Duel Brazilië - Argentinië vanwege coronaregels stilgelegd
SÃO PAULO (ANP) - Het voetbalduel tussen Brazilië en Argentinië in de WK-kwalificatie is kort na aanvang stilgelegd. Medewerkers van de Braziliaanse gezondheidsdienst betraden het veld in São Paulo omdat enkele spelers van Argentinië zich niet aan de coronaregels zouden hebben gehouden. Dat leidde tot veel consternatie en chaos waarbij spelers, stafleden en officials met elkaar fel in discussie gingen.
De betreffende vier voetballers werden uiteindelijk van het veld gevoerd. De volledige Argentijnse selectie besloot daarna de catacomben op te zoeken. Volgens de laatste berichten heeft het bezoekende team het stadion in São Paulo inmiddels verlaten. De Braziliaanse spelers werkten vervolgens onderling op het veld een oefenpartijtje af om nog iets te doen te hebben op deze verloren avond.
Zuid-Amerikaanse media melden dat de Argentijnse internationals Emiliano Martínez, Emiliano Buendia (beiden Aston Villa) en Cristian Romero en Giovani Lo Celso van Tottenham Hotspur zich niet aan de quarantaineplicht hebben gehouden. Volgens de Braziliaanse autoriteiten hebben de vier Argentijnen hun reisdocumenten onjuist ingevuld.
Braziliaanse coronaregels
Op basis van de Braziliaanse coronaregels dienen passagiers die in de afgelopen veertien dagen in Groot-Brittannië zijn geweest, bij aankomst in Brazilië eerst twee weken in isolatie te gaan. Het Argentijnse kwartet moest op last van de Braziliaanse overheid direct in quarantaine worden geplaatst en het land zo snel mogelijk verlaten, zonder verder aan enige activiteiten deel te nemen. Daarom werden de vier Argentijnse internationals na een unieke interventie door de overheid in São Paulo van het veld gehaald en weggeleid.
De Argentijnse voetbalselectie kwam vrijdag in Brazilië aan, een dag na de zege in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Venezuela in Caracas (1-3). Bij Argentinië was Ajacied Nicolás Tagliafico reserve voor het duel met Brazilië.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis punten verspeeld tegen Girona. De Madrilenen kwamen in Bernabéu niet verder dan 1-1. Real komt door het gelijkspel op 70 punten, 6 punten minder dan FC Barcelona, dat zaterdag stadgenoot Espanyol ontvangt.
3 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar een ruime zege op hekkensluiter Pisa geleid. De international van Oranje zorgde bij de 3-0-zege in het Stadio Olimpico in Rome voor alle doelpunten.
3 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - De WK-wedstrijden van Iran worden niet verplaatst van de Verenigde Staten naar Mexico, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag op een persconferentie gezegd.
4 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is in de Eredivisie door een zege op FC Volendam in punten op gelijke hoogte gekomen met NEC. De ploeg van trainer John van den Brom won in eigen huis met 2-1 van de Volendammers.
4 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - ADO Den Haag is kampioen in de eerste divisie. De koploper uit Den Haag kwam zelf niet in actie, maar is door het puntenverlies van nummer 2 SC Cambuur zeker van de titel. De ploeg uit Leeuwarden van trainer Henk de Jong kwam bij FC Den Bosch niet verder dan 1-1.
4 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle verwacht snel de eerste supporters te kunnen identificeren die zich zondag in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles misdroegen. Dat meldt het bestuur van de Eredivisieclub.
8 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Bayern München kan de komende weken niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige talentvolle aanvallende middenvelder heeft een dijspierblessure, meldt de Duitse koploper vrijdag.
12 uur geleden