Dubbele gevoelens voor organisatie Dam tot Damloop
ALKMAAR (ANP) - De organisatie van de Dam tot Damloop is tevreden over het aantal deelnemers dat zich maandag bij de opening van de inschrijfperiode voor individuele lopers heeft aangemeld. Ondanks de onzekerheid wegens het coronavirus weten de hardlopers het grootste hardloopevenement van Nederland toch te vinden, meent Ron van der Jagt, algemeen directeur van organisator Le Champion.
"Het is voor ons een beetje dubbel. Enerzijds is er de ongerustheid bij de mensen en anderzijds trekken mensen massaal de hardloopschoenen aan in deze tijd. Je struikelt in deze tijd over de hardlopers", aldus Van der Jagt.
"Veel van die mensen zullen straks in september staan te trappelen om weer aan een evenement mee te doen. Al snappen wij als organisatie dat mensen in deze tijd met hun hoofd bij andere dingen zitten. Daarom is het voor ons ook een beetje zoeken naar de juiste timing en boodschap van onze promotie. We kunnen bedrijven wel heel enthousiast gaan benaderen om met teams van medewerkers deel te nemen, maar dat is nu misschien toch wat minder gepast."
Boven verwachting
Maandag opende de inschrijving voor individuele lopers en eerder al voor leden en bedrijven. "Ik vroeg me af of er überhaupt iets ging gebeuren in deze gekke tijd. We hebben bewust gekozen voor een wat stille start, maar vooralsnog valt het niet tegen en zijn het meer inschrijvingen dan verwacht. Of we opnieuw uitverkocht raken? Waarom niet? Al hangt alles af van de verspreiding van het virus."
Volgens Van der Jagt wordt er tijdens de coronacrisis een ander beleid gevoerd dan gebruikelijk. "Bepaalde dingen, zoals dranghekken, worden later ingekocht. En medailles en shirts bestellen we later. Want als er een datum op staat, wat moet je er later dan nog mee als het toch niet doorgaat?"
De Dam tot Damloop, van Amsterdam naar Zaandam, staat voor zaterdag 19 en zondag 20 september gepland.
Meer uit Binnenland
MIDDELBURG (ANP) - De rechtbank in Middelburg heeft dinsdag een 40-jarige voetbaltrainer uit Vlissingen veroordeeld tot een gevangenisstraf van vijf jaar voor het jarenlang heimelijk filmen van ruim vijfhonderd jonge jongens in de kleedkamers van verschillende voetbalclubs. De rechtbank acht hem ook schuldig aan ontucht met een minderjarige jongen.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een levenslange celstraf geëist tegen vier verdachten in het hoger beroep van het grote liquidatieproces Marengo. De zaak draait onder meer om zes onderwereldmoorden.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij uit de hand gelopen demonstraties tegen de komst van asielzoekers in Vriezenveen en Wijk bij Duurstede zijn maandagavond drie mensen aangehouden. Dat meldt de politie dinsdag. In het Overijsselse Vriezenveen ging het om twee personen, in Wijk bij Duurstede om een arrestatie.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Japanse keizer Naruhito brengt over twee weken een bezoek aan Delft, Leiden, Utrecht en Amstelveen. De Rijksvoorlichtingsdienst heeft dinsdag het programma bekendgemaakt.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Justitie in België wil drie verdachten vervolgen voor het plannen van een ontvoering van de toenmalige Belgische minister van Justitie Vincent Van Quickenborne in 2022. Een woordvoerster van het federaal parket in Brussel bevestigt berichtgeving daarover van Belgische media. De kranten schrijven dat het Nederlanders betreft.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse ambassade in Nederland raadt voetbalfans die voor het WK naar de Verenigde Staten afreizen aan extra reistijd in te plannen en ervoor te zorgen dat alle papieren op orde zijn. Er wordt extra drukte op vliegvelden verwacht, vooral bij de douane. Om alles in goede banen te laten lopen, zet het land extra personeel in, net als snellere verwerkingssystemen.
6 uur geleden2E EXLOËRMOND (ANP) - In de nacht van maandag op dinsdag overnachtten 65 asielzoekers in een sporthal in het Drentse dorp 2e Exloërmond. Die heeft de gemeente Borger-Odoorn vanaf maandag tot en met donderdag aangeboden als nachtopvang voor asielzoekers die niet in het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel kunnen overnachten.
6 uur geleden