Duel met Fortuna wordt 'race tegen de klok' voor doelman Bijlow
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Arne Slot hoopt zondag tegen Fortuna Sittard weer te kunnen beschikken over eerste keeper Justin Bijlow. Volgens Slot wordt het echter "een race tegen de klok" voor de international van Oranje, die herstellende is na een coronabesmetting.
"Perfect is het nog niet. Hij heeft klachten gehad, maar niet zo extreem. De klachten en hoe snel je ervan herstelt, zijn voor iedereen anders. Ik hoop dat hij zaterdag met de groep mee kan trainen. En dan is het afwachten hoe hij daarop reageert", aldus Slot. "En dan moeten hij, de technische staf en ik er nog iets van vinden. En dan nog steeds is het een race tegen de klok."
Bijlow miste de afgelopen drie duels van Feyenoord, dat woensdag wist te winnen van Heracles Almelo (2-1). Die zege kostte de nodige moeite, terwijl concurrent Ajax zich een dag later eenvoudig ontdeed van Willem II (5-0).
Kansen benutten
"Ajax komt makkelijker tot een overwinning", erkende Slot. "Maar als wij winnen, staan we maar 1 punt achter. Bij ons kost het wat meer moeite en statistisch gezien doen zij het wat beter. Ik heb donderdag Ajax gekeken en ze kwamen makkelijk tot de goals: de 1-0 uit een schot van afstand en de 2-0 uit een corner. Het zou prettig zijn als wij onze gecreëerde kansen wat vaker benutten."
Feyenoord is de nummer 2 van de Eredivisie, Fortuna staat zeventiende.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft. "Ik moet nog zien of ik die eer krijg", zei hij bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.
12 uur geledenSEVILLA (ANP) - Feyenoord kan vermoedelijk lange tijd niet beschikken over Shaqueel van Persie. De 19-jarige spits viel donderdag in het uitduel met Real Betis in de Europa League (2-1) uit met een knieblessure. Van Persie werd met een brancard van het veld gedragen.
12 uur geledenLYON (ANP) - Ruben Kluivert is met Olympique Lyon bovenaan in het hoofdtoernooi van de Europa League geëindigd. De verdediger won met zijn ploeg ook het thuisduel met PAOK (4-2). Olympique Lyon pakte in acht duels 21 punten, net als Aston Villa dat een slechter doelsaldo heeft.
13 uur geledenZEIST (ANP) - Nederland is de zesde plaats op de coëfficiëntenranglijst van de UEFA kwijtgeraakt. De deelnemers aan de Champions League en de Europa League verdienden op woensdag en donderdag zo weinig punten, dat Portugal de plek die recht geeft op twee rechtstreekse plaatsen in de Champions League heeft overgenomen. Als Nederland de plek niet herovert, mag in het seizoen 2027/2028 nog maar één club direct in de competitiefase van het belangrijkste Europese clubtoernooi uitkomen.
13 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft met een 0-0-gelijkspel tegen SC Braga uit Portugal afscheid genomen van de Europa League. Voorafgaand aan de wedstrijd maakte de ploeg uit Deventer nog een theoretische kans op het behalen van de tussenronde, maar daarvoor moest het in ieder geval zelf winnen. Go Ahead is uitgeschakeld en komt dit seizoen Europees niet meer in actie.
13 uur geledenSEVILLA (ANP) - Feyenoord is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de tussenronde van de Europa League. Het elftal van trainer Robin van Persie leed bij Real Betis de zesde nederlaag in acht wedstrijden in het hoofdtoernooi: 2-1. Feyenoord eindigde met 6 punten ruim buiten de top 24 van de ranglijst.
14 uur geledenGLASGOW (ANP) - Ron Jans beleeft weinig plezier van zijn laatste maanden als trainer. De coach zag FC Utrecht met een kansloze nederlaag tegen Celtic (4-2) afscheid nemen van de Europa League.
14 uur geleden