Dubbel zoveel passagiers voor Ryanair in juli
DUBLIN (ANP) - Meer en meer Europese vakantiegangers schuiven onzekerheid over coronaregels over de grens opzij en pakken het vliegtuig. Budgetvlieger Ryanair vervoerde in juli 9,3 miljoen passagiers. Dat zijn ruim dubbel zoveel reizigers als er in dezelfde maand van vorig jaar met de Ierse maatschappij vlogen.
In juli vorig jaar vervoerde Ryanair nog 4,4 miljoen passagiers. De reizigersaantallen namen ook sterk toe ten opzichte van juni. Toen stapten nog maar 5,3 miljoen reizigers aan boord van een Ryanair-toestel. De vliegtuigen zaten vorige maand ook voller dan in juni.
Toch zijn de vervoerscijfers van de grootste luchtvaartmaatschappij van Europa nog lang niet op het niveau van voor de coronacrisis. Zo vervoerde Ryanair in juli 2019 nog 14,8 miljoen reizigers, wat er 59 procent meer zijn dan in de afgelopen maand.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Het bezorgen van rouwkaarten moet binnenkort volledig door pakketbezorgers worden gedaan. Dat heeft te maken met veranderingen in de regels rond de postbezorging, waardoor PostNL vanaf komende zomer minder vaak de post hoeft rond te brengen.
11 minuten geledenSEOUL (ANP) - Samsung heeft in het laatste kwartaal van 2025 een recordwinst geboekt. Dat dankte het Zuid-Koreaanse elektronicaconcern aan de sterk gestegen vraag naar speciale geheugenchips die de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie ondersteunen.
13 minuten geledenMOSKOU (ANP) - Het Russische olieconcern Lukoil verkoopt bijna alle activiteiten buiten zijn thuisland aan de Amerikaanse investeerder Carlyle. Het bedrijf kreeg vorig jaar Amerikaanse sancties opgelegd om Rusland aan de onderhandelingstafel met Oekraïne te dwingen. Lukoil ging vervolgens op zoek naar een koper voor zijn buitenlandse onderdelen.
15 minuten geledenSAN JOSE (ANP/DPA) - De Amerikaanse autofabrikant Tesla stopt met de productie van de Model S en Model X. Het bedrijf van Elon Musk wil zo ruimte vrijmaken voor de bouw van mensachtige robots.
22 minuten geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De goudprijs zette donderdag de rally voort en bereikte een nieuw recordniveau. De opmars van het edelmetaal, dat in onzekere tijden als veilige belegging wordt gezien, wordt aangewakkerd door een zwakkere Amerikaanse dollar en een vlucht van beleggers uit staatsobligaties en valuta. Ook zilver bereikte een nieuw record.
35 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - ING heeft zijn kwartaalwinst flink opgevoerd, mede doordat de rentebaten weer een duidelijke toename lieten zien. Door dit resultaat is de jaarwinst over 2025 van het financiële concern bijna net zo hoog uitgekomen als een jaar eerder, ondanks de grote geopolitieke onrust.
48 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Zeker drieduizend mensen hebben een arbeidsongeschiktheidsuitkering ontvangen doordat ze corona kregen tijdens de pandemie. Dit meldt het Centraal Planbureau (CPB) na onderzoek naar mensen die tussen juni 2020 en augustus 2021 besmet raakten met het virus. Het aantal extra WIA-uitkeringen dat daadwerkelijk is toegekend door coronabesmettingen ligt volgens de onderzoekers nog hoger.
2 uur geleden