DSM-Firmenich waarschuwt voor lagere winst in 2023
HEERLEN (ANP) - Fusiebedrijf DSM-Firmenich waarschuwt dat de winst dit jaar lager zal uitvallen dan een jaar geleden. Het speciaalchemiebedrijf kampt onder meer met tegenvallende resultaten van zijn vitamine-activiteiten en neemt stappen om die activiteiten te reorganiseren om de kosten aanzienlijk te verlagen.
Sinds het eerste kwartaal van 2023 zijn de al uitdagende omstandigheden in de vitamine-activiteiten in juni volgens het bedrijf verder verslechterd. Deze moeilijke omstandigheden in vitaminen hebben vooral betrekking op de divisie Animal Nutrition & Health, maar in mindere mate ook op het onderdeel Health, Nutrition & Care.
Gezien de huidige zwakke macro-economische vooruitzichten verwacht het bedrijf geen wezenlijke verbetering van de bedrijfsomstandigheden in de tweede helft van 2023. De vitamineprijzen zullen volgens het concern naar verwachting tot het einde van het jaar op een laag niveau blijven.
Vitamineprijzen
Als gevolg hiervan schat het bedrijf dat de aangepaste winst vóór aftrek van rentekosten, belastingen, afschrijving en afboekingen dit jaar uitkomt tussen de 1,8 miljard en 1,9 miljard euro, vergeleken met een kleine 2,3 miljard euro in 2022.
Het bedrijf houdt daarbij rekening met een negatieve impact van de vitamineprijzen van circa 400 miljoen euro in 2023. Ook rekent DSM-Firmenich op een negatief wisselkoerseffect van ongeveer 100 miljoen euro.
Maatregelen
Om de uitdagingen het hoofd te bieden, neemt het bedrijf maatregelen om de impact van de vitamine-activiteiten op de winst te verminderen. Die omvatten onder meer de sluiting van de vitamine B6-fabriek van Xinghuo in China. Met betrekking tot de vitamine C-activiteiten wil het bedrijf zich uitsluitend richten op vitamine C afkomstig uit Dalry in het Verenigd Koninkrijk.
De productie van vitamine C in Jiangshan, China, die al aanzienlijk was verminderd sinds eind 2022, werd half mei volledig stilgelegd en het bedrijf onderzoekt een reeks opties voor de fabriek in Jiangshan. Ook blijven de vitamine A- en E-fabrieken in het Zwitserse Sisseln langer stilliggen. Al deze acties zullen naar verwachting resulteren in een besparing van ongeveer 200 miljoen euro per jaar.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - De grootschalige verkoop van voormalige huurwoningen, ook wel uitponden genoemd, vergroot de ongelijkheid onder jongvolwassen starters op de woningmarkt. Dat stelt makelaarsorganisatie NVM na onderzoek.
5 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - De sterke opmars van de brandstofprijzen aan de Nederlandse pomp door de oorlog in het Midden-Oosten is woensdag tot stilstand gekomen, nadat de gemiddelde landelijke adviesprijs voor diesel op dinsdag nog voor het eerst tot boven de 2,50 euro per liter steeg. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers is die adviesprijs voor diesel nu een fractie gezakt tot 2,495 euro.
12 minuten geledenZEIST (ANP) - Ook bij verzekeraar Achmea zullen banen verloren gaan door de inzet van kunstmatige intelligentie, zei bestuursvoorzitter Bianca Tetteroo bij de bekendmaking van de jaarcijfers van het bedrijf. Hoeveel banen dit raakt bij de verzekeraar achter merken als FBTO, Interpolis, Centraal Beheer en InShared, kan de topvrouw nog niet zeggen. Eerder meldden grote Nederlandse banken dat bepaalde taken kunnen worden vervangen door AI.
13 minuten geledenZEIST (ANP) - Verzekeraar Achmea heeft vorig jaar een hogere operationele winst geboekt. Het bedrijf achter merken als Centraal Beheer, Zilveren Kruis, FBTO en Interpolis dankte dat onder andere aan een toename van het aantal klanten. Daarnaast waren de schadelasten lager, omdat er in 2025 weinig grote schades door noodweer waren.
13 minuten geledenHOUSTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft plannen voor de bouw van een nieuwe olieraffinaderij in Texas aangekondigd. De raffinaderij zal worden gebouwd met steun van het Indiase energieconcern Reliance Industries. Reliance beheert het grootste oliecomplex ter wereld, in Jamnagar.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bijna een kwart van de Nederlandse bedrijven maakt gebruik van ICT-oplossingen voor duurzaam materiaalverbruik. Daarmee staat Nederland Europees gezien op de vierde plek, melden het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en Eurostat. Bedrijven kunnen bijvoorbeeld gebruikmaken van software om afval te scheiden of materiaalverspilling tegen te gaan.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) heeft voorgesteld om de grootste vrijgave van oliereserves in de geschiedenis te doen om de olieprijzen te verlagen. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van functionarissen.
1 uur geleden