Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

DSM gaat samenwerken met biobrandstofproducent Neste

DSM gaat samenwerken met biobrandstofproducent Neste

GELEEN (ANP) - Speciaalchemieconcern DSM gaat samenwerken met het Finse bedrijf Neste, de grootste biobrandstofproducent ter wereld. DSM wil een groot deel van de fossiele grondstoffen die het nu gebruikt, vervangen door grondstoffen die Neste wint uit gerecycled afval of plantaardige bronnen.

Volgens DSM wordt het zo mogelijk om de milieuvervuiling te verminderen bij het maken van materialen voor onder meer de auto-industrie, elektronica en verpakkingen. Ook draagt het bedrijf op deze manier bij aan de zogeheten circulaire economie. In dit geval houdt dat in dat reststoffen opnieuw worden opgenomen in het productiesysteem.

De samenwerking past in de trend van bedrijven die zoeken naar alternatieve, meer duurzame grondstoffen bij het maken van producten en het werken aan een circulaire economie, ook wel kringloopeconomie genoemd. Brussel presenteerde daar afgelopen voorjaar een actieplan voor. In het ideale geval bestaat er dan geen afval meer en worden grondstoffen steeds opnieuw gebruikt.

Klimaatneutraal

Het plan moet de EU helpen in 2050 klimaatneutraal te zijn, zoals de leiders in december in hun Green Deal hebben afgesproken. De Europese Commissie wil eisen aan fabrikanten stellen, bijvoorbeeld dat batterijen van mobiele telefoons duurzaam zijn geproduceerd en gemakkelijker vervangbaar zijn. Er komen waarschijnlijk ook regels voor afvalverwerking en hergebruik van grondstoffen.

DSM kan de alternatieve grondstoffen van Neste zonder al te veel aanpassingen gebruiken in het bestaande productieproces, zo meldt het bedrijf. Op de korte termijn wil DSM al een paar duizend ton aan fossiele grondstoffen vervangen. Neste is de grootste biobrandstofproducent ter wereld en heeft in Rotterdam de grootste biodieselfabriek van Europa.

Meer uit Financieel

Trump zegt samen met Xi geen veiligheidsgrenzen aan AI te stellen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump verwacht geen veiligheidsgrenzen aan AI te stellen tijdens de topontmoeting met de Chinese president Xi Jinping. Wel zei hij dat AI een belangrijk gespreksonderwerp zal zijn tijdens de gesprekken met zijn Chinese ambtsgenoot.

1 uur geleden
Nyrstar bekijkt opties voor toekomst zinksmelterij in Budel

BUDEL (ANP) - Zinksmelter Nyrstar gaat de opties voor de toekomst van de zinksmelterij in het Brabantse Budel bekijken in een zogeheten Strategic Business Review. Dat onderzoek wordt naar verwachting eind dit jaar afgerond. In de tussentijd gaan de activiteiten in Budel gewoon door.

1 uur geleden
Frankrijk en Duitsland verdeeld over 'Made in Europe'-regels

BRUSSEL (ANP/DPA) - Frankrijk en Duitsland blijven verdeeld over omstreden plannen voor zogenoemde 'Made in Europe'-regels. De plannen zijn bedoeld om de neergang van Europese industrieën te keren door meer belastinggeld naar de binnenlandse productie te sluizen. De landen zijn het echter oneens over de manier waarop landen buiten de Europese Unie bij de plannen moeten worden betrokken.

1 uur geleden
Starbucks sluit 250 onderpresterende koffiebars in Noord-Amerika

SEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Starbucks sluit 250 slecht presterende vestigingen in de Verenigde Staten en Canada. Dat komt neer op ongeveer 1 procent van het totale aantal koffiebars in Noord-Amerika. Volgens het bedrijf kan daardoor de omzet en winst worden verhoogd en is uiteindelijk het doel om op langere termijn het netwerk weer uit te breiden.

1 uur geleden
Baltische staten leggen zelf sancties op aan Russen

TALLINN (ANP) - De Baltische staten leggen nationale sancties op aan twee Russische oligarchen die dinsdag van de EU-sanctielijst zijn gehaald. Estland, Letland en Litouwen doen dit in reactie op het besluit van de EU-lidstaten. Het gaat om de Russisch-Oezbeekse miljardairs Alisjer Oesmanov en Michaïl Fridman.

2 uur geleden
EU noemt mogelijk Amerikaans dieselverbod 'slecht idee'

BRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese Unie heeft donderdag kritiek geuit op een mogelijk Amerikaans exportverbod op diesel, dat wordt gesteund door president Donald Trump. Volgens de EU is dat "een slecht idee" dat beide partijen zou schaden.

2 uur geleden
Franse zakenbank ziet veel mogelijkheden met kantoor in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Franse zakenbank Crédit Agricole Corporate and Investment Bank (CIB) opent een kantoor in Amsterdam. Volgens het dochterbedrijf van de grote bank Crédit Agricole worden aanzienlijke mogelijkheden gezien op de Nederlandse markt door de ontwikkelingen op het gebied van energie, infrastructuur en technologie.

2 uur geleden