Dsm-firmenich opnieuw positiever over winst dit jaar
HEERLEN (ANP) - Voedings- en gezondheidsbedrijf dsm-firmenich verhoogt opnieuw de winstverwachting voor heel 2024, na sterke resultaten in het derde kwartaal. Bij de publicatie van de halfjaarcijfers in juli verhoogde het concern ook al de verwachting voor het hele jaar. Volgens topman Dimitri de Vreeze wist dsm-firmenich in het afgelopen kwartaal het positieve momentum voort te zetten met sterke prestaties van de activiteiten op het gebied van parfumerie, schoonheid, smaak, textuur en gezondheid.
Het fusieconcern rekent nu voor het gehele jaar op een aangepast resultaat voor onder meer belastingen en afschrijvingen van 2,1 miljard euro. Eerder werd 2 miljard euro voorspeld. De hogere winst is het gevolg van een stijging van vitamineprijzen, die zal leiden tot een winstbijdrage van ongeveer 80 miljoen euro in het vierde kwartaal, meldt het bedrijf.
De omzet nam in het derde kwartaal toe met 7 procent tot ruim 3,2 miljard euro. De winst, gecorrigeerd voor onder meer belastingen en afschrijvingen, steeg met bijna een derde tot 541 miljoen euro.
Dsm-firmenich stelt verder goede vooruitgang te boeken met het kostenbesparingsprogramma. Ook ligt de geplande afsplitsing van zijn tak voor ingrediënten en vitamines voor diervoeding Animal Nutrition & Health (ANH) op schema. Die afsplitsing moet in de loop van volgend jaar plaatsvinden. Het bedrijf, dat is ontstaan uit de fusie tussen het Nederlandse DSM en het Zwitserse Firmenich, wil zich met het afstoten van ANH vooral concentreren op de activiteiten die grondstoffen voor verzorgingsproducten en voedingssupplementen maken.
Meer uit Financieel
DUBLIN (ANP) - De Ierse luchtvaartmaatschappij Ryanair haalt fel uit naar het kabinet-Jetten vanwege het "volledige falen" om iets te doen aan de "schadelijke" Nederlandse vliegtaks. De maatschappij zegt niet verder te willen groeien in Nederland zolang deze "nep-groene belasting" niet wordt afgeschaft.
26 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Deutsche Bahn had in de eerste helft van dit jaar vaker te maken met annuleringen van langeafstandstreinen. Volgens cijfers van het Duitse transportministerie was bij bijna 8 procent van de langeafstandsritten sprake van een gehele of gedeeltelijke annulering. Dat was nog 5 procent in dezelfde periode een jaar eerder.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Claimorganisatie EUclaim is failliet verklaard door de rechtbank in Arnhem. Het bedrijf biedt hulp aan gedupeerde vliegtuigpassagiers en helpt hen geld terug te krijgen bij uitval van vluchten en vertragingen.
2 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Het stroomverbruik van Chinese datacenters zal naar verwachting tegen het einde van dit decennium verviervoudigen. Tegen die tijd zullen ze meer elektriciteit verbruiken dan Zuid-Korea momenteel in totaal doet, becijferde onderzoek- en adviesfirma Wood Mackenzie in een dinsdag verschenen rapport.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Door de werkonderbrekingen van beveiligers op Schiphol is de wachttijd bij de security op de luchthaven dinsdagochtend in korte tijd stevig opgelopen. Maar volgens Schiphol was de impact niet zo groot als digitale borden bij de security deden vermoeden. Zo'n bord gaf tijdens de actie aan dat de wachttijd was opgelopen tot ongeveer een uur. Een woordvoerder van Schiphol stelt dat de werkelijke wachttijd gemiddeld zo'n twintig minuten bedroeg.
2 uur geledenWOLFSBURG (ANP/BELGA/RTR/BLOOMBERG) - De vakbondsvertegenwoordigers bij Volkswagen vrezen dat het banenverlies bij het Duitse autoconcern nog veel groter kan uitvallen dan tot nu werd gedacht. Mogelijk kan het verlies wel uitkomen op 140.000 arbeidsplaatsen. Volkswagen heeft vooralsnog plannen om 100.000 banen te schrappen om de kosten drastisch te verlagen.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - European Sleeper wil vanaf april 2028 met een nachttrein gaan rijden van Brussel en Amsterdam naar de Deense hoofdstad Kopenhagen en Malmö in Zweden. Daarmee zou er na jaren van afwezigheid weer een directe treinverbinding tussen de Benelux en Scandinavië komen.
4 uur geleden