Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

DSM sluit verkoopdeal voor methaanmiddel koeien in VS

DSM sluit verkoopdeal voor methaanmiddel koeien in VS

HEERLEN (ANP) - DSM gaat zijn middel om koeien minder methaan uit te laten stoten via een deal ook in de Verenigde Staten verkopen. Het speciaalchemieconcern heeft daarvoor een strategische samenwerking gesloten met het Amerikaanse bedrijf Elanco Animal Health.

Door de deal krijgt Elanco de exclusieve licentierechten voor de ontwikkeling, productie en verkoop van Bovaer in de Verenigde Staten. Bovaer is een door DSM ontwikkeld voedingssupplement. Met het middel kan volgens DSM de methaanuitstoot van koeien met gemiddeld 30 procent worden verminderd.

DSM wil via de samenwerking met Elanco een bijdrage leveren aan de doelstelling van de Verenigde Staten om de uitstoot van methaan in 2030 met 30 procent terug te dringen. Methaan is een gas dat bijdraagt aan het broeikaseffect. De methaanreductie door het voeren van een miljoen koeien met Bovaer staat volgens DSM gelijk aan het planten van 45 miljoen bomen of het verwijderen van 300.000 auto's van de weg.

Royalties

DSM ontvangt royalties van Elanco op de verkopen van Bovaer in de VS, inclusief een vooruitbetaling van enkele miljoenen dollars. Bovaer zal naar verwachting een omzetpotentieel hebben voor Elanco van circa 200 miljoen dollar in de VS.

Ook krijgt DSM een deel van de productlevering van Elanco ter ondersteuning van de leveringen in markten buiten de VS. De samenwerking zal daarbij de wereldwijde productiecapaciteit van Bovaer bijna verdubbelen. Het middel is al beschikbaar in Europa, Brazilië, Chili en Australië.

Meer uit Financieel

Stellantis sluit deal met Dongfeng voor productie Jeeps in China

WUHAN (ANP/AFP) - Autofabrikant Stellantis, eigenaar van merken als Opel, Peugeot, Jeep en Fiat, gaat de samenwerking met het Chinese Dongfeng verder uitbreiden. Onder de deal zullen vanaf 2027 twee nieuwe Jeep-modellen en twee nieuwe Peugeot-modellen worden geproduceerd in de fabriek van Dongfeng in Wuhan. De modellen zijn bestemd voor de Chinese en de buitenlandse markt.

30 minuten geleden
VAE versnelt bouw oliepijpleiding om Straat van Hormuz te mijden

ABU DHABI (ANP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten gaan de bouw van een nieuwe oliepijpleiding versnellen. Het land wil de exportcapaciteit vanuit Fujairah verdubbelen, om zo via de stad in het oosten van de VAE de Straat van Hormuz te kunnen vermijden voor het transporteren van olie.

33 minuten geleden
Luxeconcern LVMH verkoopt merk Marc Jacobs aan eigenaar G-Star

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse luxeconcern LVMH verkoopt het merk Marc Jacobs aan WHP Global, de eigenaar van onder meer jeansmerk G-Star en modemerk Vera Wang. Dat hebben de bedrijven bekendgemaakt.

1 uur geleden
AEX-index begint lager in afwachting resultaten top Trump en Xi

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag met verlies begonnen. Beleggers namen gas terug na de sterke opmars in de afgelopen twee dagen en wachten op concrete resultaten van de tweedaagse topbijeenkomst in China tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese leider Xi Jinping.

1 uur geleden
Transavia bezuinigt om dure kerosine, sluit banenverlies niet uit

SCHIPHOL (ANP) - Transavia gaat miljoenen extra besparen vanwege de stijgende prijs voor vliegtuigbrandstof. Dat bevestigt de luchtvaartmaatschappij na berichtgeving in De Telegraaf. De luchtvaartmaatschappij sluit niet uit dat hierdoor banen geschrapt worden.

2 uur geleden
TNO ontwikkelt technologie voor recycling zonnepanelen

DEN HAAG (ANP) - TNO heeft een lasertechnologie ontwikkeld voor de recycling van zonnepanelen. Volgens het onderzoeksbureau kunnen zonnepanelen met de technologie efficiënt en energiezuinig worden ontmanteld en kan meer dan 99 procent van het gebruikte zilver en hoogzuiver silicium worden teruggewonnen.

3 uur geleden
FNV: tientallen Gall & Gall-winkels dicht door stakingen

UTRECHT (ANP) - Medewerkers van drankenwinkel Gall & Gall staken vrijdag voor een betere cao en daardoor zijn tientallen filialen gesloten. Dat meldt vakbond FNV. Onder meer in Amsterdam, Rotterdam, Eindhoven en Delft zijn winkels dicht. De vakbond dreigt de komende weken met meer stakingen.

3 uur geleden