Duda aan kop na eerste ronde presidentsverkiezing Polen
WARSCHAU (ANP/AFP/DPA) - De president van Polen Andrzej Duda gaat ruim aan kop na de presidentsverkiezingen in zijn land. Hij moet het komende maand in een tweede verkiezingsronde vermoedelijk opnemen tegen oppositiekandidaat Rafal Trzaskowski.
Duda kreeg volgens een tussentijdse uitslag zo'n 43 procent van de stemmen. Daarna volgde Trzaskowski, de burgemeester van Warschau, met ongeveer 30 procent. De conservatief Duda wordt gesteund door de regerende PiS-partij en zijn voornaamste rivaal Trzaskowski vertegenwoordigt oppositiepartij Burgerplatform.
De verkiezing had eigenlijk in mei gehouden moeten worden, maar is uitgesteld vanwege de coronacrisis. De volledige uitslag kan langer dan gebruikelijk op zich laten wachten omdat als veiligheidsmaatregel ook op grote schaal per post gestemd mocht worden.
Meer uit Buitenland
ROME (ANP/RTR) - De slagtand van een beroemd beeld van een olifant in Rome is afgebroken. Het gaat om een sculptuur uit 1667 naar ontwerp van Gian Lorenzo Bernini. Hoewel de politie nog onderzoekt waardoor het beeld beschadigd is geraakt, gaat de Italiaanse minister van Cultuur Alessandro Giuli al uit van vandalisme.
41 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken heeft verklaard dat zijn land de basis legt voor verdere onderhandelingen met de Verenigde Staten. Abbas Araghchi zei in een telefoongesprek met topman Rafael Grossi van het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) dat wordt gekeken naar een "kader voor toekomstige gesprekken".
1 uur geledenNUUK (ANP/AFP) - De Deense koning Frederik X is in Groenland aangekomen voor een driedaags bezoek. Hij werd onthaald door belangstellenden en de Groenlandse premier Jens-Frederik Nielsen. Groenland is een autonoom gebied binnen het Koninkrijk Denemarken, maar de Amerikaanse president Donald Trump wil er ook over kunnen beschikken.
2 uur geledenBRATISLAVA (ANP/DPA/RTR) - De Slowaakse regering roept een "olienoodsituatie" uit. Zo moet worden voorkomen dat in het land brandstoftekorten ontstaan, schrijft persbureau TASR.
2 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Het Spaanse geboortecijfer is in 2025 voor het eerst sinds 2014 gestegen. Volgens het nationaal bureau voor de statistiek van Spanje werden er vorig jaar 321.164 baby's geboren. Dat waren 3159 baby's meer dan in het jaar ervoor. De stijging is rond de 1 procent. In 2014 begon het geboortecijfer te dalen en bleef dat doen tot vorig jaar.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Er moeten meer investeringen komen in EU-regio's die grenzen aan Rusland, Belarus en Oekraïne. Dat stelt de Europese Commissie woensdag in een strategie voor de oostgrens. Door de stagnerende economie trekken mensen steeds meer weg uit de grensregio's in Finland, Estland, Letland, Litouwen, Polen, Slowakije, Hongarije, Roemenië en Bulgarije.
3 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP/RTR) - De Oekraïense hoofdonderhandelaar heeft zich positief uitgelaten over het overleg met Rusland en de Verenigde Staten in Genève. "Er is vooruitgang, maar op dit moment kunnen er geen details worden vrijgegeven", zei Roestem Oemjerov tegen de pers.
3 uur geleden