Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

DSM-Firmenich waarschuwt voor lagere winst in 2023

DSM-Firmenich waarschuwt voor lagere winst in 2023

HEERLEN (ANP) - Fusiebedrijf DSM-Firmenich waarschuwt dat de winst dit jaar lager zal uitvallen dan een jaar geleden. Het speciaalchemiebedrijf kampt onder meer met tegenvallende resultaten van zijn vitamine-activiteiten en neemt stappen om die activiteiten te reorganiseren om de kosten aanzienlijk te verlagen.

Sinds het eerste kwartaal van 2023 zijn de al uitdagende omstandigheden in de vitamine-activiteiten in juni volgens het bedrijf verder verslechterd. Deze moeilijke omstandigheden in vitaminen hebben vooral betrekking op de divisie Animal Nutrition & Health, maar in mindere mate ook op het onderdeel Health, Nutrition & Care.

Gezien de huidige zwakke macro-economische vooruitzichten verwacht het bedrijf geen wezenlijke verbetering van de bedrijfsomstandigheden in de tweede helft van 2023. De vitamineprijzen zullen volgens het concern naar verwachting tot het einde van het jaar op een laag niveau blijven.

Vitamineprijzen

Als gevolg hiervan schat het bedrijf dat de aangepaste winst vóór aftrek van rentekosten, belastingen, afschrijving en afboekingen dit jaar uitkomt tussen de 1,8 miljard en 1,9 miljard euro, vergeleken met een kleine 2,3 miljard euro in 2022.

Het bedrijf houdt daarbij rekening met een negatieve impact van de vitamineprijzen van circa 400 miljoen euro in 2023. Ook rekent DSM-Firmenich op een negatief wisselkoerseffect van ongeveer 100 miljoen euro.

Maatregelen

Om de uitdagingen het hoofd te bieden, neemt het bedrijf maatregelen om de impact van de vitamine-activiteiten op de winst te verminderen. Die omvatten onder meer de sluiting van de vitamine B6-fabriek van Xinghuo in China. Met betrekking tot de vitamine C-activiteiten wil het bedrijf zich uitsluitend richten op vitamine C afkomstig uit Dalry in het Verenigd Koninkrijk.

De productie van vitamine C in Jiangshan, China, die al aanzienlijk was verminderd sinds eind 2022, werd half mei volledig stilgelegd en het bedrijf onderzoekt een reeks opties voor de fabriek in Jiangshan. Ook blijven de vitamine A- en E-fabrieken in het Zwitserse Sisseln langer stilliggen. Al deze acties zullen naar verwachting resulteren in een besparing van ongeveer 200 miljoen euro per jaar.

Meer uit Financieel

CPB: bouw voordelen huiseigenaar af om woningzoekende te helpen

DEN HAAG (ANP) - Om mensen die een woning zoeken te ondersteunen, zouden de voordelen voor woningbezitters afgebouwd moeten worden, staat in een rapport van het Centraal Planbureau (CPB). Dit is volgens de overheidsinstantie effectiever dan het extra subsidiëren van woningzoekenden.

5 uur geleden
Verkopen McDonald's in VS groeien het hardst in ruim twee jaar

CHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - De verkopen van McDonald's in de Verenigde Staten zijn in het vorige kwartaal het hardst gegroeid in meer dan twee jaar. De resultaten suggereren dat de inspanningen van de fastfoodketen om weer te worden gezien als betaalbare eetgelegenheid werken.

6 uur geleden
Wall Street sluit licht lager na meevallend banenrapport

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag iets lager gesloten. Beleggers hadden onder meer aandacht voor het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid. Daaruit kwam naar voren dat de werkgelegenheid in de Verenigde Staten in januari met 130.000 banen groeide. Dit is de sterkste groei in meer dan een jaar en veel meer dan economen in doorsnee hadden verwacht.

6 uur geleden
BMW roept wereldwijd honderdduizenden auto's terug om brandgevaar

MÜNCHEN (ANP/DPA) - BMW roept wereldwijd honderdduizenden auto's terug vanwege een technisch mankement dat brand kan veroorzaken. Dit meldde de Duitse autofabrikant woensdag.

10 uur geleden
Randstad eindigt onderaan AEX na resultaten

AMSTERDAM (ANP) - Randstad was woensdag de grootste verliezer in de AEX-index. Het uitzendconcern heeft in het laatste kwartaal van 2025 een lagere omzet geboekt. Het bedrijf had het vooral op de Europese markt moeilijk. De opbrengsten in onder andere Nederland en Duitsland daalden aanzienlijk.

11 uur geleden
Consumentenbond wil dat nieuw kabinet ACM sneller laat ingrijpen

DEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond wil dat het nieuwe kabinet snel wettelijk regelt dat toezichthouders sneller kunnen ingrijpen in slecht functionerende markten. De belangenbehartiger voor consumenten doet deze oproep nadat de Autoriteit Consument & Markt (ACM) maandag meldde te gaan controleren of telecomaanbieders zich houden aan hun verplichtingen.

12 uur geleden
Wennink verwacht 'veel meer' ontslagrondes zoals bij Heineken

DEN HAAG (ANP) - De recente massaontslagen bij Heineken, ASML en ABN AMRO zijn nog maar een voorproefje, denkt oud-ASML-topman Peter Wennink. "Er komt nog veel meer aan in het bedrijfsleven en bij de overheid. Kunstmatige intelligentie (AI) kan de productiviteit zoveel verhogen. Als wij dat niet doen, doen andere landen dat. Maar het is niet alleen digitalisering. De kostenstijgingen spelen ook in de zorg, defensie en klimaat en energie. We moeten iets doen", zei Wennink tijdens het evenement State of Dutch Tech in Den Haag tegen het ANP.

13 uur geleden