Dubbelspelers Haase en Middelkoop bereiken derde ronde in Parijs
PARIJS (ANP) - Tennisser Robin Haase heeft met zijn Duitse partner Jan-Lennard Struff de derde ronde bereikt van het dubbelspel op Roland Garros. Haase en Struff waren met 6-4 7-6 (5) te sterk voor de Australiër John Peers en de Nieuw-Zeelander Michael Venus.
Het is voor Haase de derde keer dat hij de derde ronde bereikt in het dubbelspel in Parijs. Verder is hij nog niet gekomen in het Franse grandslamtoernooi. In de achtste finales treffen de Nederlander en Duitser de winnaars van de partij tussen het Franse duo Pierre Hughes Herbert/Nicolas Mahut en de combinatie van de Israëliër Jonathan Erlich en de Zuid-Afrikaan LLoyd Harris.
Ook Matwé Middelkoop heeft de derde ronde bereikt van het dubbeltoernooi. De 37-jarige tennisser versloeg samen met zijn dubbelpartner Marcelo Arevalo uit El Salvador het Australische duo Alex de Minaur en Matt Reid in twee sets: 7-6 (2) 6-4. In de achtste finales treffen Middelkoop en Arevalo nu Rohan Bopanna uit India en Franko Skugor uit Kroatië.
Schuurs en Koolhof
Tennissers Demi Schuurs en Wesley Koolhof hebben de tweede ronde van het mixed-dubbel in Parijs gehaald. In de eerste ronde rekende het als derde geplaatste Nederlandse koppel in een uur af met Latisha Chan uit Taiwan en Ivan Dodig uit Kroatië: 6-3 6-1.
Schuurs en Koolhof hadden onafhankelijk van elkaar eerder op de dag ook al de derde ronde van het dubbelspel bij de vrouwen en mannen bereikt. Schuurs dubbelt met de Amerikaanse Nicole Melichar. Koolhof met zijn landgenoot Jean-Julien Rojer.
Meer uit Sport
LAUSANNE (ANP) - De Europese atletiekbond heeft het prijzengeld voor de eerstkomende EK outdoor aanzienlijk verhoogd. Er is een recordbedrag van 3,5 miljoen euro beschikbaar voor de atleten op de titelstrijd in 2028 in de Poolse stad Chorzów. Dat is 3 miljoen meer dan op de voorgaande twee EK's.
7 minuten geledenZOETERMEER (ANP) - Marcel Hirscher (37) heeft voor het eerst in acht maanden weer op zijn ski's gestaan. Dat meldde de Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) dinsdag op de eigen site. De voormalige Oostenrijkse skikampioen zou in februari van dit jaar voor Nederland naar de Olympische Winterspelen in Milaan gaan, maar liet in januari weten de Spelen niet te gaan halen vanwege zijn fitheid. Hij was op dat moment herstellende van een kruisbandblessure.
1 uur geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen hoopt dit weekend bij de Grote Prijs van Azerbeidzjan in Bakoe de goede lijn door te trekken na zijn podiumplaats in Spanje anderhalve week geleden. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull eindigde in Madrid op de tweede plaats, achter de Italiaanse WK-leider Kimi Antonelli.
6 uur geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen heeft voor de Grote Prijs van Azerbeidzjan in de Formule 1 Isack Hadjar weer als teamgenoot bij Red Bull. Dat maakte de renstal bekend op sociale media. De Fransman miste de laatste races in Zandvoort, Monza en Madrid door een polsblessure.
6 uur geledenMONTREAL (ANP) - Wielerploeg Fenix-Premier Tech heeft een dag nadat ze de wereldtitel tijdrijden voor beloften in Montreal veroverde de komst van Felicity Wilson-Haffenden bekendgemaakt. De 21-jarige Australische zal begin volgend jaar aansluiten bij de ploeg van onder anderen de Nederlandse rensters Puck Pieterse, Charlotte Kool en Yara Kastelijn.
8 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Roeister Marloes Oldenburg, in 2024 olympisch kampioene op de Spelen van Parijs in de vierzonder, gaat weer roeien. Dat maakte ze bekend op Instagram. De 38-jarige Oldenburg beëindigde in maart 2025 haar topsportcarrière.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Formule 1-races worden volgend jaar gemiddeld 15 kilometer korter. Dat heeft de internationale autosportfederatie FIA besloten tijdens een bijeenkomst in Londen. De totale lengte van een race gaat terug van 305 kilometer naar 290 kilometer; dat komt neer op twee of drie rondes minder. Dat is afhankelijk van de lengte van het circuit.
21 uur geleden