Duel met Fortuna wordt 'race tegen de klok' voor doelman Bijlow
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Arne Slot hoopt zondag tegen Fortuna Sittard weer te kunnen beschikken over eerste keeper Justin Bijlow. Volgens Slot wordt het echter "een race tegen de klok" voor de international van Oranje, die herstellende is na een coronabesmetting.
"Perfect is het nog niet. Hij heeft klachten gehad, maar niet zo extreem. De klachten en hoe snel je ervan herstelt, zijn voor iedereen anders. Ik hoop dat hij zaterdag met de groep mee kan trainen. En dan is het afwachten hoe hij daarop reageert", aldus Slot. "En dan moeten hij, de technische staf en ik er nog iets van vinden. En dan nog steeds is het een race tegen de klok."
Bijlow miste de afgelopen drie duels van Feyenoord, dat woensdag wist te winnen van Heracles Almelo (2-1). Die zege kostte de nodige moeite, terwijl concurrent Ajax zich een dag later eenvoudig ontdeed van Willem II (5-0).
Kansen benutten
"Ajax komt makkelijker tot een overwinning", erkende Slot. "Maar als wij winnen, staan we maar 1 punt achter. Bij ons kost het wat meer moeite en statistisch gezien doen zij het wat beter. Ik heb donderdag Ajax gekeken en ze kwamen makkelijk tot de goals: de 1-0 uit een schot van afstand en de 2-0 uit een corner. Het zou prettig zijn als wij onze gecreëerde kansen wat vaker benutten."
Feyenoord is de nummer 2 van de Eredivisie, Fortuna staat zeventiende.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery kon vlak na het laatste fluitsignaal van de bekerfinale nauwelijks geloven dat NEC met ruime cijfers van AZ had verloren (5-1). "Ik had gisteren maar ook vandaag het gevoel dat het bijna onmogelijk was dat we hier zouden verliezen", stamelde de aanvoerder van de club uit Nijmegen in de catacomben van De Kuip.
49 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft voor de vijfde keer de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar versloeg NEC in de uitverkochte Kuip (5-1).
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München is voor de 35e keer kampioen van Duitsland. Het elftal van coach Vincent Kompany won zondag in de Allianz Arena met 4-2 van VfB Stuttgart. FCB heeft na dertig wedstrijden 79 punten. Dat zijn 15 punten meer dan nummer 2 Borussia Dortmund.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie kon om 18.00 uur beide doelen niet zien in De Kuip omdat fans van de club uit Alkmaar veel vuurwerk afstaken. Vijf minuten later floot hij alsnog voor de aftrap.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de Merseyside-derby tegen Everton gewonnen. De ploeg van trainer Arne Slot won met 2-1 in het Hill Dickinson Stadium tegen de rivaal uit dezelfde stad. Virgil van Dijk maakte in de blessuretijd het winnende doelpunt.
4 uur geledenDENVER (ANP) - Lionel Messi heeft zijn nieuwe trainer Guillermo Hoyos een zege bezorgd tijdens zijn debuut als eindverantwoordelijke van Inter Miami. De 38-jarige sterspeler maakte twee doelpunten tijdens een 3-2-overwinning bij Colorado Rapids.
13 uur geleden