Dubbele zege volleybalsters op Duitsland
KIENBAUM (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben in de voorbereiding op het olympisch kwalificatietoernooi een dubbele zege geboekt op Duitsland. In Kienbaum, in de buurt van Berlijn, speelden Nederland en Duitsland op twee velden tegelijkertijd twee korte wedstrijden zodat vrijwel alle speelsters in actie konden komen.
De ploeg met Laura Dijkema, Lonneke Sloetjes, Anne Buijs, Floortje Meijners, Yvon Beliën, Robin de Kruijf en Myrthe Schoot won met 2-1 (25-23 25-20 22-25). Op het andere veld zegevierden Britt Bongaerts, Nika Daalderop, Maret Balkestein-Grothues, Marrit Jasper, Juliët Lohuis, Nicole Koolhaas en Kirsten Knip met 3-1: 23-25 25-17 25-21 15-13. Alleen 'hardhitter' Celeste Plak bleef bij Oranje aan de kant. Op oudejaarsdag spelen beide landen opnieuw tegen elkaar.
De volleybalsters bereiden zich onder leiding van de nieuwe bondscoach Giovanni Caprara nabij Berlijn voor op het OKT van volgende week in Apeldoorn, waar alleen de winnaar zich voor de Olympische Spelen van Tokio kwalificeert.
Meer uit Sport
KONYA (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is er niet in geslaagd zijn Europese titel in het sprinttoernooi te prolongeren. De regerend olympisch en wereldkampioen verloor in het Turkse Konya in de finale van zijn Britse rivaal Matthew Richardson.
8 uur geledenTORONTO (ANP) - De Canadese polsstokspringster Alysha Newman is voorlopig geschorst. De winnares van het brons op de laatste Olympische Spelen in Parijs is afgelopen jaar driemaal in de fout gegaan met het doorgeven van haar verblijfplaatsen, de zogenoemde whereabouts. Dat meldde de Athletics Integrity Unit (AIU) woensdag.
8 uur geledenKONYA (ANP) - Yanne Dorenbos heeft op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya de zilveren medaille op het onderdeel omnium veroverd. De 25-jarige Castricummer moest in de meerkamp zijn meerdere erkennen in de Portugees Iúri Leitão, die hem op de puntenkoers te snel af was.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Jordan Stolz heeft enkele dagen voor de start van de Olympische Spelen in een trainingswedstrijd op de 1500 meter in het Milano Speed Skating Stadium een tijd van 1.44,26 geschaatst. De Amerikaanse topfavoriet ging niet voluit, maar schaatste als een van de weinigen met tempo door tot de finish en was blij met zijn tijd. "Ik denk dat het best een goede tijd is", reageerde de Amerikaan na afloop.
9 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Directeur Edu Jansing van de tennisbond KNLTB gaat in gesprek met een aantal topspelers. Dat heeft hij tegen het ANP gezegd naar aanleiding van kritiek die Tallon Griekspoor heeft geuit in de richting van de bond. Dat deed de nummer 1 van Nederland in gesprek met NU.nl waarin hij aankondigde zich voorlopig niet meer beschikbaar te stellen voor de Davis Cup.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Na Carlos Alcaraz heeft ook Alexander Zverev zich afgemeld voor de 53e editie van de ABN AMRO Open in Rotterdam. De 28-jarige Duitse tennisser kampt met een enkelblessure en heeft van zijn fysiotherapeut het advies gekregen rust te nemen.
10 uur geledenKONYA (ANP) - Hetty van de Wouw is zonder te rijden haar Europese titel op de tijdrit kwijtgeraakt. De 27-jarige Nederlandse meldde zich op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya vlak voor de start van de tijdrit af. Het is onduidelijk wat de reden voor de afzegging is.
10 uur geleden