoach is wel op zijn hoede voor de steun die de WK-finalist en Europees kampioen uit de ambiance kan halen. "Daar zullen ze op speculeren en ze moeten vol de aanval zoeken. Dat betekent dat er voor ons meer ruimte komt. Maar wij gaan uit van eigen kracht en gaan voor de winst. Dat geeft uiteindelijk de mooiste herinneringen."

Oranje heeft als koploper in de groep 3 punten voorsprong op Engeland, met nog twee duels te gaan. België heeft 2 punten minder dan Nederland. Alleen de groepswinnaar plaatst zich voor de laatste vier van de Nations League, waar twee tickets voor de Olympische Spelen van Parijs klaar liggen.

Meer uit Voetbal

KNVB verdient alleen geld als Oranje wereldtitel wint

NEW YORK (ANP) - De KNVB maakt waarschijnlijk verlies op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Als we wereldkampioen worden, verdienen we 6 miljoen dollar. Als we tweede worden, maken we 2 miljoen dollar verlies", vertelde directeur betaald voetbal Marianne van Leeuwen tijdens een bijeenkomst op het Nederlandse consulaat in New York.

31 minuten geleden
Schikking tussen FIFA en Diarra in zaak over transferrechten

PARIJS (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft een schikking getroffen met oud-speler Lassana Diarra in een zaak over transferrechten van spelers. De voormalige Franse international had een schadevergoeding van 65 miljoen euro geëist van de FIFA en de Belgische voetbalbond KBVB. Diarra kreeg in 2024 gelijk van het Europese Hof van Justitie, dat vond dat de transferregels van de FIFA in strijd zijn met Europese wetgeving.

4 uur geleden
Advocaat: Oranje WK-favoriet naast Spanje, Frankrijk en Duitsland

HOUSTON (ANP/DPA) - Dick Advocaat heeft Nederland genoemd als een van de favorieten op het wereldkampioenschap voetbal. "Spanje, Frankrijk, Duitsland en Nederland zijn mijn favorieten", zei de bondscoach van Curaçao tegen de Duitse pers in aanloop naar het WK.

6 uur geleden
Deense premier opgelucht over toestand voetballer Eriksen

KOPENHAGEN (ANP) - De Deense premier Mette Frederiksen noemt het "een grote opluchting" dat het naar omstandigheden goed gaat met Christian Eriksen. De voetballer zakte zondagavond in Odense tijdens een oefeninterland van Denemarken tegen Oekraïne in elkaar. Vijf jaar nadat hij een hartstilstand had overleefd tijdens een EK-wedstrijd in Kopenhagen.

7 uur geleden
Marokko en Noorwegen spelen gelijk in laatste WK-oefenduel

HARRISON (ANP) - Marokko en Noorwegen hebben in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal gelijkgespeeld. In Harrison eindigde de wedstrijd tussen de twee WK-deelnemers in 1-1.

20 uur geleden
Van Nistelrooij na prettige familieomstandigheden bij Oranje

WHITE PLAINS (ANP) - Ronald Koeman wist al lang dat zijn assistent Ruud van Nistelrooij zich pas zondag bij het Nederlands elftal in de Verenigde Staten zou melden. "Toen ik Ruud benaderde voor een rol in de technische staf, had hij al iets aangegeven over dat er afgelopen zaterdag iets groots was", vertelde de bondscoach op zijn laatste persconferentie voor het oefenduel van maandag met Oezbekistan. "Als er gezegd wordt dat het over 'familieomstandigheden' gaat, dan klinkt dat moeilijk en zwaar. Maar dit waren leuke familieomstandigheden", aldus Koeman, die verder niet zei wat het was.

20 uur geleden
Koeman vindt het lastig om ver weg van zijn zieke vrouw te zijn

WHITE PLAINS (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vindt het soms lastig dat hij nu op grote afstand leeft van zijn vrouw Bartina, die aan chronische borstkanker lijdt. "Soms is het best moeilijk omdat ze iedere week behandelingen heeft", zei hij op een persconferentie voor de oefeninterland van maandag tegen Oezbekistan. "Dat is ook de reden dat ze nu deze kant niet op komt. Daar heb je contact over, dat is voor haar soms ook moeilijk."

20 uur geleden