Duel Brazilië - Argentinië vanwege coronaregels stilgelegd
SÃO PAULO (ANP) - Het voetbalduel tussen Brazilië en Argentinië in de WK-kwalificatie is kort na aanvang stilgelegd. Medewerkers van de Braziliaanse gezondheidsdienst betraden het veld in São Paulo omdat enkele spelers van Argentinië zich niet aan de coronaregels zouden hebben gehouden. Dat leidde tot veel consternatie en chaos waarbij spelers, stafleden en officials met elkaar fel in discussie gingen.
De betreffende vier voetballers werden uiteindelijk van het veld gevoerd. De volledige Argentijnse selectie besloot daarna de catacomben op te zoeken. Volgens de laatste berichten heeft het bezoekende team het stadion in São Paulo inmiddels verlaten. De Braziliaanse spelers werkten vervolgens onderling op het veld een oefenpartijtje af om nog iets te doen te hebben op deze verloren avond.
Zuid-Amerikaanse media melden dat de Argentijnse internationals Emiliano Martínez, Emiliano Buendia (beiden Aston Villa) en Cristian Romero en Giovani Lo Celso van Tottenham Hotspur zich niet aan de quarantaineplicht hebben gehouden. Volgens de Braziliaanse autoriteiten hebben de vier Argentijnen hun reisdocumenten onjuist ingevuld.
Braziliaanse coronaregels
Op basis van de Braziliaanse coronaregels dienen passagiers die in de afgelopen veertien dagen in Groot-Brittannië zijn geweest, bij aankomst in Brazilië eerst twee weken in isolatie te gaan. Het Argentijnse kwartet moest op last van de Braziliaanse overheid direct in quarantaine worden geplaatst en het land zo snel mogelijk verlaten, zonder verder aan enige activiteiten deel te nemen. Daarom werden de vier Argentijnse internationals na een unieke interventie door de overheid in São Paulo van het veld gehaald en weggeleid.
De Argentijnse voetbalselectie kwam vrijdag in Brazilië aan, een dag na de zege in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Venezuela in Caracas (1-3). Bij Argentinië was Ajacied Nicolás Tagliafico reserve voor het duel met Brazilië.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP/RTR) - Supporters die de komende weken WK-wedstrijden bezoeken, mogen één fabrieksverzegelde wegwerpwaterfles meenemen naar het stadion. Dat meldt de FIFA. De wereldvoetbalbond liet enkele dagen eerder weten dat herbruikbare flessen om veiligheidsredenen verboden zijn.
40 minuten geledenWILLEMSTAD (ANP) - Jürgen Locadia kan in de eerste groepswedstrijd van Curaçao op het wereldkampioenschap tegen Duitsland gewoon meedoen. De spits is voor één duel geschorst na zijn rode kaart in de oefenwedstrijd van vorig weekend tegen Schotland. Dat melden de FIFA en een woordvoerder van de voetbalbond van Curaçao.
42 minuten geledenCHICAGO (ANP/DPA) - Duitsland kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige aanvallende middenvelder van Bayern München heeft op de training in Chicago, ter voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen de Verenigde Staten, een spierscheuring opgelopen. Bondscoach Julian Nagelsmann heeft Assan Ouédraogo van RB Leipzig als vervanger van Karl opgeroepen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Justin Kluivert maakte al op 18-jarige leeftijd zijn debuut voor Oranje. Nu, ruim acht jaar later, begint de oud-speler van Ajax bij het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico pas aan zijn eerste eindtoernooi. "Als je een beetje uit beeld raakt, is het lastig terugkomen. Ook al wist ik dat ik erbij hoorde. Ik vrat mezelf soms op. Gelukkig gaat het er nu toch van komen", aldus Kluivert, die zichzelf bij Bournemouth weer in de kijker speelde bij bondscoach Ronald Koeman.
3 uur geledenPALMA DE MALLORCA (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman heeft in de WK-kwalificatie met Engeland een zware nederlaag geleden tegen wereldkampioen Spanje: 4-0. Daardoor hebben de Spaanse voetbalsters de koppositie in de groep overgenomen en zijn ze bij winst dinsdag tegen IJsland zeker van plaatsing voor het WK van volgend jaar in Brazilië. Europees kampioen Engeland lijkt veroordeeld tot de play-offs.
9 uur geledenCORK (ANP) - De nederlaag in de WK-kwalificatie tegen Ierland (3-2) komt hard aan bij de voetbalsters van Oranje. "We stonden er ontzettend goed voor. We gingen voor de eerste plek, nu gaan we eerder richting de derde plek. En dit komt ook extra hard aan na het resultaat van de vorige periode", zei bondscoach Arjan Veurink bij de NOS.
11 uur geledenCORK (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben directe kwalificatie voor het WK van volgend jaar niet meer in eigen hand na een 3-2-nederlaag bij Ierland. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink speelde in het regenachtige en winderige Cork een matige wedstrijd, maar had op basis van de kansenverhouding wel moeten winnen. Drie Ierse mogelijkheden leverden wel allemaal een treffer op.
12 uur geleden