Duel Club Brugge niet overgespeeld na 'menselijke fout' VAR
BRUSSEL (ANP/BELGA) - De competitiewedstrijd tussen KV Mechelen en Club Brugge van zondag wordt niet overgespeeld. Dat meldde directeur Stephanie Forde van de Belgische scheidsrechterscommissie een dag na het gelijkspel (0-0). Club Brugge had eerder een klacht ingediend omdat een doelpunt van Thiago onterecht was afgekeurd na een fout van de VAR.
Forde verklaarde dat het om een "menselijke fout ging en de wedstrijd dus nooit overgespeeld zal worden". De treffer van Brugge-aanvaller Thiago in de 72e minuut werd afgekeurd om buitenspel. De scheidsrechterscommissie zei zondagavond al dat het doelpunt geldig verklaard had moeten worden door de VAR.
"De VAR kijkt elk doelpunt na, in dit geval is hij heel snel overgegaan tot het volgen van de beslissing op het veld en zo is het proces eigenlijk niet volledig gevolgd", zei Forde. "Er werd geen buitenspellijn getrokken en daardoor is er een verkeerde beslissing genomen."
Videoscheidsrechter Kevin Van Damme zal voorlopig niet worden ingezet als VAR. "Dat staat los van zijn prestaties als scheidsrechter", aldus Forde.
Meer uit Voetbal
WELLINGTON (ANP) - Aanvoerder Ryan Thomas van PEC Zwolle is opgenomen in de WK-selectie van Nieuw-Zeeland. Dat meldt de voetbalbond van dat land op Instagram.
1 uur geledenCINCINNATI (ANP/DPA) - Lionel Messi lijkt op tijd in vorm voor het komende WK. De 38-jarige Argentijn maakte voor zijn club Inter Miami twee doelpunten in de met 5-3 gewonnen wedstrijd tegen FC Cincinnati en gaf ook een assist.
1 uur geledenDIRIYAH (ANP) - Alfred Schreuder is na vijf maanden ontslagen bij de Saudische voetbalclub Al-Diriyah. De 53-jarige Nederlander wordt verantwoordelijk gehouden voor de matige prestaties. Al-Diriyah speelt op het tweede niveau en lijkt niet te promoveren.
2 uur geledenVITORIA-GASTEIZ (ANP) - Het tegen degradatie vechtende Deportivo Alavés heeft tegen landskampioen FC Barcelona 3 punten gepakt. De wedstrijd in Vitoria-Gasteiz eindigde in 1-0 voor de thuisploeg.
11 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft voor de tiende keer de Coppa Italia gewonnen. De club uit Milaan, die ook al landskampioen is geworden, was in de finale in Rome met 2-0 te sterk voor Lazio. Denzel Dumfries was goed voor een assist.
12 uur geledenLENS (ANP) - Paris Saint-Germain is voor de vijfde keer op rij kampioen van Frankrijk geworden. De ploeg van trainer Luis Enrique won de topper tegen RC Lens met 2-0 en kan in de laatste speelronde niet meer worden ingehaald.
12 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City houdt de druk op koploper Arsenal in de Engelse titelstrijd. De ploeg van trainer Pep Guardiola won in eigen huis met 3-0 van Crystal Palace.
12 uur geleden