DSM gaat samenwerken met biobrandstofproducent Neste
GELEEN (ANP) - Speciaalchemieconcern DSM gaat samenwerken met het Finse bedrijf Neste, de grootste biobrandstofproducent ter wereld. DSM wil een groot deel van de fossiele grondstoffen die het nu gebruikt, vervangen door grondstoffen die Neste wint uit gerecycled afval of plantaardige bronnen.
Volgens DSM wordt het zo mogelijk om de milieuvervuiling te verminderen bij het maken van materialen voor onder meer de auto-industrie, elektronica en verpakkingen. Ook draagt het bedrijf op deze manier bij aan de zogeheten circulaire economie. In dit geval houdt dat in dat reststoffen opnieuw worden opgenomen in het productiesysteem.
De samenwerking past in de trend van bedrijven die zoeken naar alternatieve, meer duurzame grondstoffen bij het maken van producten en het werken aan een circulaire economie, ook wel kringloopeconomie genoemd. Brussel presenteerde daar afgelopen voorjaar een actieplan voor. In het ideale geval bestaat er dan geen afval meer en worden grondstoffen steeds opnieuw gebruikt.
Klimaatneutraal
Het plan moet de EU helpen in 2050 klimaatneutraal te zijn, zoals de leiders in december in hun Green Deal hebben afgesproken. De Europese Commissie wil eisen aan fabrikanten stellen, bijvoorbeeld dat batterijen van mobiele telefoons duurzaam zijn geproduceerd en gemakkelijker vervangbaar zijn. Er komen waarschijnlijk ook regels voor afvalverwerking en hergebruik van grondstoffen.
DSM kan de alternatieve grondstoffen van Neste zonder al te veel aanpassingen gebruiken in het bestaande productieproces, zo meldt het bedrijf. Op de korte termijn wil DSM al een paar duizend ton aan fossiele grondstoffen vervangen. Neste is de grootste biobrandstofproducent ter wereld en heeft in Rotterdam de grootste biodieselfabriek van Europa.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn woensdag met wisselende uitslagen begonnen. Beleggers namen weinig risico voorafgaand aan het rentebesluit van de Federal Reserve. Algemeen wordt verwacht dat de Amerikaanse centrale banken de leenkosten in de grootste economie ter wereld met een kwart procentpunt verhogen om de hoge inflatie te bestrijden.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Postcode Loterij en de VriendenLoterij vinden het jammer dat de Raad van State woensdag heeft geoordeeld dat de loterijen het aantal trekkingen per jaar niet mogen verhogen. Managing director Jonne Arnoldussen van de loterijen, die bij hetzelfde bedrijf horen, noemde de uitkomst "vervelend." Het oordeel beperkt volgens hem niet alleen de loterijen zelf, maar ook het geld dat ze aan goede doelen kunnen geven.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De overlast op stations en in treinen door de staking van schoonmakers valt mee, laat een woordvoerster van NS weten. "Het kan zijn dat reizigers er wat van merken, maar het heeft vooralsnog geen grote problemen opgeleverd", vertelt de woordvoerster.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een Nederlandse claimzaak tegen het bedrijf achter de app Snapchat wordt Europees. De Stichting Onderzoek Marktinformatie (SOMI) kondigde in juni een collectieve rechtszaak in Nederland aan tegen Snap, omdat het techbedrijf persoonsgegevens onrechtmatig zou gebruiken en de app een verslavend ontwerp zou hebben gegeven. De claimorganisatie breidt die zaak uit om mensen uit de hele Europese Unie te vertegenwoordigen.
3 uur geledenMILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Het Italiaanse modehuis Giorgio Armani heeft Dario Vitale benoemd tot nieuwe creatief directeur. Hij is de eerste ontwerper van buiten de Armani-familie die deze functie bekleedt, zo maakte het bedrijf woensdag bekend.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De komende weken is het drukker in de internationale treinen en bussen richting Duitsland vanwege Oktoberfest. Flixbus en NS Internationaal zien een toename in het aantal boekingen. Oktoberfest begint zaterdag en duurt tot en met zondag 4 oktober.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Wereldbank stelt met Michael Kremer een Nobelprijswinnaar aan als hoofdeconoom. De Amerikaan staat bekend als specialist voor onderzoek naar armoedebestrijding en de problemen die daarbij komen kijken.
3 uur geleden