DSM-Firmenich stijgt in hogere AEX ondanks waarschuwing
AMSTERDAM (ANP) - Fusiebedrijf DSM-Firmenich behoorde woensdag tot de stijgers in de AEX-index op het Damrak. Het speciaalchemiebedrijf waarschuwde dat de winst dit jaar flink lager zal uitvallen dan een jaar geleden, maar handhaafde wel zijn doelstellingen voor de middellange termijn. Het Nederlands-Zwitserse concern kampt onder meer met tegenvallende resultaten van zijn vitamine-activiteiten en neemt stappen om die activiteiten te reorganiseren om de kosten aanzienlijk te verlagen. Het aandeel ging bij de opening flink omlaag, maar wist al snel te herstellen en won bijna 1 procent.
De algehele stemming op de Europese beursvloeren was bescheiden positief. Beleggers trokken zich op aan de hogere slotstanden op Wall Street, waar de hoop dat de Verenigde Staten een recessie weten te vermijden weer oplaaide dankzij een sterke toename van het Amerikaanse consumentenvertrouwen. Daarnaast wordt uitgekeken naar een paneldiscussie van de presidenten van de centrale banken van de VS, Europa, het Verenigd Koninkrijk en Japan op de bijeenkomst van centrale bankiers in het Portugese Sintra.
De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,4 procent hoger op 763,54 punten. De MidKap won 0,8 procent tot 886,88 punten. De beurs in Londen klom 0,3 procent. De DAX in Frankfurt won 0,5 procent, ondanks een daling van het Duitse consumentenvertrouwen. In Frankrijk werden consumenten wel positiever en steeg de CAC40-index 0,6 procent.
UMG
Platenlabel UMG was de sterkste stijger in de AEX, met een winst van 1,7 procent. Prosus verloor 0,9 procent, ondanks een koopadvies van de Britse bank HSBC. De techinvesteerder won een dag eerder echter al dik 6 procent, na de plannen van het bedrijf om de complexe eigendomsstructuur met het Zuid-Afrikaanse moederbedrijf Naspers te vereenvoudigen. In de MidKap stond vermogensbeheerder Van Lanschot Kempen (plus 6,7 procent) bovenaan, dankzij een koopadvies door analisten van ING.
In Zürich won UBS dik 1 procent. De Zwitserse bank is van plan om vanaf volgende maand ruim de helft van alle banen bij het overgenomen Credit Suisse te schrappen, melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Volgens de bronnen zouden vooral kantoren in Londen, New York en sommige delen van Azië worden getroffen.
De euro was 1,0941 waard tegen 1,0962 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,2 procent meer op 67,85 dollar. Brentolie werd 0,3 procent duurder op 72,49 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. Beleggers op Wall Street volgden de ontwikkelingen rond een mogelijke Amerikaanse aanval op Iran. De olieprijzen gingen verder omhoog door de onrust in het Midden-Oosten. Daarnaast kwamen er weer veel bedrijfsresultaten, waaronder van grote bedrijven als Walmart en Deere.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het consultancybedrijf Global Counsel, dat mede is opgericht door de voormalige Britse ambassadeur in de VS Peter Mandelson, staat op omvallen vanwege het schandaal rond zedendelinquent Jeffrey Epstein. Mogelijk kan vrijdag al faillissement worden aangevraagd, omdat klanten massaal vertrekken bij het adviesbedrijf.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Dat motorrijden in Nederland steeds populairder wordt, bleek donderdag overduidelijk tijdens de opening van de MOTORbeurs in Utrecht. Binnen enkele uren stroomden de hallen van de Jaarbeurs Utrecht volledig vol met motorliefhebbers. "We hopen op meer dan 100.000 bezoekers", zei Frits van Bruggen, voorzitter van RAI Vereniging. Dat zou het hoogste bezoekersaantal in vijftien jaar zijn.
5 uur geledenSEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Amazon heeft supermarktketen Walmart ingehaald als het grootste bedrijf ter wereld als het gaat om omzet. Het Amerikaanse techconcern is sinds de oprichting in 1994 uitgegroeid tot de grootste onlineretailer wereldwijd en is dominant op het gebied van cloudcomputing, waarin Walmart niet concurreert.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers op de aandelenbeurs in Amsterdam hadden donderdag een drukke dag met veel bedrijfsresultaten, onder meer van Air France-KLM, Aegon en Besi. Daarbij vielen de resultaten van Air France-KLM duidelijk in de smaak, want de Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie was een uitblinker in de MidKap met een koerssprong van bijna 12 procent.
6 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - Frankrijk heeft vorig jaar een recordaantal buitenlandse toeristen verwelkomd. Volgens het Franse ministerie van Economische Zaken ging het om 102 miljoen internationale bezoekers. Dat waren er 100 miljoen in 2024.
7 uur geledenLOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - De wereldberoemde Portugese voetballer Cristiano Ronaldo investeert miljoenen in een digitaal platform van de maker van dieetproducten Herbalife. De voormalige beste voetballer van de wereld krijgt daarmee een belang van 10 procent in Pro2col, dat via gebruiksgegevens een "welzijnsplan op maat" maakt.
8 uur geleden