Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duel op Wembley is voor ervaren Oranjevrouwen 'overtreffende trap'

Duel op Wembley is voor ervaren Oranjevrouwen 'overtreffende trap'

ZEIST (ANP) - Voor de voetbalsters van het Nederlands elftal gaat vrijdag op Wembley een nieuwe droom in vervulling. In het iconische stadion in Londen zitten zeker 70.000 fans op de tribunes voor het belangrijke Nations League-duel met Engeland. Hoewel veel speelsters al zeker twee WK's hebben meegemaakt, is Wembley volgens international Victoria Pelova en bondscoach Andries Jonker toch "de overtreffende trap".

De 24-jarige Pelova speelde nog niet eerder voor zoveel toeschouwers, al is ze ook bij haar Londense club Arsenal wel wat aandacht vanuit fans gewend. "Maar alleen de naam Wembley is al genoeg. Dat doet je meer dan een ander stadion. Iedere voetballiefhebber kent dit. Dat merk ik ook als ik het erover heb met vrienden van mijn oude basisschool. Als kind droom je hiervan."

Ook Jonker maakte zo'n ambiance als trainer nog niet eerder mee. "Er hangt iets om Wembley heen, een vleugje magie en voetbalhistorie. In dat soort stadions kun je niet vaak spelen. Als je dan geluk hebt en je er wel mag spelen en het is ook nog een keer vol, het gaat ergens om en je speelt ook nog eens tegen de Nederlands bondscoach Sarina Wiegman, dan zijn dat alle ingrediënten voor een avond die niemand gaat vergeten."

Gretigheid

Jonker (61) verwacht niet dat zijn speelsters al te veel onder de indruk zullen zijn van de tienduizenden fans die Engeland naar een broodnodige overwinning zullen proberen te schreeuwen. "Onze kern is heel ervaren. We hebben meerdere speelsters met meer dan honderd interlands die al meerdere WK's hebben gespeeld. Die raken niet zo snel in de war. Ik proef alleen maar gretigheid."

De bondscoach is wel op zijn hoede voor de steun die de WK-finalist en Europees kampioen uit de ambiance kan halen. "Daar zullen ze op speculeren en ze moeten vol de aanval zoeken. Dat betekent dat er voor ons meer ruimte komt. Maar wij gaan uit van eigen kracht en gaan voor de winst. Dat geeft uiteindelijk de mooiste herinneringen."

Oranje heeft als koploper in de groep 3 punten voorsprong op Engeland, met nog twee duels te gaan. België heeft 2 punten minder dan Nederland. Alleen de groepswinnaar plaatst zich voor de laatste vier van de Nations League, waar twee tickets voor de Olympische Spelen van Parijs klaar liggen.

Meer uit Voetbal

Vijf miljoen fans willen ondanks hoge ticketprijzen naar WK

ZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft in de eerste 24 uur van de derde verkoopfase voor tickets voor het WK ondanks torenhoge prijzen vijf miljoen aanvragen ontvangen. Fans uit meer dan tweehonderd landen willen een kaartje voor het toernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico (11 juni-19 juli).

34 minuten geleden
Britse media: Salah weer terug in wedstrijdselectie Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot heeft Mohamed Salah opgenomen in de Liverpool-selectie voor de Premier League-wedstrijd tegen Brighton van zaterdag. Dat melden diverse Britse media, waaronder de BBC. Liverpool zelf heeft nog niets gemeld.

18 uur geleden
De Ligt ontbreekt bij United, Timber twijfelgeval bij Arsenal

MANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist maandag ook de thuiswedstrijd van Manchester United tegen Bournemouth. "Hij heeft nog te veel last van zijn rug", zei trainer Rúben Amorim op een persconferentie.

22 uur geleden
Oranje ontvangt Noorwegen en Ecuador in Amsterdam en Eindhoven

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal oefent op 27 maart tegen Noorwegen in de Johan Cruijff ArenA. De KNVB heeft het Philips Stadion in Eindhoven uitgekozen voor de vriendschappelijke interland van vier dagen later tegen Ecuador. Beide duels beginnen om 20.45 uur, meldt de voetbalbond.

1 dag geleden
Coach Slot beslist na gesprek of Salah terugkeert bij Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Arne Slot gaat vrijdag in gesprek met Mohamed Salah. De trainer van Liverpool beslist vervolgens of de aanvaller uit Egypte in de selectie zit voor de thuiswedstrijd van zaterdag tegen Brighton & Hove Albion.

1 dag geleden
Middenvelder Taylor twijfelgeval voor duel van Ajax met Feyenoord

AMSTERDAM (ANP) - Kenneth Taylor is mogelijk beschikbaar voor Ajax in de thuiswedstrijd tegen Feyenoord. "Er zijn mogelijkheden voor de winterstop voor hem", zei interim-trainer Fred Grim. "Misschien al wel richting de wedstrijd van zondag."

1 dag geleden
Van Persie ziet veel foute keuzes bij pijnlijk verlies Feyenoord

BOEKAREST (ANP) - Trainer Robin van Persie noemt de 4-3-nederlaag tegen FCSB in Roemenië heel pijnlijk. De coach zag zijn ploeg helemaal uiteenvallen in de tweede helft en een 3-1-voorsprong verspelen. "Heel zuur dat we het zo weggeven", zei hij bij Ziggo Sport.

1 dag geleden