DSM haalt vooral door zelf verhoogde prijzen meer omzet
HEERLEN (ANP) - DSM heeft in het eerste halfjaar de omzet opgevoerd. Dat had het speciaalchemiebedrijf dat zich richt op supplementen en ingrediënten voor voeding voor een groot deel te danken aan hogere verkoopprijzen, want qua volume verkocht het bedrijf slechts iets meer. Ook wisselkoerseffecten waren gunstig voor het Limburgse bedrijf. Verkopen in gebieden buiten Europa leverden de onderneming meer op omdat de euro relatief goedkoop was.
Wel had DSM nog last van verstoringen in de toeleveringsketens en coronalockdowns in China. Die hadden ook invloed op de vraag van consumenten in dat land en troffen DSM zo indirect. Dit effect was met name te zien bij de tak die ingrediënten voor diervoeding maakt.
De situatie met de levering van producten verbeterde wel gedurende het tweede kwartaal en DSM zag een goed verkoopvolume en hoge prijzen aan de start van het derde kwartaal. Het vermogen van DSM om gestegen kosten door te berekenen aan klanten blijft goed, aldus topbestuurders Geraldine Matchett en Dimitri de Vreeze. "Onze producten zijn niet optioneel, maar essentieel voor de gezondheid van mensen en dieren", aldus Matchett. "Bovendien maken ze maar een klein deel uit van de kostprijs van de producten waar ze in verwerkt worden."
Leveringsproblemen
Dat de verkochte volumes niet zo hard stegen, wijten de twee topbestuurders onder meer aan leveringsproblemen die ook leidden tot bestellingen die niet tijdig gemaakt en uitgeleverd konden worden. Daarnaast had DSM in 2021 "een heel sterk jaar" en is de basis waarmee vergeleken wordt dus ook hoger, geven ze aan.
De omzet kwam uiteindelijk 17 procent hoger uit dan in de eerste zes maanden van 2021 op 4,1 miljard euro. De nettowinst bedroeg 458 miljoen euro. De prognose voor heel het jaar liet DSM onveranderd.
Fusie
Matchett en De Vreeze spreken van een goed halfjaar, maar kijken ook nadrukkelijk vooruit naar de draai die DSM maakt. De afgelopen maanden maakte het bedrijf een fusie met de Zwitserse branchegenoot Firmenich bekend en verkocht het zijn materialentak. Later dit jaar komt een officiële prospectus voor de geplande fusie.
Verder maakte DSM bekend sneller CO2-neutraal te willen worden. Zo wil de onderneming in 2030 al haar stroom uit duurzame bronnen halen, waar eerder op 75 procent werd gemikt. Daar is DSM echter al voorbij. Dat leidt ook tot strengere uitstootdoelen, zoals het ophogen van de totale reductie van de CO2-uitstoot naar 59 procent in 2030. Voor de uitstoot door gebruikers van zijn producten mikt DSM voortaan op een absolute CO2-reductie, in plaats van een beperking die verbonden is aan de hoeveelheid producten die het concern verkoopt.
Meer uit Financieel
BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft dit weekend gewaarschuwd dat het "resoluut" zal terugslaan als de Europese Unie met nieuwe beperkende handelsmaatregelen komt. De uitspraak is een reactie op een conclusie van de Europese Commissie op vrijdag dat de huidige handelsrelatie met China niet houdbaar is.
11 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het stopzetten van grenscontroles op grote Amerikaanse luchthavens kan leiden tot chaos. Daarvoor waarschuwen grote luchtvaartmaatschappijen en reis- en bedrijfsorganisaties in de Verenigde Staten. Ze vrezen dat duizenden toeristen en terugkerende Amerikanen kunnen stranden en belangrijke vrachtzendingen niet kunnen worden geleverd.
20 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Brussel presenteert woensdag een pakket met nieuwe regels voor chips, cloudcomputing en AI. Daarmee wil de Europese Unie voor deze technologieën minder afhankelijk worden van landen als de Verenigde Staten en "haar plaats in de wereldwijde race om geo-economische macht heroveren". Dat komt naar voren uit een conceptdocument dat persbureau AFP heeft ingezien.
22 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering verzet zich tegen de terugbetaling van de onwettig verklaarde importheffingen van president Donald Trump. Het ministerie van Justitie zegt in beroep te gaan tegen een rechterlijk bevel dat de douane verplicht alle geïnde importheffingen die onder de uitspraak van het Hooggerechtshof vallen, opnieuw te berekenen. De stap leidt mogelijk tot juridische chaos bij het claimproces.
1 dag geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst gesloten, waarmee de recordstanden op Wall Street verder werden aangescherpt. Computer- en serverbedrijf Dell Technologies was een opvallende winnaar dankzij kwartaalcijfers die goed werden ontvangen door beleggers.
1 dag geledenMINNEAPOLIS (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse investeringsmaatschappij Castlelake overweegt een overnamebod te doen op de Britse luchtvaartmaatschappij easyJet. Volgens Castlelake is er nog geen formele toenadering gezocht tot het bestuur van easyJet over een overname en is het ook niet zeker dat er een bod komt.
1 dag geledenHILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) verwerpt het ongevraagde overnamebod van de Amerikaanse miljardair Bill Ackman. UMG, met bekende artiesten als Taylor Swift en Harry Styles, zegt dat het bod van Ackman van 56 miljard euro veel te laag is en geen "superieure waardecreatie" levert. Het bedrijf stelt ook dat er sterke consensus is in het bestuur bij het besluit om het bod te verwerpen.
1 dag geleden