Duel Brazilië - Argentinië vanwege coronaregels stilgelegd
SÃO PAULO (ANP) - Het voetbalduel tussen Brazilië en Argentinië in de WK-kwalificatie is kort na aanvang stilgelegd. Medewerkers van de Braziliaanse gezondheidsdienst betraden het veld in São Paulo omdat enkele spelers van Argentinië zich niet aan de coronaregels zouden hebben gehouden. Dat leidde tot veel consternatie en chaos waarbij spelers, stafleden en officials met elkaar fel in discussie gingen.
De betreffende vier voetballers werden uiteindelijk van het veld gevoerd. De volledige Argentijnse selectie besloot daarna de catacomben op te zoeken. Volgens de laatste berichten heeft het bezoekende team het stadion in São Paulo inmiddels verlaten. De Braziliaanse spelers werkten vervolgens onderling op het veld een oefenpartijtje af om nog iets te doen te hebben op deze verloren avond.
Zuid-Amerikaanse media melden dat de Argentijnse internationals Emiliano Martínez, Emiliano Buendia (beiden Aston Villa) en Cristian Romero en Giovani Lo Celso van Tottenham Hotspur zich niet aan de quarantaineplicht hebben gehouden. Volgens de Braziliaanse autoriteiten hebben de vier Argentijnen hun reisdocumenten onjuist ingevuld.
Braziliaanse coronaregels
Op basis van de Braziliaanse coronaregels dienen passagiers die in de afgelopen veertien dagen in Groot-Brittannië zijn geweest, bij aankomst in Brazilië eerst twee weken in isolatie te gaan. Het Argentijnse kwartet moest op last van de Braziliaanse overheid direct in quarantaine worden geplaatst en het land zo snel mogelijk verlaten, zonder verder aan enige activiteiten deel te nemen. Daarom werden de vier Argentijnse internationals na een unieke interventie door de overheid in São Paulo van het veld gehaald en weggeleid.
De Argentijnse voetbalselectie kwam vrijdag in Brazilië aan, een dag na de zege in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Venezuela in Caracas (1-3). Bij Argentinië was Ajacied Nicolás Tagliafico reserve voor het duel met Brazilië.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz baalde na de uitschakeling in de Champions League tegen Bayern München (1-2) nog meer van de nederlaag in de openingswedstrijd in september tegen Union (1-3). "Als ik een slechte wedstrijd moet noemen, dan is het Union. Die was bar slecht. Dat mogen we onszelf kwalijk nemen. Daar hebben we het laten liggen. Niet in de thuiswedstrijden tegen Atlético en Bayern", zei hij op een persconferentie in het Philips Stadion.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim trok een harde conclusie na de nederlaag van Ajax tegen Olympiakos (1-2). "We zijn niet goed genoeg om van waarde voor de Champions League te zijn", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Daarvoor moeten we nog stappen zetten."
2 uur geledenBILBAO (ANP) - Athletic Club en Olympique Marseille zijn, net als PSV, in de laatste speelronde uit de top 24 van de Champions League gevallen. Dat betekent uitschakeling voor deze ploegen, die voorafgaand aan woensdagavond nog op een plek stonden die recht gaf op de tussenronde in februari.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Bodø/Glimt en Club Brugge hebben zich toch nog geplaatst voor de tussenronde van de Champions League. Beide ploegen stonden voorafgaand aan de laatste speelronde nog buiten de top 24 van de ranglijst. Bodø won bij Atlético Madrid met 2-1. Brugge won thuis met 3-0 van Olympique Marseille.
3 uur geledenEINDHOVEN/AMSTERDAM (ANP) - PSV heeft in de competitiefase van de Champions League circa 46 miljoen euro verdiend. Ajax heeft bijna 44 miljoen euro aan premies van de UEFA bij elkaar gespeeld.
3 uur geledenLISSABON (ANP) - Benfica heeft zich op spectaculaire wijze geplaatst voor de tussenronde van de Champions League. Een doelpunt van de doelman in de achtste minuut van de blessuretijd tegen Real Madrid betekende dat het doelsaldo van de Portugezen net goed genoeg was voor een plek in de top 24 van de ranglijst. Benfica won met 4-2 van de Madrilenen.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Vijf van de zes Engelse clubs gaan rechtstreeks door naar de achtste finales van de Champions League. Arsenal, dat woensdagavond met 3-2 won van Kairat Almaty uit Kazachstan, gaat als nummer 1 van de competitiefase naar de laatste zestien. Daarnaast eindigden Liverpool, Tottenham Hotspur, Chelsea en Manchester City bij de eerste acht clubs. Alleen Newcastle United is veroordeeld tot de tussenronde.
3 uur geleden