Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dubbelspecialist Koolhof beëindigt na 2024 tennisloopbaan

Dubbelspecialist Koolhof beëindigt na 2024 tennisloopbaan

DUIVEN (ANP) - Wesley Koolhof beëindigt na komend tennisseizoen zijn loopbaan. De 34-jarige dubbelspecialist schreef afgelopen jaar het mannendubbelspel van Wimbledon op zijn naam. Hij won tot nog toe zestien ATP-titels.

"Wimbledon was een soort afvinkmomentje. Daarvoor tennis je: om een grand slam te winnen. Ik heb er lang tegenaan gehikt. Tijdens de Amerikaanse trip heb ik vervolgens gereflecteerd en mezelf gevraagd wat ik wil doen de aankomende jaren", aldus Koolhof in de NL Tennis Podcast.

"Ik heb een goede thuissituatie en ben graag thuis. Ik ben tot het besluit gekomen dat dit mijn laatste jaar gaat worden op tour. Het winnen van Wimbledon heeft daar wel mee geholpen. Ik heb veel bereikt wat ik wilde bereiken en heb er wel vrede mee. Komend seizoen ga ik nog één keer knallen, met onder meer de Olympische Spelen en de Daviscup."

Achtste

Koolhof, die tijdens zijn afscheidsjaar een duo vormt met de Kroaat Nikola Mektic, reikte vorig jaar tot de eerste plek op de wereldranglijst. Momenteel staat hij achtste.

Koolhof heeft een relatie met de Duitse Julia Görges, die drie jaar geleden haar loopbaan beëindigde.

Meer uit Sport

Darter Wattimena plaatst zich voor derde ronde WK

LONDEN (ANP) - Jermaine Wattimena heeft zich geplaatst voor de derde ronde op het WK darts. De 37-jarige darter uit Westervoort won een enerverend duel met de Brit Scott Williams (3-2).

56 minuten geleden
Drievoudig paralympisch kampioen Plat stopt met triatlon

AMSTERDAM (ANP) - Drievoudig paralympisch kampioen Jetze Plat (34) heeft besloten te stoppen met triatlon. Hij gaat zich volledig richten op het wheelen (rolstoelracen).

4 uur geleden
Basketballer Post draagt met 8 punten bij aan zege Golden State

SAN FRANCISCO (ANP) - Basketballer Quinten Post heeft met 8 punten bijgedragen aan een overtuigende thuiszege van Golden State Warriors op Orlando Magic in de NBA: 120-97. De 25-jarige Nederlander begon aan het duel en gaf ook 4 assists. Vedette Stephen Curry was het best op schot met 26 punten.

8 uur geleden
Darter Van Veen naar derde ronde van WK

LONDEN (ANP) - Gian van Veen staat in de derde ronde van het WK darts in Londen. De 23-jarige Nederlander versloeg Alan Soutar in Alexandra Palace: 3-1.

21 uur geleden
Van der Poel ook in veldrit Hofstade onnavolgbaar

HOFSTADE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft met overmacht de Plage Cross Hofstade gewonnen. De Brabander reed vroeg in de wedstrijd weg van de concurrentie en kwam solo over de finish. Van der Poel won al voor de derde dag op rij. Hij was zaterdag de sterkste in de wereldbekerwedstrijd in Antwerpen en zondag de beste in de wereldbekerwedstrijd in Koksijde. Het was zijn vierde zege in evenzoveel wedstrijden deze winter.

1 dag geleden
Darter Nijman strandt in tweede ronde op WK darts

LONDEN (ANP) - Darter Wessel Nijman is er niet in geslaagd de derde ronde op het WK darts te bereiken en is uitgeschakeld. De Duitser Gabriel Clemens won in drie sets (3-0). De 25-jarige Nederlander begon goed en won de eerste leg, maar verloor de drie daaropvolgende legs en daarmee de set. De tweede en derde set gingen ook naar de Duitse nummer 47 van de wereldranglijst.

1 dag geleden
Veldrijdster Brand wint dertiende cross in vijftien wedstrijden

HOFSTADE (ANP) - Lucinda Brand heeft haar hegemonie in het veldrijden bekrachtigd met de zege in de Plage Cross Hofstade. De 36-jarige wielrenster kwam solo over de finish. Het was haar dertiende zege in vijftien wedstrijden deze winter.

1 dag geleden