Dubbeltitel voor De Groot/Van Koot op Paralympische Spelen
TOKIO (ANP) - Na haar overwinning in het enkelspel heeft rolstoeltennisster Diede de Groot op de Paralympische Spelen ook de titel in het dubbelspel veroverd. Samen met Aniek van Koot was ze in de finale te sterk voor de Britse vrouwen Lucy Shuker en Jordanne Whiley. De zege was overtuigend: 6-0 6-1 in ruim een uur.
Whiley hield vrijdag Van Koot nog af van het brons in het enkelspel.
Net als in het enkelspel is Nederland in het vrouwendubbel op de Paralympische Spelen heersend. Sinds het in 1992 een paralympisch onderdeel werd, won een Oranje-duo. Vijf jaar geleden, op de Spelen van Rio, waren Jiske Griffioen en Van Koot te sterk voor De Groot en Marjolein Buis.
Omschakelen
Ze hadden geen vergelijkbare voorbereiding op de dubbelfinale. Waar Van Koot baalde van het gemiste brons, lag De Groot nog wakker van het succes in het enkelspel. "Ik denk dat ik drie uurtjes geslapen heb", vertelde de 24-jarige tennisster uit Oudewater. "Gelukkig speelde Aniek echt goed. Dat maakte het voor mij wat makkelijker. Ook al dacht ik soms: mijn schouders willen niet meer."
Van Koot had de teleurstelling op tijd verwerkt. "Maar ik wist ook dat ik dat kon. Je bent het ook aan elkaar verschuldigd als dubbelpartner. Je hebt een gemeenschappelijk doel", zei Van Koot, zeven jaar ouder en afkomstig uit Dinxperlo. "Natuurlijk was die verloren wedstrijd om het brons pijnlijk, maar je hebt een mooie plak om voor te strijden. Dit maakt eigenlijk alles goed."
De Groot sprak van een proces: "We hebben zo veel gespeeld de afgelopen tijd en zo veel geleerd."
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Femke Kok heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Heerenveen ook de vijfde 500 meter van het seizoen gewonnen. De 25-jarige Friezin was met 37,00 sneller dan landgenotes Jutta Leerdam (tweede) en Marrit Fledderus (derde). Leerdam eindigde in 37,36 en Fledderus kwam tot 37,53.
20 minuten geledenABU DHABI (ANP) - Max Verstappen ziet uit naar de Grote Prijs van Abu Dhabi, de slotrace van het jaar in de Formule 1 waarin de titelstrijd wordt beslist. "Ik voel me goed. Ik heb natuurlijk een idiote ommekeer kunnen bewerkstelligen in het kampioenschap, waardoor ik nu nog kans heb op de titel", zei hij een kleine twee uur voor aanvang van de race op het Yas Marina Circuit. "Ik heb er zin in, hoop dat ik mijn eigen race kan rijden vooraan, maar zal zeker in de gaten houden wat er achter me gebeurt."
2 uur geledenABU DHABI (ANP) - Er is voldoende respect bij Lando Norris en Oscar Piastri om elkaar de wereldtitel in de Formule 1 te gunnen. Dat lieten de beide coureurs van McLaren weten in Abu Dhabi. "Daar is geen discussie over. Als een van ons zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 wint, is dat iets om te vieren. Dat snapt ook degene die de titel verliest", zei Piastri.
5 uur geledenFORT LAUDERDALE (ANP/AFP/RTR) - "Dit is het moment waarop ik heb gewacht en waar we als team op hebben gewacht." Dat zei Lionel Messi na de 3-1-overwinning van Inter Miami op Vancouver Whitecaps in Fort Lauderdale. Messi speelde bij alle drie de treffers een belangrijke rol.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters zijn al zeker van een plek in de kwartfinales op het WK in eigen land. De ploeg van bondscoach Henrik Signell versloeg Polen in de tweede wedstrijd van de hoofdronde: 33-22. Maandag wacht wereldkampioen Frankrijk in de laatste wedstrijd van de hoofdronde. Na die wedstrijd wordt bekend welke ploeg Nederland treft in de kwartfinale op woensdag 10 december.
15 uur geledenLUBLIN (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Poolse Lublin overtuigend de titel op de 200 meter wisselslag gewonnen. Steenbergen verbrak met 2.01,83 het meer dan tien jaar oude Europees record van Katinka Hosszu uit Hongarije.
19 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De Amerikaanse schaatser Jordan Stolz heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Heerenveen een flinke tik uitgedeeld aan Jenning de Boo. Stolz reed het baanrecord van De Boo (1.07,08) uit de boeken met 1.06,38. De Duitser Finn Sonnekalb werd met 1.07,41 tweede. Tim Prins pakte het brons met 1.07,49.
20 uur geleden