DSM-Firmenich waarschuwt voor lagere winst in 2023
HEERLEN (ANP) - Fusiebedrijf DSM-Firmenich waarschuwt dat de winst dit jaar lager zal uitvallen dan een jaar geleden. Het speciaalchemiebedrijf kampt onder meer met tegenvallende resultaten van zijn vitamine-activiteiten en neemt stappen om die activiteiten te reorganiseren om de kosten aanzienlijk te verlagen.
Sinds het eerste kwartaal van 2023 zijn de al uitdagende omstandigheden in de vitamine-activiteiten in juni volgens het bedrijf verder verslechterd. Deze moeilijke omstandigheden in vitaminen hebben vooral betrekking op de divisie Animal Nutrition & Health, maar in mindere mate ook op het onderdeel Health, Nutrition & Care.
Gezien de huidige zwakke macro-economische vooruitzichten verwacht het bedrijf geen wezenlijke verbetering van de bedrijfsomstandigheden in de tweede helft van 2023. De vitamineprijzen zullen volgens het concern naar verwachting tot het einde van het jaar op een laag niveau blijven.
Vitamineprijzen
Als gevolg hiervan schat het bedrijf dat de aangepaste winst vóór aftrek van rentekosten, belastingen, afschrijving en afboekingen dit jaar uitkomt tussen de 1,8 miljard en 1,9 miljard euro, vergeleken met een kleine 2,3 miljard euro in 2022.
Het bedrijf houdt daarbij rekening met een negatieve impact van de vitamineprijzen van circa 400 miljoen euro in 2023. Ook rekent DSM-Firmenich op een negatief wisselkoerseffect van ongeveer 100 miljoen euro.
Maatregelen
Om de uitdagingen het hoofd te bieden, neemt het bedrijf maatregelen om de impact van de vitamine-activiteiten op de winst te verminderen. Die omvatten onder meer de sluiting van de vitamine B6-fabriek van Xinghuo in China. Met betrekking tot de vitamine C-activiteiten wil het bedrijf zich uitsluitend richten op vitamine C afkomstig uit Dalry in het Verenigd Koninkrijk.
De productie van vitamine C in Jiangshan, China, die al aanzienlijk was verminderd sinds eind 2022, werd half mei volledig stilgelegd en het bedrijf onderzoekt een reeks opties voor de fabriek in Jiangshan. Ook blijven de vitamine A- en E-fabrieken in het Zwitserse Sisseln langer stilliggen. Al deze acties zullen naar verwachting resulteren in een besparing van ongeveer 200 miljoen euro per jaar.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent gaat op bezoek in Japan en Zuid-Korea in aanloop naar de top tussen president Donald Trump en de Chinese president Xi Jinping in Beijing die komende week plaatsvindt.
1 uur geledenMILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Het Italiaanse modehuis Armani kan mogelijk een minderheidsbelang van 15 procent dat te koop wordt gezet gaan verdelen onder drie beoogde kopers. Dat meldt de krant La Repubblica. Die verkoop maakt deel uit van de wensen van de vorig jaar overleden oprichter Giorgio Armani.
5 uur geledenRIYAD (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De wereld heeft door de oorlog in het Midden-Oosten in de afgelopen twee maanden de levering van ongeveer 1 miljard vaten olie misgelopen. Het zal tijd kosten voor de oliemarkt om te stabiliseren zodra de leveringen weer op gang komen. Dat zei topman Amin Nasser van het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco na bekendmaking van kwartaalcijfers.
7 uur geledenDOHA (ANP/BLOOMBERG) - Een tanker met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit Qatar is door de Straat van Hormuz gevaren. Volgens persbureau Bloomberg is dat de eerste lng-tanker uit Qatar die door de belangrijke waterweg is gegaan sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten.
7 uur geledenRIYAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco heeft in het eerste kwartaal meer winst geboekt dankzij de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Wel verstoort de Iranoorlog de export van Saudi Aramco, omdat de Straat van Hormuz vrijwel volledig is afgesloten voor olietankers. Saudi Aramco transporteert daarom olie via een pijpleiding naar de Rode Zee om vanuit daar te kunnen exporteren.
8 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Het Duitse defensiebedrijf Helsing staat op het punt om met een nieuwe financieringsronde 1,2 miljard dollar op te halen om zijn activiteiten uit te breiden. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden. Daarmee verstevigt het bedrijf uit München zijn positie als een van Europa's meest waardevolle start-ups. De onderneming, gesteund door techmiljardair Daniel Ek, maakt onder meer geavanceerde drones.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Werknemersvertegenwoordigers binnen bedrijven houden zich nog te weinig bezig met de ontwikkelingen rond kunstmatige intelligentie (AI) op de werkvloer. "AI speelt een steeds grotere rol voor werknemers. Daarom is het essentieel dat or-leden zich verdiepen in AI en weten wat er binnen hun organisatie of sector gebeurt", waarschuwen de vakbonden De Unie en de VCP.
1 dag geleden