Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

DSM-Firmenich waarschuwt voor lagere winst in 2023

DSM-Firmenich waarschuwt voor lagere winst in 2023

HEERLEN (ANP) - Fusiebedrijf DSM-Firmenich waarschuwt dat de winst dit jaar lager zal uitvallen dan een jaar geleden. Het speciaalchemiebedrijf kampt onder meer met tegenvallende resultaten van zijn vitamine-activiteiten en neemt stappen om die activiteiten te reorganiseren om de kosten aanzienlijk te verlagen.

Sinds het eerste kwartaal van 2023 zijn de al uitdagende omstandigheden in de vitamine-activiteiten in juni volgens het bedrijf verder verslechterd. Deze moeilijke omstandigheden in vitaminen hebben vooral betrekking op de divisie Animal Nutrition & Health, maar in mindere mate ook op het onderdeel Health, Nutrition & Care.

Gezien de huidige zwakke macro-economische vooruitzichten verwacht het bedrijf geen wezenlijke verbetering van de bedrijfsomstandigheden in de tweede helft van 2023. De vitamineprijzen zullen volgens het concern naar verwachting tot het einde van het jaar op een laag niveau blijven.

Vitamineprijzen

Als gevolg hiervan schat het bedrijf dat de aangepaste winst vóór aftrek van rentekosten, belastingen, afschrijving en afboekingen dit jaar uitkomt tussen de 1,8 miljard en 1,9 miljard euro, vergeleken met een kleine 2,3 miljard euro in 2022.

Het bedrijf houdt daarbij rekening met een negatieve impact van de vitamineprijzen van circa 400 miljoen euro in 2023. Ook rekent DSM-Firmenich op een negatief wisselkoerseffect van ongeveer 100 miljoen euro.

Maatregelen

Om de uitdagingen het hoofd te bieden, neemt het bedrijf maatregelen om de impact van de vitamine-activiteiten op de winst te verminderen. Die omvatten onder meer de sluiting van de vitamine B6-fabriek van Xinghuo in China. Met betrekking tot de vitamine C-activiteiten wil het bedrijf zich uitsluitend richten op vitamine C afkomstig uit Dalry in het Verenigd Koninkrijk.

De productie van vitamine C in Jiangshan, China, die al aanzienlijk was verminderd sinds eind 2022, werd half mei volledig stilgelegd en het bedrijf onderzoekt een reeks opties voor de fabriek in Jiangshan. Ook blijven de vitamine A- en E-fabrieken in het Zwitserse Sisseln langer stilliggen. Al deze acties zullen naar verwachting resulteren in een besparing van ongeveer 200 miljoen euro per jaar.

Meer uit Financieel

Hoop op succes vredesgesprekken zorgt voor record op Wall Street

NEW YORK (ANP) - Optimisme over een mogelijke vredesdeal tussen Iran en de Verenigde Staten heeft voor een nieuw record gezorgd op de aandelenbeurzen in New York. Ondanks Amerikaanse aanvallen op Iraanse doelen overheerste het idee dat gesprekken tussen de strijdende partijen de goede kant op gaan. Vooral chipbedrijven wonnen aan waarde, waarbij Micron toetrad tot de club van bedrijven die meer dan 1 biljoen dollar waard zijn.

27 minuten geleden
Parlement Oekraïne stemt niet in met belangrijke belastingingreep

KYIV (ANP/RTR) - Een belangrijke belastingmaatregel in Oekraïne heeft niet de benodigde steun in het parlement behaald. Er was geen meerderheid voor een wetsvoorstel dat moest regelen dat pakketjes uit het buitenland ook worden belast met btw. De invoering van de belasting was een van de voorwaarden die het Internationaal Monetair Fonds (IMF) stelde voor de miljardenfinanciering voor het door oorlog geteisterde land.

1 uur geleden
Ferrari verliest op beurs na onthulling elektrisch model

AMSTERDAM (ANP) - Sportwagenfabrikant Ferrari heeft met de presentatie van zijn eerste volledig elektrische model weinig lof geoogst onder beleggers. Analisten en influencers op sociale media reageerden overwegend negatief op de onthulling van het ontwerp voor de Ferrari Luce, waarna aandelen van het bedrijf in Milaan ruim 8 procent lager sloten.

4 uur geleden
KLM stelt vluchten naar Dubai en Saudi-Arabië opnieuw langer uit

AMSTELVEEN (ANP) - KLM vliegt voor een langere periode niet naar Dubai en Saudi-Arabië vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Naar Dubai wordt tot en met 2 augustus niet gevlogen. Dat was eerder 28 juni.

4 uur geleden
Zeeman weg uit Portugal en Oostenrijk, sluit tientallen winkels

ALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Textielsuper Zeeman vertrekt uit Portugal en Oostenrijk en sluit dit jaar 51 winkels in Frankrijk, Spanje en Duitsland. Dit maakt deel uit van ingrepen die het winkelbestand van de Nederlandse budgetketen moeten "rationaliseren", schrijft het bedrijf in zijn jaarverslag.

4 uur geleden
Wall Street verder omhoog na lang weekend in VS

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen dinsdag verder omhoog na het lange weekend in de Verenigde Staten. Beleggers op Wall Street bleven optimistisch over een naderend einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. Zo zei de Amerikaanse president Donald Trump afgelopen weekend dat er grotendeels overeenstemming is over een vredesakkoord met Iran.

7 uur geleden
Toezichthouders: Iranoorlog zet financiële stabiliteit onder druk

AMSTERDAM (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten zet de financiële stabiliteit in Nederland verder onder druk. De Autoriteit Financiële Markten (AFM) en het Centraal Planbureau (CPB) waarschuwen dinsdag in rapporten voor toenemende risico's, terwijl De Nederlandsche Bank (DNB) bedreigingen signaleert door de aanhoudende geopolitieke en economische turbulentie in combinatie met de opmars van AI.

7 uur geleden