Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dubbeldekkers weer terug op de rails

Dubbeldekkers weer terug op de rails

UTRECHT (ANP) - De 49 dubbeldekkers van het type DDZ die de NS eind vorig jaar uit de dienstregeling haalde, komen vanaf 6 december weer op de rails, meldde het spoorwegbedrijf woensdag.

Na meldingen van machinisten over trillingen bij een bepaalde snelheid haalde de NS vorig jaar december deze DDZ-treinstellen van het spoor. Het bleek dat de trillingen bij snelheden van 140 km per uur werden veroorzaakt door slijtage aan de wielen. Het is gebruikelijk dat de vorm van een treinwiel door het rijden licht verandert, maar de wielen van de dubbeldekkers sleten te snel en te onregelmatig, aldus de NS.

De DDZ-treinstellen hebben inmiddels een ander remsysteem gekregen waardoor de wielen minder snel en minder onregelmatig slijten. Ook worden deze treinen vaker onderhouden.

Afgelopen zomer is het nieuwe remsysteem getest met een speciale testtrein. Onder meer was voor deze testtrein een stuk spoor voorzien van zeepsop om te zien hoe goed het aangepaste remsysteem zijn werk doet.

Meer uit Binnenland

Nog tien gemeenten gestopt met hondenbelasting

DEN HAAG (ANP) - Ook dit jaar zijn enkele gemeenten gestopt met het heffen van hondenbelasting. In 2026 betalen hondeneigenaren in 101 gemeenten een tarief, vorig jaar waren dat er nog 111. In negentien gemeenten kost een hond eigenaren meer dan 100 euro. Dat blijkt uit een telling van ANP.

1 uur geleden
Amber Alert voor vermist 10-jarig meisje uit Rotterdam

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft een Amber Alert uitgegeven voor een vermist kind. Het gaat om de 10-jarige Wendy uit Rotterdam.

5 uur geleden
Meerdere woningen ontruimd door brand in loods in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - In een opslagloods aan de Van Ostadestraat in de Schilderswijk in Den Haag is in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand geweest. In de omgeving heeft de brandweer een tiental woningen ontruimd, laat een woordvoerder weten.

6 uur geleden
Man aangehouden na dood van vrouw in woning in Leiderdorp

LEIDERDORP (ANP) - In een woning aan de Bolderikkamp in Leiderdorp is zaterdagavond een vrouw om het leven gekomen na een geweldsincident. De politie heeft een man aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij haar dood.

8 uur geleden
Problemen met treinverkeer in noorden duren tot in de avond

GRONINGEN (ANP) - Het duurt waarschijnlijk nog tot zaterdagavond voordat de problemen met het treinverkeer in het noorden van het land zijn verholpen. Het winterse weer veroorzaakt wisselstoringen en andere overlast.

16 uur geleden
ProRail: datum terugkeer naar normale dienstregeling nog onzeker

UTRECHT (ANP) - ProRail bereidt zich voor op herstelwerkzaamheden aan het spoor na een week vol problemen door het winterse weer. Een terugkeer naar de standaard dienstregeling is volgens de spoorbeheerder "complex" en een datum voor een volledige terugkeer naar normaal is "onzeker".

17 uur geleden
Spoorproblemen noorden houden tot in de middag aan

GRONINGEN (ANP) - De treinproblemen in het noorden van het land duren voort, is te zien op de website van de NS. In Groningen rijden op meerdere trajecten tot zeker 15.15 uur geen of veel minder treinen.

20 uur geleden