Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

DSM-Firmenich stijgt in hogere AEX ondanks waarschuwing

DSM-Firmenich stijgt in hogere AEX ondanks waarschuwing

AMSTERDAM (ANP) - Fusiebedrijf DSM-Firmenich behoorde woensdag tot de stijgers in de AEX-index op het Damrak. Het speciaalchemiebedrijf waarschuwde dat de winst dit jaar flink lager zal uitvallen dan een jaar geleden, maar handhaafde wel zijn doelstellingen voor de middellange termijn. Het Nederlands-Zwitserse concern kampt onder meer met tegenvallende resultaten van zijn vitamine-activiteiten en neemt stappen om die activiteiten te reorganiseren om de kosten aanzienlijk te verlagen. Het aandeel ging bij de opening flink omlaag, maar wist al snel te herstellen en won bijna 1 procent.

De algehele stemming op de Europese beursvloeren was bescheiden positief. Beleggers trokken zich op aan de hogere slotstanden op Wall Street, waar de hoop dat de Verenigde Staten een recessie weten te vermijden weer oplaaide dankzij een sterke toename van het Amerikaanse consumentenvertrouwen. Daarnaast wordt uitgekeken naar een paneldiscussie van de presidenten van de centrale banken van de VS, Europa, het Verenigd Koninkrijk en Japan op de bijeenkomst van centrale bankiers in het Portugese Sintra.

De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,4 procent hoger op 763,54 punten. De MidKap won 0,8 procent tot 886,88 punten. De beurs in Londen klom 0,3 procent. De DAX in Frankfurt won 0,5 procent, ondanks een daling van het Duitse consumentenvertrouwen. In Frankrijk werden consumenten wel positiever en steeg de CAC40-index 0,6 procent.

UMG

Platenlabel UMG was de sterkste stijger in de AEX, met een winst van 1,7 procent. Prosus verloor 0,9 procent, ondanks een koopadvies van de Britse bank HSBC. De techinvesteerder won een dag eerder echter al dik 6 procent, na de plannen van het bedrijf om de complexe eigendomsstructuur met het Zuid-Afrikaanse moederbedrijf Naspers te vereenvoudigen. In de MidKap stond vermogensbeheerder Van Lanschot Kempen (plus 6,7 procent) bovenaan, dankzij een koopadvies door analisten van ING.

In Zürich won UBS dik 1 procent. De Zwitserse bank is van plan om vanaf volgende maand ruim de helft van alle banen bij het overgenomen Credit Suisse te schrappen, melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Volgens de bronnen zouden vooral kantoren in Londen, New York en sommige delen van Azië worden getroffen.

De euro was 1,0941 waard tegen 1,0962 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,2 procent meer op 67,85 dollar. Brentolie werd 0,3 procent duurder op 72,49 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Lagarde: EU moet geen belastingen opleggen tegen kapitaalvlucht

MÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Europa moet geen belastingen opleggen om kapitaaluitstroom naar andere regio's te voorkomen. Het is beter om prikkels voor investeringen in Europa te creëren. Dit heeft de president van de Europese Centrale Bank (ECB), Christine Lagarde, zondag gezegd tijdens een paneldiscussie op de veiligheidsconferentie in München.

8 uur geleden
Picnic verwacht boodschappen te kunnen bezorgen ondanks gladheid

AMSTERDAM (ANP) - Onlinesupermarkt Picnic verwacht geen last te krijgen van de sneeuw en gladheid zondag. "Picnic voorziet met de huidige weersverwachtingen geen problemen bij de bezorging. We gaan er dus vanuit dat alle bestellingen op tijd bij klanten bezorgd worden", meldt een woordvoerder van Picnic.

10 uur geleden
India wil grote datastad ontwikkelen vanwege opmars AI

NEW DELHI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - India wil een grote datastad ontwikkelen vanwege de wereldwijde opmars van kunstmatige intelligentie. Dat heeft de minister van informatietechnologie van de deelstaat Andhra Pradesh tegen persbureau AFP gezegd, voorafgaand aan de internationale AI-top die maandag in New Delhi begint.

10 uur geleden
FT: Uber breidt dit jaar maaltijdbezorging in Europa uit

SAN FRANCISCO (ANP) - Uber breidt zijn maaltijdbezorgingsdienst dit jaar uit naar zeven nieuwe Europese landen. De uitbreiding hoort bij een strategie waarmee de taxidienst en maaltijdbezorger hoopt de komende drie jaar 1 miljard dollar (ongeveer 842 miljoen euro) aan extra inkomsten te ontvangen. Dit meldt de Britse zakenkrant Financial Times (FT). Uber Eats is al actief in Nederland.

12 uur geleden
Schiphol annuleert groot aantal vluchten voor zondag om sneeuwval

SCHIPHOL (ANP) - In verband met de verwachte sneeuwval op zondag schrapt Schiphol uit voorzorg een groot aantal vluchten. Dat bevestigt een woordvoerster van KLM na berichtgeving door NU.nl. Hoeveel vluchten in totaal worden getroffen, is niet bekend. Volgens de woordvoerster gaat het bij KLM om zeker 150 vluchten.

1 dag geleden
China schrapt importheffingen voor bijna alle Afrikaanse landen

BEIJING (ANP/AFP/RTR) - China schrapt vanaf mei importheffingen voor producten uit vrijwel alle Afrikaanse landen, zo heeft president Xi Jinping volgens staatsmedia bekendgemaakt. De stap kan China en het continent economisch nog dichter bij elkaar brengen.

1 dag geleden
Oekraïne rekent op coulance IMF voor belangrijke miljardenlening

KYIV (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Oekraïense regering verwacht dat het Internationaal Monetair Fonds (IMF) de voorwaarden voor een nieuwe miljardenlening afzwakt, zegt premier Joelia Svyrydenko. Volgens haar vinden de komende weken formele gesprekken plaats over die lening van ruim 8 miljard dollar zonder dat Oekraïne de daarvoor geëiste maatregelen heeft ingezet, zoals een impopulaire belastinghervorming.

1 dag geleden