
DSM stijgt op Damrak na deal over supplement voor koeien
AMSTERDAM (ANP) - DSM stond woensdag bij de grootste stijgers in een vrijwel vlakke AEX-index op de Amsterdamse beurs, waar ondanks Koningsdag gewoon wordt gehandeld. Het speciaalchemieconcern dat zich toelegt op voedselingrediënten en supplementen profiteerde van een strategische samenwerking met het Amerikaanse Elanco. Die voormalige divisie van farmaciebedrijf Eli Lilly gaat het middel Bovaer van DSM in de Verenigde Staten produceren en verkopen.
DSM steeg 1,9 procent door de deal met de op een na grootste maker van diergeneesmiddelen ter wereld. Bovaer is een door DSM ontwikkeld voedingssupplement dat ervoor zorgt dat koeien minder methaan produceren bij het verteren van voedsel. De hoeveelheid methaan die melkkoeien uitstoten kan door het middel met gemiddeld 30 procent omlaag.
Staalbedrijf ArcelorMittal was met een plus van 2,2 procent de grootste stijger in de AEX. ING verloor 3,1 procent en sloot de rij. Dat aandeel noteerde echter ex dividend, wat inhoudt dat een aandeel geen recht meer geeft op het dividend over de voorafgaande periode. De aandelenkoers zakt dan doorgaans met ongeveer de waarde van het dividend.
Gaskraan dicht
Waar elders in Europa nog wel de nodige bedrijven met resultaten kwamen, was het in Amsterdam rustig. Handelaren verwerkten de stevige koersverliezen op Wall Street en de Russische beslissing om Polen en Bulgarije geen gas meer te leveren. Dat wordt gezien als een stevige escalatie door Moskou.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,1 procent hoger op 696,38 punten. De MidKap steeg 0,7 procent tot 1039,66 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs maakten de vroege verliezen ook goed en stegen tot 0,7 procent.
Deutsche Bank
Deutsche Bank, de grootste bank van Duitsland, boekte daarentegen meer winst dan verwacht, maar werd ruim 6 procent lager gezet in Frankfurt. De bank heeft zijn Russische kredietportefeuille afgelopen kwartaal verder afgebouwd.
Mercedes-Benz steeg 3,5 procent dankzij sterke resultaten van het Duitse autoconcern. Sportmerk Puma verloor 0,3 procent ondanks een forse stijging van de omzet en winst.
Euro
De euro was 1,0612 dollar waard, tegen 1,0661 dollar een dag eerder. De Europese munt stond eerder op 1,0588 dollar en dat was het laagste niveau in vijf jaar.
Een vat Amerikaanse olie kostte 0,4 procent meer op 102,06 dollar. Brentolie werd ook 0,4 procent duurder op 105,39 dollar per vat. Een megawattuur gas was in Amsterdam 107,71 euro waard, een toename van 4,4 procent. Aan het begin van de handelsdag piekte de prijs door het gedeeltelijk dichtdraaien van de gaskraan door Rusland op 125 euro per megawattuur.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De stijging van de Nederlandse huizenprijzen is in juli verder afgezwakt. Daarmee lijkt de eerder geconstateerde toename van het aantal te koop staande woningen ook in het begin van het tweede kwartaal een prijsdrukkend effect te hebben.
48 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn donderdag lager gesloten. Beleggers lijken bang dat Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell met de boodschap kan komen dat de rente in de VS binnenkort toch niet omlaag gaat. Daarnaast drukten tegenvallende kwartaalresultaten van winkelconcern Walmart het sentiment.
9 uur geledenPANAMA (ANP/RTR) - De Panamese president José Raúl Mulino heeft felle kritiek geuit op berichten over een mogelijke rechtszaak tegen bananengigant Chiquita. Het concern ontsloeg eerder al zijn lokale dagarbeiders vanwege een staking. Mulino heeft zijn zinnen echter gezet op onderhandelingen over een terugkeer van het bedrijf naar zijn land.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Reisorganisatie Sunweb schrapt jongerenreismerk GOGO. "Na meer dan drie decennia vol legendarische feestvakanties, prachtige bestemmingen en onvergetelijke herinneringen, stopt GOGO na de zomer van 2025 met haar activiteiten", laat de onderneming weten in een persverklaring.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zijn donderdag gemengd de handel uitgegaan. De financiële markten verwerkten onder meer de formele bekrachtiging van de handelsdeal tussen de Verenigde Staten en de Europese Unie. Beleggers keken daarnaast vooral uit naar het jaarlijkse symposium van de Federal Reserve, dat vanaf donderdag in Jackson Hole wordt gehouden. Dit alles zorgde voor een enigszins terughoudende stemming.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie wil mogelijk een onderzoek instellen naar Fed-bestuurder Lisa Cook. Een hoge ambtenaar heeft Fed-voorzitter Jerome Powell hierover donderdag per brief geïnformeerd en hem aangemoedigd Cook uit het Fed-bestuur te verwijderen.
13 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Europese autofabrikanten als Volkswagen en Renault zijn verheugd over de bevestiging dat de Verenigde Staten hun heffingen op de import van Europese auto's verlagen van 27,5 naar 15 procent. "Deze bevestiging is een positieve stap die meer zekerheid biedt voor onze industrie", laat Sigrid de Vries, directeur-generaal van de Europese autobrancheorganisatie ACEA, weten.
13 uur geleden