Dsm-firmenich stijgt op Damrak na verkoop belang in samenwerking
AMSTERDAM (ANP) - Dsm-firmenich behoorde dinsdag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. Het voedings- en gezondheidsbedrijf verkoopt zijn belang in de samenwerking op het gebied van voederenzymen aan zijn partner Novonesis voor 1,5 miljard euro. De activiteiten waren in 2024 goed voor ongeveer 300 miljoen euro aan omzet en zijn onderdeel van de tak voor ingrediƫnten en vitamines voor diervoeding Animal Nutrition & Health (ANH) van dsm-firmenich. Die tak wil dsm-firmenich afsplitsen. Volgens topman Dimitri de Vreeze begint het bedrijf volgende week met het zoeken naar de opties om de ANH-tak in de loop van 2025 af te stoten. Het aandeel steeg ruim 3 procent.
De algehele stemming op de Europese beurzen was terughoudend, na de hogere slotstanden op maandag. De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,3 procent hoger op 934,11 punten. De MidKap daalde 0,1 procent tot 845,47 punten. Londen en Parijs wonnen 0,1 procent. Ook de DAX in Frankfurt klom 0,1 procent, na het bereiken van een nieuw recordniveau een dag eerder.
De beurshandel bleef verder in het teken staan van de Amerikaanse importheffingen op staal en aluminium. President Trump ondertekende maandag een decreet voor die heffingen van 25 procent. Hij had de tarieven een dag eerder al aangekondigd. De nieuwe heffingen gaan op 12 maart in. Trump zei ook tarieven voor andere producten zoals auto's en chips te overwegen. Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie zei dat de importheffingen op staal en aluminium van Trump niet "onbeantwoord" zullen blijven.
Gucci
ArcelorMittal daalde 1,1 procent in de AEX. Het staalconcern dook maandag bij opening flink omlaag, maar wist het verlies uiteindelijk beperkt te houden tot 0,6 procent. In Frankfurt zakte Thyssenkrupp ruim 1 procent. Het Duitse staal- en industrieconcern zei maandag al dat de Amerikaanse importheffingen maar een beperkte impact op het bedrijf zullen hebben, omdat Europa veruit de belangrijkste markt is voor de onderneming. In de MidKap zakte roestvrijstaalproducent Aperam 1,8 procent.
In Milaan zakte UniCredit 3,5 procent. De Italiaanse bank boekte afgelopen jaar een recordwinst, maar waarschuwde voor lagere inkomsten dit jaar door lagere rentebaten. Kering steeg 4 procent in Parijs. Het Franse luxeconcern zag de omzet afgelopen kwartaal dalen door tegenvallende verkopen bij het luxemerk Gucci. Het bedrijf stelt wel verbeteringen te zien voor dit jaar.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese Commissie heeft de Verenigde Staten zondag opgeroepen tot naleving van de onderlinge handelsafspraken die afgelopen zomer zijn gemaakt. Daarmee reageert Brussel op de door president Donald Trump aangekondigde nieuwe wereldwijde tariefverhogingen na een voor hem ongunstige uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Europees Parlement stelt de stemming over de handelsovereenkomst tussen de EU en de VS, die voor deze week gepland stond, mogelijk uit. Bernd Lange, rapporteur van de handelscommissie van het parlement, heeft zondag aangegeven dat hij in een spoedvergadering maandag gaat voorstellen het ratificatieproces op te schorten. Hij vindt dat nodig door de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof van vrijdag en nieuwe tariefaankondigingen van president Donald Trump.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondernemersorganisatie VNO-NCW vreest hogere Amerikaanse importheffingen voor Europese producten na de tariefaankondigingen van president Donald Trump van dit weekend. De lobbyclub voor het Nederlandse bedrijfsleven vindt wel veel onduidelijk en durft nog geen harde conclusies te trekken.
11 uur geledenZOETERMEER (ANP) - FME, de ondernemersorganisatie voor de technologische industrie, roept Nederland en de Europese Unie op zo snel mogelijk duidelijkheid te verschaffen over de Amerikaanse importheffingen voor Europese goederen. Volgens de lobbyclub uit het Nederlandse bedrijfsleven zorgt de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof van vrijdag voor veel onzekerheid. Door Trumps tariefaankondigingen op vrijdag en zaterdag is de behoefte aan duidelijkheid "nog noodzakelijker" geworden, heeft een woordvoerster zondag laten weten.
13 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - Indiase handelsfunctionarissen stellen een reis naar de Verenigde Staten uit die bedoeld was om een voorlopige handelsdeal tussen de twee landen af te ronden. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Het uitstel heeft te maken met de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof die veel van de importheffingen van president Donald Trump ongeldig verklaarde.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Donald Trump eist dat Netflix bestuurslid Susan Rice "onmiddellijk" ontslaat of anders "de gevolgen ondervindt". Op Truth Social maakte de Amerikaanse president haar uit voor een "politieke pion", die "geen talent of vaardigheden" heeft.
16 uur geledenCANBERRA (ANP/RTR/BLOOMBERG/BELGA) - Handelspartners van de Verenigde Staten verspreid over de wereld onderzoeken de impact van de door president Donald Trump aangekondigde nieuwe Amerikaanse importtarieven. Trump kreeg vrijdag een tegenslag te verwerken toen het Amerikaanse hooggerechtshof oordeelde dat een groot deel van zijn tarieven onwettig was. Vervolgens kondigde Trump een nieuw wereldwijd invoertarief van 10 procent aan op buitenlandse goederen. Zaterdag verhoogde hij deze heffing naar 15 procent.
17 uur geleden