Duda: Trump zal geen Amerikaanse troepen terugtrekken uit Polen
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Donald Trump overweegt niet om de Amerikaanse militaire aanwezigheid in Polen af te bouwen, heeft de Poolse president Andrzej Duda zaterdag gezegd nadat de twee leiders elkaar kort spraken in Washington.
Duda en Trump ontmoetten elkaar tijdens de conservatieve conferentie CPAC, waar Trump een toespraak gaf. Duda, die door de jaren heen warme relaties met Trump heeft onderhouden, is de eerste Europese leider die Trump persoonlijk ontmoet sinds zijn inauguratie vorige maand.
De Poolse president zei dat Trump Polen prees om zijn "defensie-uitgaven". Die zijn met 4 procent van het bruto binnenlands product relatief gezien het hoogst van de Europese NAVO-lidstaten. Trump zei volgens Duda dat zowel de militaire als de economische banden tussen de Verenigde Staten en Polen sterker zullen worden.
Polen is een buurland van Oekraïne. Het land stelt zich sinds de Russische inval in dat land op als een belangrijke partner van Oekraïne. De Poolse premier Donald Tusk heeft zich in het verleden aanzienlijk kritischer over Trump uitgelaten dan president Duda. Maar ook Tusk benadrukte vorige week nog dat zijn land een positieve rol moet spelen binnen de samenwerking tussen Europa, Oekraïne en de Verenigde Staten.
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP/RTR) - Venezuela en Colombia hebben op hoog niveau overleg gehouden in Caracas. Ministers en andere functionarissen spraken in de Venezolaanse hoofdstad over samenwerking op gebieden als handel, toerisme, energie en veiligheid, meldt de regering van Venezuela.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bekendgemaakt dat het hoofd van het beroemde Kennedy Center in Washington wordt vervangen. Op zijn eigen platform Truth Social meldde Trump dat Richard Grenell stopt en dat Matt Floca hem opvolgt.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Verenigde Staten voorgesteld het verrijkte uranium van Iran naar zijn land over te brengen. Dat had deel kunnen uitmaken van een deal om de oorlog in het Midden-Oosten te beëindigen, schrijft nieuwssite Axios. De Amerikaanse president Donald Trump zou het aanbod hebben afgeslagen.
4 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in Parijs een ontmoeting gehad met Reza Pahlavi, de zoon van de laatste sjah van Iran. "De kroonprins en zijn team hebben me bijgepraat over de signalen die ze vanuit het land ontvangen", schreef de Oekraïense leider naderhand op X.
5 uur geledenBEIROET (ANP) - Het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC) heeft alarm geslagen over de verslechterende situatie in Libanon. Daar slaan burgers massaal op de vlucht voor opgelaaid geweld tussen Israël en Hezbollah.
5 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - Hezbollah is klaar voor een lang conflict met Israël. Dat verklaarde leider Naim Qassem in een toespraak.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS loven tot 10 miljoen dollar (8,7 miljoen euro) uit voor tips rond de Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei en enkele belangrijke figuren in zijn kring. Dat meldt Rewards for Justice, een Amerikaanse overheidswebsite met signaleringen. Op X voegt het beloningsprogramma eraan toe dat tipgevers ook een veilig onderkomen kan worden geboden.
7 uur geleden