Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duel op Wembley is voor ervaren Oranjevrouwen 'overtreffende trap'

Duel op Wembley is voor ervaren Oranjevrouwen 'overtreffende trap'

ZEIST (ANP) - Voor de voetbalsters van het Nederlands elftal gaat vrijdag op Wembley een nieuwe droom in vervulling. In het iconische stadion in Londen zitten zeker 70.000 fans op de tribunes voor het belangrijke Nations League-duel met Engeland. Hoewel veel speelsters al zeker twee WK's hebben meegemaakt, is Wembley volgens international Victoria Pelova en bondscoach Andries Jonker toch "de overtreffende trap".

De 24-jarige Pelova speelde nog niet eerder voor zoveel toeschouwers, al is ze ook bij haar Londense club Arsenal wel wat aandacht vanuit fans gewend. "Maar alleen de naam Wembley is al genoeg. Dat doet je meer dan een ander stadion. Iedere voetballiefhebber kent dit. Dat merk ik ook als ik het erover heb met vrienden van mijn oude basisschool. Als kind droom je hiervan."

Ook Jonker maakte zo'n ambiance als trainer nog niet eerder mee. "Er hangt iets om Wembley heen, een vleugje magie en voetbalhistorie. In dat soort stadions kun je niet vaak spelen. Als je dan geluk hebt en je er wel mag spelen en het is ook nog een keer vol, het gaat ergens om en je speelt ook nog eens tegen de Nederlands bondscoach Sarina Wiegman, dan zijn dat alle ingrediënten voor een avond die niemand gaat vergeten."

Gretigheid

Jonker (61) verwacht niet dat zijn speelsters al te veel onder de indruk zullen zijn van de tienduizenden fans die Engeland naar een broodnodige overwinning zullen proberen te schreeuwen. "Onze kern is heel ervaren. We hebben meerdere speelsters met meer dan honderd interlands die al meerdere WK's hebben gespeeld. Die raken niet zo snel in de war. Ik proef alleen maar gretigheid."

De bondscoach is wel op zijn hoede voor de steun die de WK-finalist en Europees kampioen uit de ambiance kan halen. "Daar zullen ze op speculeren en ze moeten vol de aanval zoeken. Dat betekent dat er voor ons meer ruimte komt. Maar wij gaan uit van eigen kracht en gaan voor de winst. Dat geeft uiteindelijk de mooiste herinneringen."

Oranje heeft als koploper in de groep 3 punten voorsprong op Engeland, met nog twee duels te gaan. België heeft 2 punten minder dan Nederland. Alleen de groepswinnaar plaatst zich voor de laatste vier van de Nations League, waar twee tickets voor de Olympische Spelen van Parijs klaar liggen.

Meer uit Voetbal

Stadsderby tussen Slavia en Sparta Praag gestaakt

PRAAG (ANP) - De stadsderby tussen Slavia Praag en Sparta Praag is volledig uit de hand gelopen en uiteindelijk definitief gestaakt. Tientallen fans van de thuisploeg bestormden in de 97e minuut het speelveld en gooiden brandende fakkels in het vak met supporters van Sparta Praag. De scheidsrechter besloot het duel niet meer uit te spelen.

8 uur geleden
Almere schakelt De Graafschap uit en treft Willem II in play-offs

DOETINCHEM (ANP) - Almere City heeft de kans op promotie naar de Eredivisie levend gehouden. De club speelde gelijk in de uitwedstrijd tegen De Graafschap (2-2). Dat was voldoende na de zege van woensdag voor eigen publiek (3-1).

10 uur geleden
Aanvaller Lang viert landstitel met Galatasaray

ISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft de landstitel met Galatasaray veroverd. De club uit Istanbul is door een zwaarbevochten thuiszege op Antalyaspor (4-2) onbereikbaar voor de concurrentie geworden.

10 uur geleden
Olise helpt kampioen Bayern München aan uitzege op VfL Wolfsburg

WOLFSBURG (ANP) - Bayern München heeft ook de uitwedstrijd tegen VfL Wolfsburg gewonnen (0-1). Michael Olise maakte het enige doelpunt voor de club die woensdag door Paris Saint-Germain werd uitgeschakeld in de halve finale van de Champions League.

11 uur geleden
Manchester City blijft in titelrace met zege op Brentford

MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de hoop op de landstitel niet opgegeven. De club won de thuiswedstrijd tegen Brentford (3-0) en verkleinde de achterstand op koploper Arsenal tot 2 punten.

11 uur geleden
Internazionale wint na behalen titel ook ruim bij Lazio

ROME (ANP) - Internazionale heeft de eerste wedstrijd als kampioen in de Serie A ook ruim gewonnen. In het Stadio Olimpico in Rome versloeg de club van trainer Cristian Chivu Lazio met 3-0.

11 uur geleden
Willem II schakelt RKC uit in play-offs om promotie en degradatie

TILBURG (ANP) - Willem II staat in de halve finale van de play-offs om promotie en degradatie. De club uit Tilburg had voldoende aan een gelijkspel tegen RKC Waalwijk (1-1), na de zege van dinsdag in het uitduel (0-1).

12 uur geleden