Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

DSM-Firmenich op kop in licht hogere AEX na resultaten

DSM-Firmenich op kop in licht hogere AEX na resultaten

AMSTERDAM (ANP) - DSM-Firmenich was dinsdag de grootste stijger in de AEX-index, die een kleine winst liet zien. Het voedings- en gezondheidsbedrijf had afgelopen kwartaal opnieuw last van een zwakke markt voor vitamines. De prijzen daarvoor liggen erg laag, en dat drukte de winst en omzet van het Nederlands-Zwitserse fusiebedrijf. Het concern werd ook iets negatiever over het hele jaar. Beleggers waren desondanks tevreden met de resultaten en beloonden het aandeel met een koerswinst van 7 procent.

Daarnaast wordt uitgekeken naar het inflatiecijfer van de eurozone over oktober. In september koelde de inflatie in het eurogebied af tot 4,3 procent. Het CBS maakte al bekend dat de prijzen in Nederland volgens de Europese rekenmethode deze maand met 1 procent zijn gedaald. Dat de inflatie negatief is, komt volgens het CBS volledig door de hoge energieprijzen van vorig jaar. Die zijn nu namelijk een stuk lager.

De AEX noteerde in de ochtendhandel 0,2 procent hoger op 715,51 punten. De MidKap klom 0,6 procent tot 778,40 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen wonnen tot 0,3 procent.

Chipsector

De chipbedrijven ASMI, Besi en ASML stegen tot 1,6 procent na resultaten van Samsung. De Zuid-Koreaanse fabrikant van chips en mobiele telefoons boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht en voorziet een herstel in de chipmarkt volgend jaar. Randstad won 0,9 procent. Het uitzendbedrijf houdt een beleggersdag en presenteerde een aantal nieuwe doelstellingen om de groei te versnellen.

In de MidKap daalde Galapagos 0,1 procent. De biotechnoloog liet weten de Jyseleca-activiteiten over te dragen aan het Italiaanse Alfasigma. Galapagos ontvangt daarvoor een vooruitbetaling van 50 miljoen euro. Ook krijgt het bedrijf in totaal 120 miljoen euro aan latere betalingen die afhankelijk zijn van het bereiken van bepaalde doelstellingen en royalty's op de Europese verkopen van ontstekingsremmer Jyseleca.

Koersdaling BP

In Londen zakte BP 4 procent na tegenvallende resultaten. Het Britse olie- en gasconcern zag de winst flink afnemen ten opzichte van de recordniveaus van vorig jaar. Concurrent Shell verloor 1,1 procent en was de grootste daler in de AEX. Bierbrouwer AB InBev won 2,7 procent in Brussel dankzij goed ontvangen resultaten. Rivaal Heineken klom 1 procent.

De euro was 1,0624 dollar waard tegen 1,0607 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,6 procent meer op 82,81 dollar. Brentolie werd 0,7 procent duurder op 88,06 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Chipmaker SK Hynix haalt 26,5 miljard dollar op bij beursgang VS

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Zuid-Koreaanse chipmaker SK Hynix heeft 26,5 miljard dollar (ongeveer 23,1 miljard euro) opgehaald bij zijn beursgang op Wall Street vrijdag. Het bedrijf, dat al een notering in Seoul heeft, realiseert hiermee de grootste Amerikaanse beursgang ooit door een buitenlands bedrijf.

23 minuten geleden
Productie Nederlandse industrie stijgt bijna 5 procent in mei

DEN HAAG (ANP) - De productie van de Nederlandse industrie is in mei met 4,9 procent gestegen in vergelijking met een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Dat is dezelfde stijging als in april. Volgens het CBS was in bijna 40 procent van de industriƫle branches sprake van groei.

1 uur geleden
Huurprijs vrije sector stijgt bijna 5 procent in tweede kwartaal

DEN HAAG (ANP) - De huurprijzen in de vrije sector zijn in het tweede kwartaal gestegen ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Dat melden woningplatforms Huurwoningen.nl en Pararius. Vooral voor appartementen moesten nieuwe huurders meer neertellen.

1 uur geleden
Aantal faillissementen daalde met 4 procent in juni

DEN HAAG (ANP) - Het aantal faillissementen is in juni op jaarbasis met 4 procent afgenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In totaal gingen vorige maand 302 bedrijven failliet. Dat zijn 12 faillissementen minder dan in dezelfde maand een jaar eerder, maar 15 meer dan in mei.

2 uur geleden
PostNL: versoepel regels voor wettelijke taak postbezorging

DEN HAAG (ANP) - PostNL wil soepelere wettelijke verplichtingen voor de bezorging van post. Volgens de postbezorgdienst sluiten de wettelijke verplichtingen niet meer aan bij de werkelijkheid van de postmarkt.

2 uur geleden
Wall Street sluit met winst, chipfondsen bij winnaars

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winst gesloten. Chipfondsen zoals Micron Technology stonden bij de stijgers op Wall Street. Verder kwamen het bekende jeansmerk Levi Strauss en snack- en frisdrankproducent PepsiCo met kwartaalcijfers. De olieprijzen daalden na de flinke plussen eerder deze week.

10 uur geleden
Volkswagen wil snijden in modelaanbod en productiecapaciteit

WOLFSBURG (ANP/RTR/DPA/AFP/BLOOMBERG) - Het Duitse autoconcern Volkswagen wil snijden in het aanbod van modellen en de productiecapaciteit. De directie heeft plannen hiervoor voorgelegd aan de raad van commissarissen. Deze herstructureringsplannen zouden geleidelijk uitgevoerd moeten worden en moeten helpen bij het verlagen van de kosten.

11 uur geleden