
Dubbele mondkap nodig in Griekse supermarkt
ATHENE (ANP/DPA/RTR) - In navolging van andere landen neemt ook Griekenland strengere coronamaatregelen voor de feestdagen vanwege de omikronvariant. Zo mogen er vanaf vrijdag geen feesten worden georganiseerd en moet op meer plekken verplicht een mondmasker worden gedragen. De Griekse volksgezondheidsminister Thanos Plevris deelde donderdag mee dat in supermarkten en in het openbaar vervoer zelfs zogeheten KN95-mondkapjes in principe noodzakelijk zijn. Als alternatief kunnen ook twee normale mondkapjes op elkaar worden gedragen.
Reizigers die naar Griekenland willen moeten nog altijd een negatieve test kunnen tonen voordat ze het land in mogen. Bij een PCR-test mag de uitslag niet ouder zijn dan 72 uur, bij een sneltest is dat 24 uur. Plevris drukte reizigers op het hart om zich op de tweede en vierde dag na aankomst nogmaals te laten testen.
In Griekenland zijn woensdag ruim 5600 nieuwe besmettingen gemeld. Vorige week waren dat er ongeveer 4800. Tot nog toe zijn 29 gevallen van de omikronvariant in het land ontdekt. Ongeveer 65,7 procent van de Griekse bevolking is volledig gevaccineerd.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/AFP) - Twee mensen zijn omgekomen en zeventien anderen zijn gewond geraakt nadat een groot zeilschip van de Mexicaanse marine tegen de Brooklyn Bridge is gebotst, heeft burgemeester Eric Adams van New York op X bekendgemaakt.
1 uur geledenBASEL (ANP) - Oostenrijk heeft dit jaar het Eurovisie Songfestival gewonnen. Wasted Love van zanger JJ kreeg met 436 punten de meeste punten. De Nederlandse zanger Claude eindigde met een puntenaantal van 175 op de 12e plaats.
1 uur geledenBASEL (ANP) - Twee mensen hebben tijdens het optreden van de Israëlische zangeres Yuval Raphael in de finale van het Eurovisie Songfestival geprobeerd het podium te bestormen. De beveiliging kon het duo tegenhouden, meldt de organiserende omroep SRG SSR. Ze zijn uit de zaal verwijderd en aan de politie overgedragen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Een groot zeilschip van de Mexicaanse marine is zaterdag rond 20.30 uur (lokale tijd) in botsing gekomen met de Brooklyn Bridge in New York. Volgens de politie en de Mexicaanse marine zijn 22 mensen gewond geraakt. Drie van hen verkeren in kritieke toestand.
3 uur geledenPALM SPRINGS (ANP/RTR/AFP) - De FBI zegt dat de bomaanslag zaterdag op een vruchtbaarheidskliniek in Palm Springs een terreuraanslag was en de kliniek waarschijnlijk opzettelijk is aangevallen. "Dit was een opzettelijke terroristische daad. Naarmate ons onderzoek vordert, zullen we bepalen of het om internationaal terrorisme of binnenlands terrorisme gaat", zei Akil Davis van de FBI in Los Angeles tegen verslaggevers.
4 uur geledenPALM SPRINGS (ANP/RTR/AFP) - Een bom is zaterdag ontploft bij een vruchtbaarheidskliniek in Palm Springs, in de Amerikaanse staat Californië. Volgens burgemeester Ron DeHarte is er iemand om het leven gekomen. De politie bevestigt dat en zegt dat het vermoedelijk om een "opzettelijke daad" gaat. "De explosie lijkt een opzettelijke geweldsdaad te zijn en de explosie strekt zich uit over meerdere blokken, met meerdere beschadigde gebouwen", aldus politiechef Andy Mills.
4 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - Het Israëlische leger zegt een raket te hebben onderschept die vanuit Jemen op het land werd afgeschoten. In verschillende gebieden in Israël ging het luchtalarm af, aldus het leger.
6 uur geleden