DSM-Firmenich stijgt in hogere AEX ondanks waarschuwing
AMSTERDAM (ANP) - Fusiebedrijf DSM-Firmenich behoorde woensdag tot de stijgers in de AEX-index op het Damrak. Het speciaalchemiebedrijf waarschuwde dat de winst dit jaar flink lager zal uitvallen dan een jaar geleden, maar handhaafde wel zijn doelstellingen voor de middellange termijn. Het Nederlands-Zwitserse concern kampt onder meer met tegenvallende resultaten van zijn vitamine-activiteiten en neemt stappen om die activiteiten te reorganiseren om de kosten aanzienlijk te verlagen. Het aandeel ging bij de opening flink omlaag, maar wist al snel te herstellen en won bijna 1 procent.
De algehele stemming op de Europese beursvloeren was bescheiden positief. Beleggers trokken zich op aan de hogere slotstanden op Wall Street, waar de hoop dat de Verenigde Staten een recessie weten te vermijden weer oplaaide dankzij een sterke toename van het Amerikaanse consumentenvertrouwen. Daarnaast wordt uitgekeken naar een paneldiscussie van de presidenten van de centrale banken van de VS, Europa, het Verenigd Koninkrijk en Japan op de bijeenkomst van centrale bankiers in het Portugese Sintra.
De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,4 procent hoger op 763,54 punten. De MidKap won 0,8 procent tot 886,88 punten. De beurs in Londen klom 0,3 procent. De DAX in Frankfurt won 0,5 procent, ondanks een daling van het Duitse consumentenvertrouwen. In Frankrijk werden consumenten wel positiever en steeg de CAC40-index 0,6 procent.
UMG
Platenlabel UMG was de sterkste stijger in de AEX, met een winst van 1,7 procent. Prosus verloor 0,9 procent, ondanks een koopadvies van de Britse bank HSBC. De techinvesteerder won een dag eerder echter al dik 6 procent, na de plannen van het bedrijf om de complexe eigendomsstructuur met het Zuid-Afrikaanse moederbedrijf Naspers te vereenvoudigen. In de MidKap stond vermogensbeheerder Van Lanschot Kempen (plus 6,7 procent) bovenaan, dankzij een koopadvies door analisten van ING.
In Zürich won UBS dik 1 procent. De Zwitserse bank is van plan om vanaf volgende maand ruim de helft van alle banen bij het overgenomen Credit Suisse te schrappen, melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Volgens de bronnen zouden vooral kantoren in Londen, New York en sommige delen van Azië worden getroffen.
De euro was 1,0941 waard tegen 1,0962 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,2 procent meer op 67,85 dollar. Brentolie werd 0,3 procent duurder op 72,49 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NICOSIA (ANP) - Voor de enorme investeringsbehoeften in de Europese Unie, zoals voor defensie en concurrentiekracht, is meer economische groei en meer geld nodig, ook privaat geld, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) zaterdag.
3 minuten geledenORLANDO (ANP/BLOOMBERG) - Blue Origin, het ruimtevaartbedrijf van Amazon-oprichter Jeff Bezos, gaat 600 miljoen dollar investeren in uitbreiding van zijn Rocket Park Campus in Cape Canaveral in de Amerikaanse staat Florida. Dat heeft gouverneur Ron DeSantis van Florida gemeld.
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - AI-bedrijf Anthropic rondt naar verwachting komende week een nieuwe financieringsronde af waarbij ruim 30 miljard dollar wordt opgehaald voor investeringen in verdere groei. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Met die nieuwe financieringsronde zou een waarde aan Anthropic toegekend worden van meer dan 900 miljard dollar, aldus Bloomberg.
2 uur geledenHOUSTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het aantal actieve olieboorplatforms in de Verenigde Staten neemt steeds verder toe, aangejaagd door de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de grote oliedienstverlener Baker Hughes steeg dat aantal afgelopen week met tien platforms naar 425. Dat is de sterkste wekelijkse toename in meer dan vier jaar tijd.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag met winsten het weekend ingegaan. Hoop op een akkoord tussen de VS en Iran, dat een fragiel staakt-het-vuren kan omzetten in blijvende vrede, wakkerde volgens analisten het optimisme op Wall Street aan.
13 uur geledenLEIDEN (ANP) - De Leidse biotechnoloog Pharming heeft toestemming gekregen om zijn tweede medicijn ook in de Europese Unie op de markt te brengen. Volgens het beursgenoteerde bedrijf is Joenja in het landenblok de eerste goedgekeurde behandeling voor APDS, een zeldzame aandoening van het immuunsysteem.
14 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - De EU en Mexico hebben afgesproken hun afzetmarkten voor elkaar te verruimen door importtarieven verder af te schaffen. Daarvoor zijn de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen, voorzitter van de EU-leiders António Costa en de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag bijeen voor een voorlopige verklaring in Mexico-Stad.
14 uur geleden