Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dua Lipa en Lizzo bezorgen Warner Music meer omzet en winst

Dua Lipa en Lizzo bezorgen Warner Music meer omzet en winst

NEW YORK (ANP) - Popartiesten als Dua Lipa, Lizzo, Ed Sheeran en Jack Harlow hebben muziekdistributeur Warner Music Group het afgelopen kwartaal aan een hogere omzet en winst geholpen. Hun muziek behoorde tot de grootste inkomstenbronnen, meldt het Amerikaanse mediabedrijf, dat meer verdiende aan streamingplatforms en dienstverlening aan artiesten.

De totale omzet steeg met 9 procent in vergelijking met dezelfde periode vorig jaar, tot bijna 1,5 miljard dollar. Vooral de royalty's die Warner Music opstreek voor gestreamde liedjes van artiesten die bij het label zitten, stegen hard. Daarnaast zorgde het einde van de meeste coronabeperkingen ervoor dat veel meer concerten konden doorgaan dan een jaar eerder, waardoor artiesten meer gebruikmaakten van allerlei diensten die het mediaconcern aanbiedt. Zo verzorgen platenlabels ook vaak de verkoop van fan-artikelen rond optredens.

Net als veel andere Amerikaanse bedrijven, had ook Warner Music last van de dure dollar, die omzet uit andere landen minder waard maakt. Zonder wisselkoerseffecten zou de omzet met 16 procent zijn gestegen.

Als nettowinst bleef 150 miljoen dollar over, vijf keer zoveel als een jaar eerder. Naast de inkomsten die de muziek genereert waarvan Warner Music de rechten beheert, komt dat ook door schikkingen over illegaal gedownloade muziek. Die overeenkomsten, die werden gesloten met internetproviders die te weinig zouden hebben gedaan tegen illegale downloads, leverden 38 miljoen dollar op.

Meer uit Financieel

Beroemde pier van Brighton staat te koop

BRIGHTON (ANP/BELGA) - De beroemde pier van Brighton staat in de etalage. De huidige eigenaar, Brighton Pier Group (BPG), heeft besloten de historische attractie uit 1899 te verkopen.

10 minuten geleden
Inmiddels honderden annuleringen op Schiphol door winterse weer

SCHIPHOL (ANP) - Het aantal annuleringen op Schiphol door het winterse weer loopt vrijdag steeds verder op. Waar de luchthaven in de ochtend nog sprak van tientallen uitgevallen vluchten, gaat het in de loop van de middag al om honderden vluchten die worden geraakt.

24 minuten geleden
Tientallen vluchten geannuleerd op Schiphol door winters weer

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol en KLM waarschuwen reizigers vrijdag voor vertragingen en annuleringen door winters weer en sterke wind. Volgens de website van Schiphol zijn er zeker tientallen vluchten geschrapt.

3 uur geleden
Bijna alle nieuw verkochte auto's in Noorwegen elektrisch

OSLO (ANP/RTR) - Bijna alle nieuwe auto's die vorig jaar werden verkocht in Noorwegen waren elektrisch aangedreven. Volgens de Noorse wegenautoriteit was 96 procent van de nieuw verkochte personenauto's volledig elektrisch. Dat was een jaar eerder nog 89 procent.

4 uur geleden
Baas Duitse handelskamers: huidig klimaatbeleid schaadt industrie

BERLIJN (ANP/DPA) - De voorzitter van het Duitse netwerk van handelskamers heeft opgeroepen tot een verandering in het klimaat- en energiebeleid bij de oosterburen, met de waarschuwing dat de huidige koers grote delen van de Duitse industrie kan schaden. "Ik denk dat we nu hebben ingezien hoe de weg die we volgen, zonder correctie, belangrijke delen van de industrie kapotmaakt", zei Peter Adrian, voorzitter van de Duitse Kamer van Industrie en Handel (DIHK), tegen het Duitse persbureau dpa.

4 uur geleden
AEX opent hoger op eerste handelsdag van nieuw beursjaar 2026

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag, op de eerste handelsdag van het nieuwe beursjaar 2026, met winst geopend. Op nieuwjaarsdag waren de Europese beurzen gesloten. Ook op Wall Street wordt de handel hervat na een vrije dag voor handelaren op donderdag.

5 uur geleden
FT: Lagarde verdient meer dan ECB in jaarverslagen meldt

LONDEN (ANP) - President Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB) verdient veel meer dan alleen het basissalaris dat de ECB jaarlijks bekendmaakt. Dat schrijft de Financial Times na eigen onderzoek. Volgens de Britse zakenkrant verdient de Française daardoor bijna vier keer zoveel als het Amerikaanse centralebankhoofd Jerome Powell.

6 uur geleden