Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dua Lipa en Lizzo bezorgen Warner Music meer omzet en winst

Dua Lipa en Lizzo bezorgen Warner Music meer omzet en winst

NEW YORK (ANP) - Popartiesten als Dua Lipa, Lizzo, Ed Sheeran en Jack Harlow hebben muziekdistributeur Warner Music Group het afgelopen kwartaal aan een hogere omzet en winst geholpen. Hun muziek behoorde tot de grootste inkomstenbronnen, meldt het Amerikaanse mediabedrijf, dat meer verdiende aan streamingplatforms en dienstverlening aan artiesten.

De totale omzet steeg met 9 procent in vergelijking met dezelfde periode vorig jaar, tot bijna 1,5 miljard dollar. Vooral de royalty's die Warner Music opstreek voor gestreamde liedjes van artiesten die bij het label zitten, stegen hard. Daarnaast zorgde het einde van de meeste coronabeperkingen ervoor dat veel meer concerten konden doorgaan dan een jaar eerder, waardoor artiesten meer gebruikmaakten van allerlei diensten die het mediaconcern aanbiedt. Zo verzorgen platenlabels ook vaak de verkoop van fan-artikelen rond optredens.

Net als veel andere Amerikaanse bedrijven, had ook Warner Music last van de dure dollar, die omzet uit andere landen minder waard maakt. Zonder wisselkoerseffecten zou de omzet met 16 procent zijn gestegen.

Als nettowinst bleef 150 miljoen dollar over, vijf keer zoveel als een jaar eerder. Naast de inkomsten die de muziek genereert waarvan Warner Music de rechten beheert, komt dat ook door schikkingen over illegaal gedownloade muziek. Die overeenkomsten, die werden gesloten met internetproviders die te weinig zouden hebben gedaan tegen illegale downloads, leverden 38 miljoen dollar op.

Meer uit Financieel

Trump ondertekent nieuwe wereldwijde importheffing van 10 procent

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag een presidentieel decreet ondertekend waarmee een nieuw wereldwijd invoertarief van 10 procent op buitenlandse goederen wordt ingevoerd. Daarmee handelt hij snel, in een poging zijn handelsagenda overeind te houden, nadat het Amerikaanse Hooggerechtshof veel van de heffingen die hij vorig jaar invoerde onwettig verklaarde.

2 uur geleden
Wall Street wint na verwerpen heffingen Trump door Hooggerechtshof

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten gesloten na de uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof over het onwettig verklaren van een groot deel van de importheffingen van president Donald Trump. Trump kondigde vervolgens een nieuwe wereldwijde importheffing van 10 procent aan die maximaal 150 dagen gaat gelden.

6 uur geleden
Trump: besluit Hooggerechtshof 'zeer teleurstellend'

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt het besluit van het Hooggerechtshof over het onwettig verklaren van een groot deel van zijn importheffingen "zeer teleurstellend". Dat zei Trump bij een persconferentie in het Witte Huis. Volgens hem is dat besluit "verschrikkelijk" en "niet-vaderlandslievend".

9 uur geleden
Trump: nieuwe wereldwijde importheffing van 10 procent

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat een decreet ondertekenen voor een nieuwe wereldwijde importheffing van 10 procent. Dat zei Trump in een persconferentie na het besluit van het Amerikaanse Hooggerechtshof waarin een groot deel van zijn eerder ingevoerde importheffingen onwettig werd verklaard.

9 uur geleden
AEX hoger na uitspraak Hooggerechtshof VS over heffingen Trump

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met winst gesloten na de uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof waarin een groot deel van de importheffingen van president Donald Trump onwettig werd verklaard. Volgens de rechters heeft Trump zijn bevoegdheden overschreden door die heffingen op buitenlandse goederen op te leggen.

11 uur geleden
Trump noemt heffingenuitspraak Hooggerechtshof 'schande'

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump noemt de uitspraak van het Hooggerechtshof dat een groot deel van zijn importheffingen onwettelijk is een "schande". Dat meldt een verslaggever van CNN. De president had ten tijde van de uitspraak een ontbijt met gouverneurs in het Witte Huis. Hij zou de aanwezigen hebben gezegd dat hij een plan B heeft. Trump is nog niet met een officiƫle reactie gekomen.

11 uur geleden
VK verwacht gunstige handelspositie met VS te behouden

LONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk verwacht dat het zijn "bevoorrechte handelspositie" met de Verenigde Staten behoudt, ook nu het Amerikaanse Hooggerechtshof een groot deel van de tarieven van president Donald Trump onwettig heeft verklaard. Dat stelt de Britse regering in een reactie op de uitspraak.

11 uur geleden