Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

DSM vindt koper voor divisie die supersterke vezels maakt

DSM vindt koper voor divisie die supersterke vezels maakt

HEERLEN (ANP) - DSM heeft in het Amerikaanse Avient een koper gevonden voor zijn tak die beschermende materialen maakt. Dat bedrijf betaalt ruim 1,4 miljard euro voor het bedrijfsonderdeel dat grotendeels bestaat uit het maken van Dyneema, dat volgens DSM de sterkste vezel ter wereld is. Die vezel kan worden verwerkt in kabels, maar bijvoorbeeld ook in beschermende kleding en visnetten.

DSM zette vorig jaar september zijn materialentak in de etalage. Die tak bestaat uit meer dan alleen de beschermende materialen, maar maakt ook een reeks kunststoffen en plastics die onder meer in de auto-industrie worden gebruikt. Het speciaalchemiebedrijf wil zich na het afstoten van die onderdelen vooral richten op ingrediƫnten voor voedingsmiddelen en voedingssupplementen.

De sterke vezels waren op jaarbasis goed voor een omzet van zo'n 335 miljoen euro van de in totaal bijna 2 miljard euro die de hele materialentak vorig jaar behaalde. Qua bedrijfswinst was het verkochte onderdeel goed voor ongeveer 105 miljoen euro per jaar.

Na aftrek van alle kosten die het maakt voor de verkoop verwacht DSM ongeveer 1,3 miljard euro winst te maken op het afstoten van het onderdeel. Die verkoop wordt naar verwachting in de tweede jaarhelft afgerond. DSM gaf eerder al aan de opbrengsten van de verkoop van de materialentak vermoedelijk in verdere groei van de voedingsonderdelen te willen steken, zoals overnames, maar ook investeringen.

Meer uit Financieel

Claims na geannuleerde vluchten door winterweer blijven oplopen

ARNHEM (ANP) - Het aantal claims dat binnenkomt bij EUclaim na de geannuleerde vluchten door het winterweer van begin januari loopt nog steeds op. De claimsorganisatie heeft tot nu toe zo'n achthonderd claims binnengekregen. "De piek is voorbij, maar ik verwacht dat dit nog wel tot aan de zomer doorloopt", zegt een woordvoerder.

12 minuten geleden
Kosten parkeerapps en -automaten terecht in boetes verwerkt

DEN HAAG (ANP) - Gemeenten houden terecht rekening met de kosten van parkeerapps en -automaten bij het vaststellen van parkeerboetes. Dat heeft de Hoge Raad vrijdag geoordeeld. Een automobilist was in cassatie gegaan bij de hoogste rechter, omdat hij vond dat zijn boete niet mocht bestaan uit een naheffing van ruim 65 euro, naast de 2 euro aan niet-betaald parkeergeld.

1 uur geleden
Minder treinen van en naar Nederland door Belgische staking

BRUSSEL (ANP) - Door een staking bij de Belgische spoorvervoerder NMBS rijden er komende week minder treinen tussen Nederland en Belgiƫ. Op zondag 25 januari om 22.00 uur leggen werknemers hun werk neer tot vrijdag op hetzelfde tijdstip.

1 uur geleden
Britten stellen onderzoek in naar WhatsApp-moederbedrijf Meta

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse toezichthouder Ofcom stelt een onderzoek in naar Meta Platforms, moederbedrijf van Facebook en WhatsApp. De toezichthouder heeft aanwijzingen dat het bedrijf van Mark Zuckerberg niet alle informatie heeft overhandigd bij een eerder onderzoek van Ofcom.

2 uur geleden
ECB-president: wereldorde verandert, maar het is geen breuk

DAVOS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De huidige wereldorde verandert, maar dat is geen breuk. Dit zei Christine Lagarde, de president van de Europese Centrale Bank (ECB), vrijdag tijdens een paneldiscussie over de vooruitzichten voor de wereldeconomie op het World Economic Forum (WEF) in Davos.

2 uur geleden
Toch geen staking bij Nederlandse kunststoffabrieken Envalior

EMMEN (ANP) - De aangekondigde staking bij de Nederlandse afdelingen van kunststoffabrikant Envalior is op het laatste moment afgeblazen. Vakbond FNV meldt dat dit komt omdat er een verbeterd voorstel is voor een nieuwe cao.

2 uur geleden
Amsterdam bood defensiebedrijf CSG snelste en grootste beursgang

AMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensieconcern Czechoslovak Group (CSG) heeft onder meer vanwege de snelheid gekozen voor een beursgang in Amsterdam. Aan het Damrak waren de regels het gunstigst voor een snelle notering, vertelt financieel topman Zdenek Jurak vlak na het beursdebuut tegen het ANP. Het tempo was belangrijk om de kans te vergroten dat de vraag naar defensieaandelen nog steeds zo groot mogelijk zou zijn. De populariteit is nu hoog door de grote geopolitieke spanningen.

3 uur geleden