DSM niet immuun voor prijsstijgingen en leveringsproblemen
HEERLEN (ANP) - Speciaalchemiebedrijf DSM predikt ondanks een sterk eerste halfjaar enige voorzichtigheid vanwege mogelijke problemen die op kunnen gaan spelen. Dan gaat het bijvoorbeeld om moeilijkheden met de bevoorrading en prijsstijgingen van ruwe materialen.
Geraldine Matchett, die samen met Dimitri de Vreeze de leiding heeft over DSM, zegt in een toelichting op de resultaten ondanks het verhogen van de verwachtingen voorzichtig te zijn. Zij ziet dat er wereldwijd problemen zijn in de leveringsketens en dat de prijzen voor ruwe materialen stijgen. Ook voor DSM wordt dit steeds meer een uitdaging.
DSM zag de vraag naar vezels en andere producten die door zijn materialentak worden gemaakt in de eerste helft van 2021 sterk toenemen in vergelijking met een jaar eerder. Ook de voedingsmiddelentak groeide gestaag door. Het bedrijf verhoogde ook zijn verwachtingen.
Prijsstijgingen
De onderneming is er vooralsnog in geslaagd prijsstijgingen aan klanten te kunnen doorberekenen. DSM noemde in een toelichting op de halfjaarcijfers de herbevoorrading juist als een van de drijvers achter het herstel. Volgens Matchett is DSM ook op tijd begonnen met het aanvullen van de voorraden en profiteert het bedrijf van zijn uitgebreide netwerk.
DSM rapporteerde in de eerste zes maanden van 2021 een omzet van bijna 4,9 miljard euro. Dat was een jaar eerder bijna 4,1 miljard euro. Bij het onderdeel Nutrition ging het om een stijging van de omzet met 6 procent terwijl Materials goed was voor een derde meer aan opbrengsten. Dat onderdeel had vorig jaar tijdens de coronacrisis veel last van onder meer de teruggang in de auto-industrie.
Het bedrijf sloot het halfjaar af met een winst van 1 miljard euro. Daar zat ook 567 miljoen euro aan opbrengsten bij door de verkoop van onderdelen. De winst over de eerste zes maanden van 2020 bedroeg 270 miljoen euro.
Meer uit Financieel
KEULEN (ANP/AFP) - Autoriteiten in Duitsland en Nederland hebben woensdag een reeks huiszoekingen gedaan in een groot onderzoek naar dividendstrippen. Ook zijn invallen gedaan bij belastingadviesbureaus, heeft het Openbaar Ministerie in Keulen laten weten.
7 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Chipmachinefabrikant ASML was woensdag de grote verliezer op de beurs in Amsterdam. Beleggers zetten het aandeel ruim 4 procent lager. Het Veldhovense concern kondigde aan voor dit jaar op een hogere omzet te rekenen dan eerder aangegeven. Maar de koersbeweging van het aandeel laat zien dat deze stap grotendeels door beleggers werd verwacht. Volgens sommige analisten zijn de nieuwe prognoses van ASML eigenlijk aan de voorzichtige kant.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Donald Trump heeft gedreigd om Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell te ontslaan uit het bestuur van de Amerikaanse centrale bank als Powell na het einde van zijn termijn als voorzitter niet onmiddellijk helemaal vertrekt bij de Fed. "Ik zal hem moeten ontslaan, oké, als hij niet op tijd vertrekt", zei de Amerikaanse president in een woensdag uitgezonden interview met Fox Business.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De loonsverhogingen in Nederland trekken de laatste tijd weer iets aan. Dat constateert werkgeversvereniging AWVN in nieuwe cijfers over de vorige maand afgesloten cao's. Daarin werd de dalende trend van de voorgaande maanden doorbroken en kwam de gemiddelde loonstijging weer tot boven de 3 procent.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rechters die betrokken zijn bij het bancaire tuchtrecht hebben het werk deels neergelegd. Dat bevestigt een woordvoerder van de Stichting Tuchtrecht Banken (STB) naar aanleiding van berichtgeving in NRC.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Beleggers in New York deden het woensdag bij de opening rustig aan, na de winsten van de afgelopen handelsdagen. De beurs kreeg de voorbije dagen steun van optimisme dat de vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran mogelijk worden hervat.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement is het eens over zijn inzet voor de EU-meerjarenbegroting 2028-2034. Die moet een omvang hebben van 2200 miljard euro; 10 procent hoger dan wat de Europese Commissie voorstelt. Het begrotingsvoorstel van de twee onderhandelaars van het Europees Parlement is woensdag in de commissie Financiën met ruime meerderheid aangenomen.
4 uur geleden