Dua Lipa en Lizzo bezorgen Warner Music meer omzet en winst
NEW YORK (ANP) - Popartiesten als Dua Lipa, Lizzo, Ed Sheeran en Jack Harlow hebben muziekdistributeur Warner Music Group het afgelopen kwartaal aan een hogere omzet en winst geholpen. Hun muziek behoorde tot de grootste inkomstenbronnen, meldt het Amerikaanse mediabedrijf, dat meer verdiende aan streamingplatforms en dienstverlening aan artiesten.
De totale omzet steeg met 9 procent in vergelijking met dezelfde periode vorig jaar, tot bijna 1,5 miljard dollar. Vooral de royalty's die Warner Music opstreek voor gestreamde liedjes van artiesten die bij het label zitten, stegen hard. Daarnaast zorgde het einde van de meeste coronabeperkingen ervoor dat veel meer concerten konden doorgaan dan een jaar eerder, waardoor artiesten meer gebruikmaakten van allerlei diensten die het mediaconcern aanbiedt. Zo verzorgen platenlabels ook vaak de verkoop van fan-artikelen rond optredens.
Net als veel andere Amerikaanse bedrijven, had ook Warner Music last van de dure dollar, die omzet uit andere landen minder waard maakt. Zonder wisselkoerseffecten zou de omzet met 16 procent zijn gestegen.
Als nettowinst bleef 150 miljoen dollar over, vijf keer zoveel als een jaar eerder. Naast de inkomsten die de muziek genereert waarvan Warner Music de rechten beheert, komt dat ook door schikkingen over illegaal gedownloade muziek. Die overeenkomsten, die werden gesloten met internetproviders die te weinig zouden hebben gedaan tegen illegale downloads, leverden 38 miljoen dollar op.
Meer uit Financieel
BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China gaat tweehonderd vliegtuigen kopen van het Amerikaanse Boeing. Dat heeft president Donald Trump gezegd in een interview met tv-zender Fox News. Trump is momenteel op staatsbezoek in China waar hij heeft gepraat met de Chinese president Xi Jinping.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag opnieuw met flinke winst gesloten. ABN AMRO ging verder omhoog na de stevige plus een dag eerder dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers van de bank. Ook de chipbedrijven ASMI, Besi en ASML waren in de voorhoede van de AEX te vinden.
2 uur geledenAKEN (ANP/DPA) - Mario Draghi, de voormalige president van de Europese Centrale Bank (ECB) en oud-premier van Italiƫ, heeft donderdag in het Duitse Aken de prestigieuze Karelsprijs ontvangen. Bij de uitreiking sprak de Duitse bondskanselier Friedrich Merz zijn lof uit voor Draghi en zijn bijdrage aan de Europese eenheid en het redden van de euro tijdens de Europese schuldencrisis.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street zijn donderdag verder gestegen, terwijl beleggers de gesprekken tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping in Beijing in de gaten houden. De aanhoudende zorgen over de Iranoorlog zijn wat naar de achtergrond verdwenen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse rechter weigert vooralsnog om een schikking van Elon Musk van 1,5 miljoen dollar goed te keuren. Elon Musk wil op die manier een zaak over mogelijke misleiding van beleggers afkopen, maar het bedrag wordt door kenners als erg laag beschouwd. De rechter heeft laten weten nog "rode vlaggen" te zien met betrekking tot de deal.
7 uur geledenCHICAGO (ANP/AFP) - Een Amerikaanse jury heeft woensdag 49,5 miljoen dollar schadevergoeding toegekend aan de familie van een 24-jarige Amerikaanse die omkwam bij een vliegtuigcrash met een Boeing 737 MAX-toestel in 2019. De zaak was aangespannen door familieleden van Samya Stumo, die stierf bij de crash van Ethiopian Airlines waarbij 157 mensen om het leven kwamen.
8 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse economie is het jaar met stevige economische groei begonnen. Bedrijven en consumenten in het Verenigd Koninkrijk lijken volgens donderdag verschenen cijfers in het eerste kwartaal nog niet van de wijs te zijn gebracht door het uitbreken van de Iranoorlog en de flinke stijging van de brandstofprijzen.
10 uur geleden