Dubbele zege volleybalsters op Duitsland
KIENBAUM (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben in de voorbereiding op het olympisch kwalificatietoernooi een dubbele zege geboekt op Duitsland. In Kienbaum, in de buurt van Berlijn, speelden Nederland en Duitsland op twee velden tegelijkertijd twee korte wedstrijden zodat vrijwel alle speelsters in actie konden komen.
De ploeg met Laura Dijkema, Lonneke Sloetjes, Anne Buijs, Floortje Meijners, Yvon Beliën, Robin de Kruijf en Myrthe Schoot won met 2-1 (25-23 25-20 22-25). Op het andere veld zegevierden Britt Bongaerts, Nika Daalderop, Maret Balkestein-Grothues, Marrit Jasper, Juliët Lohuis, Nicole Koolhaas en Kirsten Knip met 3-1: 23-25 25-17 25-21 15-13. Alleen 'hardhitter' Celeste Plak bleef bij Oranje aan de kant. Op oudejaarsdag spelen beide landen opnieuw tegen elkaar.
De volleybalsters bereiden zich onder leiding van de nieuwe bondscoach Giovanni Caprara nabij Berlijn voor op het OKT van volgende week in Apeldoorn, waar alleen de winnaar zich voor de Olympische Spelen van Tokio kwalificeert.
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP) - Tennisster Arantxa Rus heeft het Nederlandse onderonsje tegen Suzan Lamens in de tweede kwalificatieronde van de US Open met 6-3 6-4 gewonnen. Ze treft in de derde en laatste ronde de Zwitserse Susan Bandecchi.
18 minuten geledenROQUETES (ANP) - Wielrenner Matthew Brennan heeft de vijfde etappe van de Vuelta gewonnen. De 21-jarige Brit van Visma-Lease a Bike was na ruim 173 kilometer tussen Falset en Roquetes de snelste in de sprint.
5 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse roeiers hebben de eerste finaleplaatsen op de WK in eigen land binnen. De vrouwen en de mannen in de dubbeltwee doorstonden woensdag hun halve finales. De finales op dit nummer zijn vrijdag.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Tennissters Serena en Venus Williams hebben een wildcard gekregen voor het dubbelspel op de US Open. Dat maakte de organisatie woensdag bekend. De laatste keer dat de zussen als duo samenspeelden op het Amerikaanse grandslamtoernooi was in 2022. Ze wonnen het dubbelspel in New York in 1999 en 2009.
6 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Olympisch kampioene in de skiff Karolien Florijn weet niet waar ze met haar vorm staat voor de WK roeien in eigen land. Dat zei Florijn in aanloop naar het toernooi op de Bosbaan in het Amsterdamse Bos tegen het ANP. Na haar gouden medaille in Parijs nam ze een jaar pauze van het roeien om zich te richten op haar studie.
7 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Olympisch kampioene Karolien Florijn is woensdag op de Bosbaan in het Amsterdamse Bos eenvoudig door de series op de WK roeien gekomen. In haar skiff ging ze onbedreigd naar de overwinning in haar heat waardoor ze door is naar de kwartfinales van vrijdag.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voor hockeyster Xan de Waard zit haar topsportcarrière er over twee wedstrijden op. De international en voormalig aanvoerder van Oranje staat donderdag op het WK in eigen land in de halve finale tegen België en speelt daarna nog de finale of de strijd om het brons. Bezig met haar afscheid is ze niet. "Totaal niet", zegt ze.
9 uur geleden