Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dubbelfuncties toch mogelijk bij BBB

Dubbelfuncties toch mogelijk bij BBB

DEN HAAG (ANP) - Het wordt toch mogelijk om dubbelfuncties te hebben bij de BBB. De winnaar van de verkiezingen voor de Provinciale Staten wil dit eigenlijk niet, maar lijkt er toch toe te worden gedwongen. Volgens een woordvoerder gaat het pas spelen bij de installatie van de Eerste Kamer.

Het partijbestuur is woensdagavond akkoord gegaan met dubbelfuncties. De gedragslijn wordt aangepast. Het AD berichtte hier al eerste over. Het kan betekenen dat mensen die in de Eerste Kamer gekozen zijn ook zitting nemen in de Provinciale Staten. De partij staat dubbelfuncties toe omdat ze wil vermijden dat een zetel niet ingevuld wordt.

Volgens de woordvoerder zijn zeker zeven BBB'ers gekozen in de Provinciale Staten die ook in de Eerste Kamer zitting kunnen nemen. Het gaat om twee BBB'ers in Overijssel, onder wie Ilona Lagas, lijsttrekker voor de Eerste Kamer. Verder gaat het om kandidaten in Groningen, Gelderland, Limburg, Utrecht en Flevoland.

Beter dan peilingen

Er zijn ook BBB'ers gekozen in zowel de Provinciale Staten als in een waterschapsbestuur. Dit probleem speelt onder meer bij de BBB in Overijssel, aldus het AD. Volgens de wet mag iemand niet in beide besturen zitten. Mensen zullen keuzes moeten maken, zegt de woordvoerder hierover. "Het is een hele puzzel."

BBB deed het bij de verkiezingen nog beter dan de peilingen aangaven. De partij won in alle provincies. In Zuid-Holland heeft een BBB-kandidaat inmiddels aangegeven zijn zetel in de Provinciale Staten niet te zullen innemen. Het gaat om nummer acht op de kandidatenlijst, Edwin van den Heuvel. Hij is tot dusver de enige.

Volgens de woordvoerder had Van den Heuvel niet verwacht in de Staten te worden gekozen. Van den Heuvel heeft laten weten het lidmaatschap van de Staten niet te kunnen combineren met zijn gezin en zijn adviesbureau. "En hij wil het werk niet half doen." De BBB heeft voldoende kandidaten in Zuid-Holland om Van den Heuvel te vervangen.

Meer uit Politiek

Na jaren verzet eerste stap van Westland voor opvang asielzoekers

NAALDWIJK (ANP) - Na jaren van verzet heeft de Zuid-Hollandse gemeente Westland een plan om invulling te geven aan de spreidingswet. Dat lukt door een samenwerking tot 2030 met buurgemeente Midden-Delfland. Die vangt 92 asielzoekers extra op en in ruil biedt Westland 19 extra statushouders onderdak en begeleiding, zo kondigen de gemeenten aan.

59 minuten geleden
Groningse politiek weigert debat over onteigening boerengrond

GRONINGEN (ANP) - Het rommelt binnen de provinciale politiek in Groningen. Een meerderheid van de partijen in Provinciale Staten voerde woensdag een heikel onderwerp over de gedwongen onteigening van een boerenbedrijf van de agenda af. De grootste coalitiepartij BBB had de kwestie vorige week juist op de agenda gezet, omdat de partij vindt dat er nog een oplossing mogelijk is. De weigering kwam voor BBB als "donderslag bij heldere hemel", zei BBB'er Klaas-Willem de Jong na lang ingelast intern beraad.

1 uur geleden
Kuipers: meer voorbereiding op crisis had hoop ellende voorkomen

DEN HAAG (ANP) - Als Nederland beter voorbereid was geweest op een pandemie of een crisis, was "een hele hoop ellende voorkomen", zei zorgbestuurder Ernst Kuipers tegen de parlementaire enquêtecommissie corona. Het is volgens de oud-minister dan ook belangrijk dat de pandemische paraatheid nu wel goed wordt geregeld.

1 uur geleden
Van Weel blijft coldcasegegevens bewaren en riskeert daarom boete

DEN HAAG (ANP) - Justitieminister David van Weel blijft voorlopig oude gegevens bewaren die relevant kunnen zijn voor onopgeloste zaken en riskeert daarom een dwangsom van de Autoriteit Persoonsgegevens (AP). De VVD'er wil zo tijd kopen om uit te zoeken of het wettelijk mogelijk kan worden gemaakt om deze gegevens te bewaren, na eerdere vruchteloze pogingen hiertoe. Kamerleden drongen hierop woensdag wederom aan bij een debat over de politie.

1 uur geleden
Zorg in coronapandemie niet in 'code zwart' beland, zegt Kuipers

DEN HAAG (ANP) - De mogelijkheid om ernstig zieke coronapatiënten te spreiden, is er gedurende de gehele crisis altijd geweest. In die zin is de gevreesde 'code zwart' uitgebleven, al scheelde het weinig, zei voormalig zorgbestuurder Ernst Kuipers tijdens een verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona.

4 uur geleden
Kuipers: modellen RIVM niet bruikbaar voor patiëntenspreiding

DEN HAAG (ANP) - De modellen waarmee gezondheidsinstituut RIVM voorspellingen deed over de druk van coronapatiënten op de ziekenhuiszorg, waren niet bruikbaar voor het LCPS, het centrum dat de spreiding van ernstig zieke patiënten over het land coördineerde. Dat heeft voormalig zorgbestuurder Ernst Kuipers gezegd tijdens een verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona.

4 uur geleden
Kuipers: meer bevoegdheid nodig bij spreiden patiënten

DEN HAAG (ANP) - Tijdens een pandemie moet het Landelijk Coördinatiecentrum Patiënten Spreiding (LCPS) meer bevoegdheden krijgen om patiënten over het land te verspreiden, zei oud-voorzitter van het centrum Ernst Kuipers tijdens een coronaverhoor. Tijdens de coronacrisis gebeurde het op basis van solidariteit.

4 uur geleden