Dubbeltennisser Middelkoop stunt in derde ronde Roland Garros
PARIJS (ANP) - Tennisser Matwé Middelkoop heeft in de derde ronde van het dubbelspeltoernooi van Roland Garros voor een stunt gezorgd. De 38-jarige Nederlander versloeg met zijn partner Rohan Bopanna uit India in een ware thriller het als tweede geplaatste Kroatische koppel Nikola Mektic/Mate Pavic.
Middelkoop en Bopanna (42) werkten in de derde set tot groot enthousiasme van het publiek heel wat matchpoints weg en sloegen zelf in de derde tiebreak op hun eerste matchpoint toe: 6-7 (5) 7-6 (3) 7-6 (10). Ze bereikten daardoor de kwartfinales van het grandslamtoernooi in Parijs.
In de eerste twee sets was geen enkele break gevallen. Middelkoop leverde aan het begin van de derde set als eerste zijn servicebeurt in. De Kroaten kregen op 5-4 in de derde set hun eerste matchpoint, maar Middelkoop en Bopanna werkten die weg en kwamen via een break op gelijke hoogte. In de zenuwslopende tiebreak viel het de kant op van de Nederlander.
Middelkoop stond onlangs met de Spanjaard Pablo Andújar ook al tegenover Mektic en Pavic, in de finale in Genève. Toen won het Kroatische duo via een matchtiebreak met 10-3. De Nederlander schreef begin dit jaar met Robin Haase het ABN AMRO World Tennis Tournament op zijn naam.
Meer uit Sport
SHANGHAI (ANP) - Kimi Antonelli behaalde in zijn 26e Formule 1-race zijn eerste overwinning. De 19-jarige Italiaan won de Grote Prijs van China en werd na Max Verstappen de jongste winnaar ooit. "Ik ben sprakeloos en kan wel huilen. Ik heb zoveel te danken aan mijn team. Mercedes heeft me geholpen om mijn droom te verwezenlijken", zei Antonelli kort na afloop in het flashinterview. "Ik wilde heel graag Italië terug aan de top brengen en dat is gelukt."
24 minuten geledenCORTINA (ANP) - Snowboardster Lisa Bunschoten-Vos en paraskiër Jeroen Kampschreur dragen zondag de Nederlandse vlag bij de sluitingsceremonie van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina. Dat maakte chef de mission Esther Vergeer bekend. Kampschreur won twee keer goud, Bunschoten-Vos veroverde een zilveren medaille.
26 minuten geledenSHANGHAI (ANP) - Kimi Antonelli heeft zijn eerste zege in de Formule 1 geboekt. De Italiaan van Mercedes begon van poleposition in de Grote Prijs van China en wist die na 56 ronden op het circuit van Shanghai om te zetten in de winst.
1 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Max Verstappen heeft het einde van de Grote Prijs van China niet gehaald. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest zijn auto tien ronden voor het einde van de race naar de pitstraat sturen met een haperende motor.
1 uur geledenSHANGHAI (ANP) - De internationale autosportfederatie FIA heeft bevestigd dat de Grote Prijzen van Bahrein en Saudi-Arabië niet doorgaan vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De GP's stonden voor 12 en 19 april op de kalender. Hoewel beide organisaties het niet specifiek vermelden, is het onwaarschijnlijk dat de twee races later dit jaar worden ingehaald. Het betekent dat er dit jaar niet 24, maar 22 races worden verreden.
1 uur geledenINDIAN WELLS (ANP/AFP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev heeft een einde gemaakt aan de ongeslagen status van Carlos Alcaraz dit jaar. Na zestien overwinningen op rij volgde in de halve finale van het masterstoernooi in Indian Wells de eerste nederlaag voor de Spaanse nummer 1 van de wereld. Medvedev, die elfde staat op de wereldranglijst, troefde Alcaraz af in twee sets: 6-3 7-6 (3).
3 uur geledenCANBERRA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Nog eens drie van de Iraanse voetbalsters die in Australië asiel hadden aangevraagd, hebben besloten terug naar huis te keren. Dat berichtte de krant The Australian zaterdag.
6 uur geleden