Duel Club Brugge niet overgespeeld na 'menselijke fout' VAR
BRUSSEL (ANP/BELGA) - De competitiewedstrijd tussen KV Mechelen en Club Brugge van zondag wordt niet overgespeeld. Dat meldde directeur Stephanie Forde van de Belgische scheidsrechterscommissie een dag na het gelijkspel (0-0). Club Brugge had eerder een klacht ingediend omdat een doelpunt van Thiago onterecht was afgekeurd na een fout van de VAR.
Forde verklaarde dat het om een "menselijke fout ging en de wedstrijd dus nooit overgespeeld zal worden". De treffer van Brugge-aanvaller Thiago in de 72e minuut werd afgekeurd om buitenspel. De scheidsrechterscommissie zei zondagavond al dat het doelpunt geldig verklaard had moeten worden door de VAR.
"De VAR kijkt elk doelpunt na, in dit geval is hij heel snel overgegaan tot het volgen van de beslissing op het veld en zo is het proces eigenlijk niet volledig gevolgd", zei Forde. "Er werd geen buitenspellijn getrokken en daardoor is er een verkeerde beslissing genomen."
Videoscheidsrechter Kevin Van Damme zal voorlopig niet worden ingezet als VAR. "Dat staat los van zijn prestaties als scheidsrechter", aldus Forde.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Manchester United heeft de uitwedstrijd tegen Chelsea gewonnen. In Londen werd het 1-0 voor de bezoekers van trainer Michael Carrick door een doelpunt van Matheus Cunha.
11 minuten geledenAUXERRE (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben de uitwedstrijd tegen Frankrijk knap gelijkgespeeld: 1-1. Wieke Kaptein bezorgde de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Auxerre een punt door de enige kans van Oranje in de tweede helft te benutten. Daardoor houdt Nederland directe plaatsing voor het WK voetbal van volgend jaar in Brazilië in eigen hand.
19 minuten geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in de strijd tegen degradatie een overwinning uit handen gegeven in het thuisduel met Brighton & Hove Albion. Brighton-verdediger Jan Paul van Hecke gaf de assist op de late gelijkmaker van Georginio Rutter: 2-2. Tot dat moment leek Xavi Simons de Spurs aan een belangrijke overwinning te hebben geholpen.
1 uur geledenNAPELS (ANP) - Internazionale is weer een stap dichter bij de titel in de Serie A. Concurrent en titelverdediger Napoli ging in het eigen Stadio Diego Armando Maradona met 2-0 onderuit tegen Lazio.
3 uur geledenSINSHEIM (ANP) - Bayern München is zonder te spelen officieus kampioen van Duitsland geworden. De koploper zag nummer 2 Borussia Dortmund met 2-1 verliezen bij Hoffenheim. Bayern kan zondag thuis tegen VfB Stuttgart de titel vastleggen.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A verstevigd met een 3-0-overwinning op het laaggeklasseerde Cagliari. De ploeg van coach Cristian Chivu kwam door de zege een stap dichter bij de titel. De voorsprong op eerste achtervolger Napoli bedraagt 12 punten.
1 dag geledenSYDNEY (ANP/RTR) - Twee Iraanse voetbalsters die asiel kregen in Australië hebben in een gezamenlijke verklaring hun dankbaarheid uitgesproken voor de hulp van het land. Ze noemen Australië een "veilige haven" en spreken de wens uit een nieuw leven op te bouwen. "We zijn topsporters en het blijft onze droom om onze sportcarrière hier in Australië voort te zetten", schreven Fatemeh Pasandideh en Atefeh Ramezanisadeh.
1 dag geleden