Dubbelspecialist Koolhof zeker van ATP Finals in Turijn
NEW YORK (ANP) - Tennisser Wesley Koolhof en zijn Britse dubbelpartner Neal Skupsi hebben zich verzekerd van deelname aan de ATP Finals in Turijn. Ze zijn het eerste dubbel dat zich kwalificeert voor het eindejaarstoernooi. Koolhof won de ATP Finals twee jaar geleden bij zijn debuut met de Kroaat Nikola Mektic als partner.
De 33-jarige Nederlander vormt dit seizoen een duo met de één jaar jongere Brit Skupski. Koolhof en Skupski wonnen al zes toernooien, waaronder de masters van Madrid en Montreal en ook het Libéma Open in Rosmalen. Op zowel de Australian Open als Roland Garros haalden ze de kwartfinales, op Wimbledon was de derde ronde hun eindstation.
Koolhof en Skupski bereikten woensdag op de US Open de tweede ronde en daarmee verzekerden ze zich van deelname aan de ATP Finals, van 13 tot en met 20 november in de Italiaanse stad Turijn. Ze zijn op het grandslamtoernooi in New York als tweede geplaatst.
De beste acht tennissers en beste acht dubbels van dit seizoen mogen meedoen aan de ATP Finals. "Hopelijk kan 'Wes' me de weg naar de titel laten zien", aldus Skupski, die voor het eerst meedoet aan het toernooi.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo gaat na de eerste dag van de WK sprint ruim aan de leiding. De 22-jarige Groninger won na de 500 meter ook de 1000 meter in Thialf met 1.06,52. Jordan Stolz werd net als in de eerste rit tweede, nu met 1.07,14. Joep Wennemars werd met 1.07,37 derde.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Femke Kok leidt na de eerste dag van het WK sprint in Heerenveen voor haar landgenoten Suzanne Schulting en Marrit Fledderus. De olympisch kampioene op de 500 meter was na de zege op de eerste afstand ook de beste op de 1000 meter in Thialf. Kok won in 1.13,10 en was daarmee veel sneller dan Schulting en Béatrice Lamarche uit Canada.
3 uur geledenKRIENS (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook de derde wedstrijd in de kwalificatie voor het EK van 2026 ruim gewonnen. In Kriens versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell Zwitserland met 39-21. Oranje had eerder net als de Zwitserse handbalsters van Italië en Bosnië en Herzegovina gewonnen.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo is het WK sprint in Thialf gestart met een zege op de 500 meter. De 22-jarige Groninger noteerde op de eerste afstand in Heerenveen een baanrecord van 33,78. Hij was daarmee ruim sneller dan Jordan Stolz, die tweede werd in 34,13. Laurent Dubreuil uit Canada eindigde als derde met 34,26.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Femke Kok is het WK sprint in Heerenveen begonnen met een zege op de 500 meter. De olympisch kampioene was in Thialf met een baanrecord van 36,67 ruim sneller dan landgenote Suzanne Schulting en Kaja Ziomek-Nogal uit Polen.
4 uur geledenMONACO (ANP) - Wielrenner Michael Matthews (35) is donderdag bij een training ten val gekomen en heeft breuken opgelopen in zijn beide polsen. Dat meldt zijn ploeg Jayco AlUla op sociale media. De Australiër is daardoor niet inzetbaar in "alle aankomende wedstrijden", aldus zijn ploeg.
6 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Chef de mission Esther Vergeer heeft gemengde gevoelens bij de prominente aanwezigheid van Russische sporters op de Paralympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo. "Ze lopen hier rond in het dorp met best opvallende rood met gouden kleding. Dan vraag je je af: is dat provocatie, propaganda of zouden ze dit in elke omstandigheid hebben gedragen? Daar denk ik dan over na, maar dat vind ik lastig om in te schatten", zegt Vergeer vanuit het Italiaanse Cortina.
12 uur geleden