Duda aan kop na eerste ronde presidentsverkiezing Polen
WARSCHAU (ANP/AFP/DPA) - De president van Polen Andrzej Duda gaat ruim aan kop na de presidentsverkiezingen in zijn land. Hij moet het komende maand in een tweede verkiezingsronde vermoedelijk opnemen tegen oppositiekandidaat Rafal Trzaskowski.
Duda kreeg volgens een tussentijdse uitslag zo'n 43 procent van de stemmen. Daarna volgde Trzaskowski, de burgemeester van Warschau, met ongeveer 30 procent. De conservatief Duda wordt gesteund door de regerende PiS-partij en zijn voornaamste rivaal Trzaskowski vertegenwoordigt oppositiepartij Burgerplatform.
De verkiezing had eigenlijk in mei gehouden moeten worden, maar is uitgesteld vanwege de coronacrisis. De volledige uitslag kan langer dan gebruikelijk op zich laten wachten omdat als veiligheidsmaatregel ook op grote schaal per post gestemd mocht worden.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/RTR) - De oorlog tussen Israël en Iran gaat een nieuwe fase in waarin Israël ook opslagplaatsen voor raketten diep ondergronds gaat bombarderen. Dat zeggen twee ingewijden tegen persbureau Reuters.
21 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Amerikaanse bondgenoten in het Midden-Oosten kunnen dure onderscheppingsraketten vrijspelen dankzij Oekraïense hulp met het afslaan van Iraanse drones, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Die Patriot- en andere luchtdoelraketten heeft Oekraïne juist hard nodig om Russische bombardementen af te slaan.
1 uur geledenHAVANA (ANP/RTR) - De grote stroomstoring die woensdag een groot deel van Cuba trof, is verholpen. Dat heeft het Cubaanse ministerie van Energie donderdag bekendgemaakt.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - Meer dan 20.000 Israëliërs zijn naar Israël teruggekeerd sinds het begin van de oorlog met Iran. Nog zo'n 120.000 landgenoten zitten in het buitenland en willen terugkeren.
1 uur geledenJERUZALEM/BEIROET (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft iedereen in de zuidelijke buitenwijken van Beiroet opgedragen er weg te gaan. Talrijke mensen zijn meteen op de vlucht geslagen, meldt het Franse persbureau AFP.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-ministers van Buitenlandse Zaken en hun collega's van de Samenwerkingsraad van de Golfstaten (GCC) veroordelen de "ongerechtvaardigde Iraanse aanvallen" op de Golfstaten "ten zeerste", stellen de EU en GCC donderdag in een gezamenlijke verklaring. Die aanvallen bedreigen de regionale en mondiale veiligheid, stellen zij. De EU en GCC roepen Iran op de aanvallen onmiddellijk te staken.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - In Iran zijn 1230 doden gevallen door de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op het land, meldt het Iraanse staatspersbureau Tasnim. De Verenigde Staten en Israël vallen Iran sinds zaterdag aan.
2 uur geleden