Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

DSM niet immuun voor prijsstijgingen en leveringsproblemen

DSM niet immuun voor prijsstijgingen en leveringsproblemen

HEERLEN (ANP) - Speciaalchemiebedrijf DSM predikt ondanks een sterk eerste halfjaar enige voorzichtigheid vanwege mogelijke problemen die op kunnen gaan spelen. Dan gaat het bijvoorbeeld om moeilijkheden met de bevoorrading en prijsstijgingen van ruwe materialen.

Geraldine Matchett, die samen met Dimitri de Vreeze de leiding heeft over DSM, zegt in een toelichting op de resultaten ondanks het verhogen van de verwachtingen voorzichtig te zijn. Zij ziet dat er wereldwijd problemen zijn in de leveringsketens en dat de prijzen voor ruwe materialen stijgen. Ook voor DSM wordt dit steeds meer een uitdaging.

DSM zag de vraag naar vezels en andere producten die door zijn materialentak worden gemaakt in de eerste helft van 2021 sterk toenemen in vergelijking met een jaar eerder. Ook de voedingsmiddelentak groeide gestaag door. Het bedrijf verhoogde ook zijn verwachtingen.

Prijsstijgingen

De onderneming is er vooralsnog in geslaagd prijsstijgingen aan klanten te kunnen doorberekenen. DSM noemde in een toelichting op de halfjaarcijfers de herbevoorrading juist als een van de drijvers achter het herstel. Volgens Matchett is DSM ook op tijd begonnen met het aanvullen van de voorraden en profiteert het bedrijf van zijn uitgebreide netwerk.

DSM rapporteerde in de eerste zes maanden van 2021 een omzet van bijna 4,9 miljard euro. Dat was een jaar eerder bijna 4,1 miljard euro. Bij het onderdeel Nutrition ging het om een stijging van de omzet met 6 procent terwijl Materials goed was voor een derde meer aan opbrengsten. Dat onderdeel had vorig jaar tijdens de coronacrisis veel last van onder meer de teruggang in de auto-industrie.

Het bedrijf sloot het halfjaar af met een winst van 1 miljard euro. Daar zat ook 567 miljoen euro aan opbrengsten bij door de verkoop van onderdelen. De winst over de eerste zes maanden van 2020 bedroeg 270 miljoen euro.

Meer uit Financieel

Goudprijs stijgt opnieuw naar recordhoogte

WASHINGTON (ANP) - De goudprijs is maandag naar recordhoogte gestegen, mede doordat investeerders optimistisch zijn dat de Amerikaanse centrale bank ook volgend jaar de rentetarieven zal verlagen.

13 minuten geleden
Bedrijf achter Illy-koffie gaat volgend jaar produceren in de VS

TRIËST (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse koffiebrander Illycaffè, het bedrijf achter de koffie van Illy, start volgend jaar met de productie in de Verenigde Staten. Het bedrijf wil volgens topvrouw Cristina Scocchia profiteren van de groei in deze belangrijke markt.

15 uur geleden
Duitse winkeliers vinden kerstverkopen dit jaar tegenvallen

BERLIJN (ANP/DPA) - De kerstverkopen in Duitsland zijn tot nu toe teleurstellend. Dit komt naar voren uit een enquête van de Duitse winkeliersorganisatie HDE die zondag werd gepubliceerd.

16 uur geleden
Duitse bedrijfsleven blij met terugkeer VK in Erasmusprogramma EU

LONDEN (ANP/DPA) - Het Duitse bedrijfsleven heeft de terugkeer van het Verenigd Koninkrijk in het EU-uitwisselingsprogramma voor studenten Erasmus+ verwelkomd. Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) en de Britse minister Nick Thomas-Symonds maakten de herintrede vanaf 2027 eerder deze week bekend. Het hoofd van de Duits-Britse Kamer van Koophandel noemde de beslissing "een zeer belangrijke stap" en hoopt dat het leidt tot een versoepeling van de visumvereisten.

17 uur geleden
Schiphol en KLM 'continu' druk met nabrengen koffers na storing

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol is ook zondag samen met luchtvaartmaatschappijen "continu" bezig om alle koffers die vrijdag op de luchthaven zijn achtergebleven na te brengen, zegt een woordvoerster. Een zegsvrouw van KLM meldt dat de vliegmaatschappij inmiddels "al de nodige koffers" heeft bezorgd en hier "dag en nacht volop aan wordt gewerkt".

19 uur geleden
AI en Trump ook in 2026 belangrijkste thema's voor beleggers

AMSTERDAM (ANP) - De hooggespannen verwachtingen rond kunstmatige intelligentie (AI) en de onvoorspelbaarheid van het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump blijven de belangrijkste thema's voor beleggers in 2026. Dat jaar dreigt volgens kenners opnieuw een bewogen beursjaar te worden, maar biedt ook kansen.

21 uur geleden
Uitgeverij laat spullen met Nederlandse tekeningen van Temu halen

AMSTERDAM (ANP) - Het Chinese verkoopplatform Temu heeft op verzoek van Nederlandse uitgeverijen tientallen producten van de website verwijderd met afbeeldingen uit populaire Nederlandse kinderboeken. Singel Uitgeverijen, dat onder meer boeken over Jip en Janneke en Woezel & Pip uitgeeft, heeft zaterdag een bericht hierover van De Grote Vriendelijke Podcast bevestigd.

1 dag geleden