Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dubbelspecialist Koolhof beëindigt na 2024 tennisloopbaan

Dubbelspecialist Koolhof beëindigt na 2024 tennisloopbaan

DUIVEN (ANP) - Wesley Koolhof beëindigt na komend tennisseizoen zijn loopbaan. De 34-jarige dubbelspecialist schreef afgelopen jaar het mannendubbelspel van Wimbledon op zijn naam. Hij won tot nog toe zestien ATP-titels.

"Wimbledon was een soort afvinkmomentje. Daarvoor tennis je: om een grand slam te winnen. Ik heb er lang tegenaan gehikt. Tijdens de Amerikaanse trip heb ik vervolgens gereflecteerd en mezelf gevraagd wat ik wil doen de aankomende jaren", aldus Koolhof in de NL Tennis Podcast.

"Ik heb een goede thuissituatie en ben graag thuis. Ik ben tot het besluit gekomen dat dit mijn laatste jaar gaat worden op tour. Het winnen van Wimbledon heeft daar wel mee geholpen. Ik heb veel bereikt wat ik wilde bereiken en heb er wel vrede mee. Komend seizoen ga ik nog één keer knallen, met onder meer de Olympische Spelen en de Daviscup."

Achtste

Koolhof, die tijdens zijn afscheidsjaar een duo vormt met de Kroaat Nikola Mektic, reikte vorig jaar tot de eerste plek op de wereldranglijst. Momenteel staat hij achtste.

Koolhof heeft een relatie met de Duitse Julia Görges, die drie jaar geleden haar loopbaan beëindigde.

Meer uit Sport

Van der Poel onklopbaar: zevende zege in zevende veldrit

BAAL (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn zevende zege in zeven veldritten binnen. De wereldkampioen was op nieuwjaarsdag ook verreweg de sterkste in de Grote Prijs Sven Nys in het Vlaamse Baal. Eerder won de Nederlander in Loenhout, Gavere, Hofstade, Namen, Antwerpen en Koksijde.

31 minuten geleden
Beune krijgt geen aanwijsplek voor 1500 meter op Spelen Milaan

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft van de selectiecommissie geen aanwijsplek gekregen voor de 1500 meter op de Olympische Spelen. De regerend wereldkampioene werd op het olympisch kwalificatietoernooi vierde en greep zo naast een ticket voor de Spelen. Beune won dit seizoen de drie wereldbekerwedstrijden op de 1500 meter waarop ze startte.

49 minuten geleden
Groenewoud prolongeert Nederlandse marathontitel kunstijs

HEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft haar Nederlandse titel bij het marathonschaatsen op kunstijs geprolongeerd. De schaatsster van Team Albert Heijn Zaanlander was op het ijs van Thialf in Heerenveen na honderd ronden de sterkste in de massasprint. Ze bleef op de meet Kim Talsma (tweede) en Lianne van Loon (derde) voor.

1 uur geleden
Gebroken hart bij schaatser Prins na missen Olympische Spelen

HEERENVEEN (ANP) - Het missen van de Olympische Spelen heeft voor een gebroken hart gezorgd bij Tim Prins. De 22-jarige Fries van Reggeborgh was als derde geëindigd op de 1500 meter, maar viel als tiende schaatser in de selectievolgorde af, omdat de selectiecommissie van de schaatsbond een aanwijsplek gaf aan Marcel Bosker, die ook in actie komt op de ploegenachtervolging.

1 uur geleden
Prins en Verkerk vallen af voor Spelen, Nuis rijdt 1500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsers Naomi Verkerk en Tim Prins zijn afgevallen in de selectie van de langebaanschaatsers voor de Olympische Spelen in Milaan. De selectiecommissie van schaatsbond KNSB maakte de lijst bekend met negen mannen en vrouwen. Kjeld Nuis kan door het afvallen van Prins zijn olympische titel op de 1500 meter verdedigen.

1 uur geleden
Tennisster Sabalenka wil revanche in 'Battle of the Sexes'

BRISBANE (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka wil graag een revanche tegen Nick Kyrgios in de 'Battle of the Sexes'. De nummer 1 van de wereld bij de vrouwen verloor op 28 december met 6-3, 6-3 van de Australiër in Dubai.

4 uur geleden
'Heuvelspecialist' Barré naar wielerploeg Visma - Lease a Bike

DEN HAAG (ANP) - Wielerploeg Visma - Lease a Bike heeft de Franse renner Louis Barré aangetrokken. De 25-jarige renner komt over van de Belgische ploeg Intermarché - Wanty en heeft een driejarig contract getekend bij de Nederlandse WorldTour-formatie.

5 uur geleden