Dubbelspecialiste Schuurs loopt op WTA Finals weer finale mis
FORT WORTH (ANP) - Het is tennisster Demi Schuurs weer niet gelukt om op de WTA Finals door te dringen tot de eindstrijd van het dubbelspel. De 29-jarige Limburgse was met haar Amerikaanse partner Desirae Krawczyk in de halve finales kansloos tegen Veronika Koedermetova en Elise Mertens. Het Russisch/Belgische koppel won met 6-1 6-1.
Schuurs en Krawczyk hadden in de groepsfase twee van hun drie partijen gewonnen. De Nederlandse dubbelspecialiste bereikte daardoor net als in 2019 en in 2021 de halve finales op het toernooi met de acht beste koppels van het jaar. Opvallend genoeg deed Schuurs dat steeds met een andere partner: in 2019 met Anna-Lena Grönefeld uit Duitsland en vorig jaar met de Amerikaanse Nicole Melichar-Martinez. Het lukte haar ook toen niet om door te dringen tot de finale van de WTA Finals.
Koedermetova en Mertens strijden maandag met het Tsjechische koppel Barbora Krejcikova/Katerina Siniakova om de eindzege. Drie van die vier tennissters stonden vorig jaar in Guadalajara ook in de finale van de WTA Finals. Krejcikova en Siniakova, de olympische dubbelkampioenen van Tokio, versloegen toen Mertens en haar Taiwanese partner Hseih Su-wei in twee sets.
Meer uit Sport
BASAURI (ANP) - Axel Laurance heeft de derde etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers versloeg Igor Arrieta in een sprintduel, nadat het tweetal was overgebleven uit een kopgroep van dertien renners. Jardi van der Lee was de beste Nederlander op plek 11.
5 uur geledenOEIRAS (ANP) - Nederland heeft op de Billie Jean King Cup een 2-1-nederlaag geleden tegen Hongarije. In het dubbelspel verloren Suzan Lamens en Anouk Koevermans in twee sets van het Hongaarse duo Anna Bondar en Adrienn Nagy (6-4 6-4).
6 uur geledenSCHOTEN (ANP) - Charlotte Kool heeft de Scheldeprijs gewonnen. In het Belgische Schoten sprintte de Nederlandse wielrenster van Fenix-Deceuninck naar de zege voor haar landgenoot Nienke Veenhoven en de Italiaanse Elisa Balsamo. De afgelopen drie jaar werd Kool telkens tweede in de Scheldeprijs, een keer achter Balsamo en twee keer achter Lorena Wiebes.
8 uur geledenMONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.
10 uur geledenHONG KONG (ANP/RTR) - De Chinese zwembond start een onderzoek naar cyberpesten aan het adres van drievoudig olympisch schoonspringkampioene Hongchan Quan (19). Quan heeft aangifte gedaan bij de politie.
11 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat 116 sporters die dit jaar niet konden deelnemen aan de Winterspelen van Milaan-Cortina een geldbedrag geven. De hoogte ervan werd niet bekendgemaakt.
13 uur geledenMENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
1 dag geleden