Duel met Fortuna wordt 'race tegen de klok' voor doelman Bijlow
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Arne Slot hoopt zondag tegen Fortuna Sittard weer te kunnen beschikken over eerste keeper Justin Bijlow. Volgens Slot wordt het echter "een race tegen de klok" voor de international van Oranje, die herstellende is na een coronabesmetting.
"Perfect is het nog niet. Hij heeft klachten gehad, maar niet zo extreem. De klachten en hoe snel je ervan herstelt, zijn voor iedereen anders. Ik hoop dat hij zaterdag met de groep mee kan trainen. En dan is het afwachten hoe hij daarop reageert", aldus Slot. "En dan moeten hij, de technische staf en ik er nog iets van vinden. En dan nog steeds is het een race tegen de klok."
Bijlow miste de afgelopen drie duels van Feyenoord, dat woensdag wist te winnen van Heracles Almelo (2-1). Die zege kostte de nodige moeite, terwijl concurrent Ajax zich een dag later eenvoudig ontdeed van Willem II (5-0).
Kansen benutten
"Ajax komt makkelijker tot een overwinning", erkende Slot. "Maar als wij winnen, staan we maar 1 punt achter. Bij ons kost het wat meer moeite en statistisch gezien doen zij het wat beter. Ik heb donderdag Ajax gekeken en ze kwamen makkelijk tot de goals: de 1-0 uit een schot van afstand en de 2-0 uit een corner. Het zou prettig zijn als wij onze gecreëerde kansen wat vaker benutten."
Feyenoord is de nummer 2 van de Eredivisie, Fortuna staat zeventiende.
Meer uit Voetbal
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Streamingdienst DAZN moet het Belgische profvoetbal blijven uitzenden en betalen. Dat heeft het Brusselse arbitragehof besloten, nadat de rechtenhouder vorige maand het contract had opgezegd omdat deze er niet in slaagde de rechten door te verkopen. De organisator van de Belgische voetbalcompetitie Pro League verzette zich daartegen en heeft gelijk gekregen.
1 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Trainer Mikel Arteta ziet dat koploper Arsenal op de goede weg is voor een eerste kampioenschap in 22 jaar. "2025 was op persoonlijk en professioneel vlak geweldig. In 2026 weten we wat we willen. We zullen er elke dag keihard voor moeten werken, maar ik denk dat we op de goede weg zijn", zei de Spaanse coach na de 4-1-zege op nummer 3 Aston Villa.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de topper in de Premier League tegen Aston Villa met ruime cijfers gewonnen. De koploper uit Londen versloeg de nummer 3 met 4-1. Daarmee kwam een einde aan een lange zegereeks van Aston Villa, dat de laatste elf officiële duels won en daarmee het clubrecord van 1914 evenaarde.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Justin Kluivert heeft in de Engelse voetbalcompetitie met Bournemouth een punt gepakt bij Chelsea. Het duel in Londen eindigde in 2-2.
12 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - De voetballers van Tunesië hebben op de Afrika Cup de achtste finales bereikt. Het elftal van trainer Sami Trabelsi speelde in Rabat de laatste groepswedstrijd met 1-1 gelijk tegen Tanzania.
15 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - Espanyol verbiedt supporters van FC Barcelona zaterdag in het stadion het shirt van hun club te dragen. Dat is een van de maatregelen die de Spaanse club neemt om de derby tussen de twee clubs rustig te laten verlopen.
15 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Myron Boadu heeft zich dinsdag laten opereren aan zijn kniegewricht. De 24-jarige aanvaller moet zes tot acht weken revalideren, meldt de Eindhovense club.
17 uur geleden