Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dsm-firmenich opnieuw positiever over winst dit jaar

Dsm-firmenich opnieuw positiever over winst dit jaar

HEERLEN (ANP) - Voedings- en gezondheidsbedrijf dsm-firmenich verhoogt opnieuw de winstverwachting voor heel 2024, na sterke resultaten in het derde kwartaal. Bij de publicatie van de halfjaarcijfers in juli verhoogde het concern ook al de verwachting voor het hele jaar. Volgens topman Dimitri de Vreeze wist dsm-firmenich in het afgelopen kwartaal het positieve momentum voort te zetten met sterke prestaties van de activiteiten op het gebied van parfumerie, schoonheid, smaak, textuur en gezondheid.

Het fusieconcern rekent nu voor het gehele jaar op een aangepast resultaat voor onder meer belastingen en afschrijvingen van 2,1 miljard euro. Eerder werd 2 miljard euro voorspeld. De hogere winst is het gevolg van een stijging van vitamineprijzen, die zal leiden tot een winstbijdrage van ongeveer 80 miljoen euro in het vierde kwartaal, meldt het bedrijf.

De omzet nam in het derde kwartaal toe met 7 procent tot ruim 3,2 miljard euro. De winst, gecorrigeerd voor onder meer belastingen en afschrijvingen, steeg met bijna een derde tot 541 miljoen euro.

Dsm-firmenich stelt verder goede vooruitgang te boeken met het kostenbesparingsprogramma. Ook ligt de geplande afsplitsing van zijn tak voor ingrediƫnten en vitamines voor diervoeding Animal Nutrition & Health (ANH) op schema. Die afsplitsing moet in de loop van volgend jaar plaatsvinden. Het bedrijf, dat is ontstaan uit de fusie tussen het Nederlandse DSM en het Zwitserse Firmenich, wil zich met het afstoten van ANH vooral concentreren op de activiteiten die grondstoffen voor verzorgingsproducten en voedingssupplementen maken.

Meer uit Financieel

India grijpt weer in bij IndiGo na grote vluchtuitval

NEW DELHI (ANP/RTR) - De Indiase toezichthouder voor burgerluchtvaart grijpt harder in bij de geplaagde luchtvaartmaatschappij IndiGo, die onder leiding staat van de Nederlandse topman Pieter Elbers. De luchtvaartautoriteit heeft eigen personeel ingezet op het hoofdkantoor van IndiGo om de dagelijkse operatie en het herstel van de maatschappij na de massale vluchtuitval te volgen.

1 uur geleden
Wingtech nodigt beheerders chipmaker Nexperia uit in China

NIJMEGEN (ANP) - De door de rechter aangestelde beheerders van de Nijmeegse chipfabrikant Nexperia zijn uitgenodigd in Beijing voor een gesprek met het Chinese moederbedrijf Wingtech. Dat meldt een bron aan persbureau Reuters.

2 uur geleden
ANVR: vakantieboekingen naar VS trekken laatste maanden weer aan

LEUSDEN (ANP) - Nederlanders hebben tot en met oktober van dit jaar 5 procent minder vakanties naar de Verenigde Staten geboekt, meldt reisbranchevereniging ANVR. In september en oktober is echter een omslag te zien, de boekingen liggen in deze maanden juist "substantieel hoger" dan vorig jaar.

2 uur geleden
EY verwacht meer Europese beursgangen volgend jaar

FRANKFURT (ANP/DPA) - Meer bedrijven in Europa kunnen volgend jaar een gang naar de aandelenbeurs maken na de daling van het aantal Europese beursgangen dit jaar. Dat verwacht advies- en accountancybureau EY. Mede door de verminderde handelsspanningen zouden bedrijven meer vertrouwen hebben om de sprong naar de aandelenmarkt te wagen.

2 uur geleden
Brussel wil snellere vergunningen voor elektriciteitsprojecten

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil dat elektriciteitsnetwerken van lidstaten beter op elkaar aansluiten. Vergunningen voor elektriciteitsprojecten moeten makkelijker worden verleend, staat in een plan van de Europese Commissie. Daarmee hoopt de Commissie op meer ruimte op elektriciteitsnetwerken en lagere energieprijzen.

2 uur geleden
TUI boekt meer vakanties tegen hogere prijzen en maakt meer winst

HANNOVER (ANP) - Reisconcern TUI heeft het afgelopen boekjaar dankzij een groei van het aantal vakantiegangers meer winst gemaakt. Ook verwelkomde het Duitse bedrijf meer gasten in de hotels en op de cruises van de eigen merken, wat door hogere prijzen ook meer geld opleverde. TUI verwacht dat de groei de komende maanden aanhoudt, ook de eerste voortekenen voor komende zomer zijn positief.

3 uur geleden
Amazon verdubbelt investering in India in strijd om AI-voorsprong

NEW YORK (ANP/AFP) - Het Amerikaanse techbedrijf Amazon wil zijn investeringen in India bijna verdubbelen, in een wedloop tussen bedrijven om marktaandeel en technologische voorsprong op het gebied van AI. Het internetbedrijf, actief in onlineverkoop, cloudcomputing en digitale diensten, investeert tot 2030 meer dan 35 miljard dollar in zijn activiteiten in India.

3 uur geleden