DSM zakt op Damrak na winstalarm Duitse branchegenoot
AMSTERDAM (ANP) - DSM-Firmenich behoorde dinsdag tot de grootste verliezers op het Damrak. Het Nederlands-Zwitserse fusiebedrijf kampte met een winstwaarschuwing van het Duitse speciaalchemieconcern Lanxess, dat stelde nog geen herstel van de vraag te hebben waargenomen. DSM-Firmenich verloor 1,9 procent. Ook chemicaliëndistributeur IMCD (min 1,7 procent) moest het ontgelden. In Frankfurt kelderde Lanxess ruim 15 procent.
Beleggers keken daarnaast vooral uit naar de opening van Wall Street, waar de beurshandel na een lang weekeinde wordt hervat. Op de beurzen in Shanghai en Hongkong reageerden beleggers teleurgesteld op nieuwe renteverlagingen van de Chinese centrale bank. Dit keer verlaagden de centrale bankiers de rentetarieven voor leningen met een looptijd van een en vijf jaar. Door de leenkosten te verlagen hoopt Beijing het kwakkelende economische herstel aan te jagen.
De verlaging van het vijfjarige rentetarief, dat dient als een referentiekader voor de hypotheekrente in China, viel echter tegen. De aandelen van Chinese vastgoedbedrijven en projectontwikkelaars lieten dan ook stevige verliezen zien in Hongkong. De Hang Seng-index zakte daardoor 1,6 procent.
Koersverliezen AkzoNobel, Prosus
De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,4 procent in de min op 765,51 punten. De MidKap daalde 0,6 procent tot 910,53 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs verloren tot 0,4 procent.
Verfconcern AkzoNobel was de grootste daler in de AEX, met een min van 2,3 procent. Techinvesteerder Prosus verloor 2,1 procent door aanhoudende koersverliezen in de Chinese techsector. Supermarktconcern Ahold Delhaize was de sterkste stijger, met een winst van 0,5 procent.
Nieuw bussencontract Ebusco
In de MidKap stond metalenspecialist AMG onderaan met een min van 2,7 procent. TKH behoorde tot de schaarse stijgers met een plus van 0,9 procent. Een onderdeel van de technologiegroep heeft een contract gekregen van windenergiebedrijf Ørsted voor de levering van kabels voor een zeewindpark in Taiwan.
Ebusco tekende een nieuw contract met het Duitse openbaarvervoersbedrijf NIAG voor negentien elektrische bussen van 12 meter en twaalf bussen van 18 meter. De levering van de bussen staat gepland voor eind 2024. Het aandeel won 0,7 procent.
Euro- en oliekoers
De euro bleef vrijwel ongewijzigd op 1,0925 dollar. Een vat Amerikaanse olie kostte 1 procent minder op 71,03 dollar. Brentolie werd 0,1 procent duurder op 76,13 dollar per vat.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten dreigen nieuwe importheffingen in te stellen voor producten uit zestig economieën, waaronder de Europese Unie, Canada en China. Volgens Washington falen de landen in het uitbannen van producten die mogelijk met dwangarbeid zijn gemaakt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Shell Nederland krijgt een nieuwe topman. Huidig president-directeur Frans Everts treedt per 1 september af en wordt dan opgevolgd door Thomas de Boer. Everts geeft sinds 1 april 2023 leiding aan Shell Nederland en neemt na een dienstverband van 37 jaar afscheid van het bedrijf.
2 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Google moet van de Britse mededingingsautoriteit aanpassingen doorvoeren rond de AI-samenvattingen in zijn zoekresultaten. Dat moet leiden tot eerlijkere deals voor uitgevers en consumenten en de zoekdiensten van Google in het Verenigd Koninkrijk verbeteren, meldt de Competition and Markets Authority (CMA) woensdag.
3 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Het Hof van de Europese Unie verwerpt de aanmerking van Brussel voor Facebook Marketplace als zogeheten poortwachter. Een digitaal platform moet zich aan strengere EU-regels houden als het is aangemerkt als poortwachter. Het platform moet dan verwijzen naar alternatieven van concurrenten. Dit moet voorkomen dat het platform te dominant wordt.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag vlak geopend, na de stevige plus een dag eerder. AkzoNobel was een sterke daler met een min van ruim 20 procent. Het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams zien af van verdere pogingen om de verfproducent over te nemen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Lisa van Ginneken is benoemd tot de nieuwe voorzitter van brancheorganisatie OV-NL. Ze was van maart 2021 tot december 2023 Tweede Kamerlid voor D66 en hield zich daar onder andere bezig met het openbaar vervoer in Nederland.
4 uur geledenTOKIO/CLEVELAND (ANP) - Het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams zien af van verdere pogingen om verfproducent AkzoNobel over te nemen. Vorige week werd nog bekend dat AkzoNobel begin mei een overnamebod van die bedrijven had afgewezen. Het bedrijf achter merken als Flexa en Sikkens verklaarde daarbij door te zullen gaan met de fusie met het Amerikaanse Axalta Coating Systems.
4 uur geleden