Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

DSM sluit verkoopdeal voor methaanmiddel koeien in VS

DSM sluit verkoopdeal voor methaanmiddel koeien in VS

HEERLEN (ANP) - DSM gaat zijn middel om koeien minder methaan uit te laten stoten via een deal ook in de Verenigde Staten verkopen. Het speciaalchemieconcern heeft daarvoor een strategische samenwerking gesloten met het Amerikaanse bedrijf Elanco Animal Health.

Door de deal krijgt Elanco de exclusieve licentierechten voor de ontwikkeling, productie en verkoop van Bovaer in de Verenigde Staten. Bovaer is een door DSM ontwikkeld voedingssupplement. Met het middel kan volgens DSM de methaanuitstoot van koeien met gemiddeld 30 procent worden verminderd.

DSM wil via de samenwerking met Elanco een bijdrage leveren aan de doelstelling van de Verenigde Staten om de uitstoot van methaan in 2030 met 30 procent terug te dringen. Methaan is een gas dat bijdraagt aan het broeikaseffect. De methaanreductie door het voeren van een miljoen koeien met Bovaer staat volgens DSM gelijk aan het planten van 45 miljoen bomen of het verwijderen van 300.000 auto's van de weg.

Royalties

DSM ontvangt royalties van Elanco op de verkopen van Bovaer in de VS, inclusief een vooruitbetaling van enkele miljoenen dollars. Bovaer zal naar verwachting een omzetpotentieel hebben voor Elanco van circa 200 miljoen dollar in de VS.

Ook krijgt DSM een deel van de productlevering van Elanco ter ondersteuning van de leveringen in markten buiten de VS. De samenwerking zal daarbij de wereldwijde productiecapaciteit van Bovaer bijna verdubbelen. Het middel is al beschikbaar in Europa, Braziliƫ, Chili en Australiƫ.

Meer uit Financieel

ACM onderzoekt IT-bedrijf om verboden afspraken over personeel

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) onderzoekt een IT-bedrijf om vermoedens van verboden afspraken over personeel. Volgens de marktwaakhond heeft het bedrijf, dat niet bij naam wordt genoemd, mogelijk afspraken gemaakt met andere bedrijven om elkaars medewerkers niet actief te benaderen of in dienst te nemen.

14 minuten geleden
Ontwikkelaar zelfrijdende auto's Waymo haalt 16 miljard dollar op

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De ontwikkelaar van zelfsturende auto's Waymo heeft 16 miljard dollar (13,6 miljard euro) aan investeringen opgehaald. Daarmee is het dochterbedrijf van techconcern Alphabet, ook eigenaar van Google, in totaal 126 miljard dollar waard.

26 minuten geleden
Switch 2 helpt verkoop en winst Nintendo flink vooruit

KYOTO (ANP/AFP) - De verkoop van de Nintendo Switch 2 heeft de winst van Nintendo flink vooruitgeholpen, terwijl de omzet de voorbije drie kwartalen bijna is verdubbeld. Het Japanse spelcomputerbedrijf heeft inmiddels meer dan 17 miljoen exemplaren van zijn nieuwe spelcomputer verkocht, kwam dinsdag naar voren uit de kwartaalcijfers van Nintendo.

27 minuten geleden
Chipbedrijven bovenaan in AEX, AkzoNobel daalt na resultaten

AMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven ASMI, Besi en ASML behoorden dinsdag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs met plussen tot ruim 2 procent. Beleggers trokken zich op aan de forse koerswinsten in de Aziatische chipsector. AkzoNobel ging 3 procent omlaag na tegenvallende verkopen. De producent van verfmerken als Sikkens, Dulux en Flexa had last van "economische onzekerheid" in Noord-Amerika.

28 minuten geleden
Switch 2 helpt verkoop en winst Nintendo flink vooruit

KYOTO (ANP/AFP) - De verkoop van de Nintendo Switch 2 heeft de winst van Nintendo flink vooruitgeholpen, terwijl de omzet de voorbije drie kwartalen bijna is verdubbeld. Het Japanse spelcomputerbedrijf heeft inmiddels meer dan 17 miljoen exemplaren van zijn nieuwe spelcomputer verkocht, kwam dinsdag naar voren uit de kwartaalcijfers van Nintendo.

30 minuten geleden
Woningtekort loopt op tot 410.000, vooral minder huurwoningen

UTRECHT (ANP) - In 2025 bedroeg het woningtekort in Nederland 4,8 procent van de woningvoorraad. Doordat er afgelopen jaar meer huishoudens zijn bijgekomen dan de stijging van de woningvoorraad, is het woningtekort opgelopen tot ongeveer 410.000 woningen. Dat meldt adviesbureau Capital Value in het jaarlijkse rapport over de woningmarkt.

1 uur geleden
Voorzichtig herstel prijzen goud en zilver na enorme daling

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De prijzen van goud en zilver lieten dinsdag voorzichtig herstel zien van de enorme prijsdalingen eerder. De prijs van een troy ounce goud (31,1 gram) steeg in Singapore met ruim 4 procent tot meer dan 4800 dollar en zilver werd 7 procent duurder op ruim 82 dollar. Waarschijnlijk slaan koopjesjagers hun slag door te profiteren van de fors lagere prijzen.

1 uur geleden