Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

DSM-Firmenich kampt met lage prijzen voor vitamines

DSM-Firmenich kampt met lage prijzen voor vitamines

HEERLEN (ANP) - Voedings- en gezondheidsbedrijf DSM-Firmenich blijft last houden van een zwakke markt voor vitamines. De prijzen daarvoor liggen erg laag, en dat drukt de winst van het Nederlands-Zwitserse fusiebedrijf in het derde kwartaal. Voor het hele jaar zwakt DSM-Firmenich de verwachtingen af.

Vooral de divisie die ingrediënten maakt voor diervoeder heeft last van de lage vitamineprijzen, die het gevolg zijn van een te groot aanbod en klanten die veel voorraden opmaken. Ook de tak van DSM-Firmenich die grondstoffen voor verzorgingsproducten en voedingssupplementen maakt, had te kampen met dezelfde problemen.

De omzet van het concern daalde, gecorrigeerd voor de effecten van de fusie tussen DSM en Firmenich in mei, met 12 procent tot iets meer dan 3 miljard euro. Daarop boekte het bedrijf een aangepaste winst voor belastingen, rentes en afschrijvingen van 409 miljoen euro, een daling van 32 procent.

Sluiting Chinese fabriek

Over heel het boekjaar 2023 is DSM-Firmenich iets somberder geworden. De aangepaste winst komt naar verwachting uit op ongeveer 1,8 miljard euro. Eerder ging het bedrijf nog uit van een resultaat tussen de 1,8 miljard en 1,9 miljard euro.

DSM-Firmenich kondigde eerder dit jaar al ingrepen aan bij zijn vitamine-activiteiten, waaronder een sluiting van een fabriek in China. De reorganisatie van dit onderdeel moet kostenbesparingen van jaarlijks 200 miljoen euro opleveren.

Parfumsector

Geurstoffen voor de parfumsector waren volgens het bedrijf een lichtpuntje. De vraag daarnaar bleef op peil door de aantrekkende vraag na de coronacrisis. Daardoor zijn cosmeticabedrijven ook bezig met het vernieuwen van hun producten waarvoor de grondstoffen van DSM-Firmenich nodig zijn.

Meer uit Financieel

Na stakingen alsnog cao-akkoord bij DHL Express

UTRECHT (ANP) - Nieuw overleg met de vakbonden heeft alsnog een cao-akkoord opgeleverd bij DHL Express. Vorige maand werd er nog meerdere keren gestaakt bij het DHL-onderdeel dat zich met name richt op spoedzendingen van documenten en de levering van pakketten aan bedrijven. Vorige week besloten FNV en CNV al om de acties op te schorten om opnieuw met het bedrijf in gesprek te gaan, nadat de directie nieuwe toezeggingen had gedaan.

15 minuten geleden
Supermarktketen PLUS rondt fusie met Coop af, lijdt wel verlies

UTRECHT (ANP) - Supermarktketen PLUS heeft de fusie met branchegenoot Coop volledig afgerond. Het bedrijf leed vorig jaar wel opnieuw verlies door onder meer kosten voor het versneld ombouwen van Coop-winkels. Maar de schuldpositie is teruggebracht en de financiële basis is versterkt, aldus PLUS.

16 minuten geleden
Nevi: omstandigheden in industrie verbeterd ondanks Iranoorlog

ZEIST (ANP) - De omstandigheden in de Nederlandse industrie zijn in maart verbeterd, ondanks de verstoringen die de oorlog in het Midden-Oosten heeft veroorzaakt in de toeleveringsketens. Maakbedrijven produceerden meer en kregen meer orders binnen. Tegelijkertijd hadden ze door de Iranoorlog hogere kosten en stegen hun verkoopprijzen in het hoogste tempo van de afgelopen drie jaar.

27 minuten geleden
Beurzen Azië stijgen hard na opmerkingen Trump over einde oorlog

TOKIO (ANP) - De beurzen in Azië gingen woensdag hard omhoog door de hoop op een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. De Amerikaanse president Donald Trump zei tijdens een persconferentie in het Witte Huis dat hij verwacht dat de Verenigde Staten "de klus zullen klaren" in Iran en dat de oorlog "binnen twee of drie weken" klaar zal zijn.

30 minuten geleden
Prijzen van nieuwbouwkavels verder gestegen

DEN HAAG (ANP) - De prijzen van nieuwbouwkavels zijn in het vierde kwartaal met gemiddeld 15,3 procent gestegen vergeleken met een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Over heel 2025 werd de bouwgrond voor eengezinswoningen gemiddeld 13,6 procent duurder dan in 2024.

1 uur geleden
Prijzen van nieuwbouwkavels verder gestegen

DEN HAAG (ANP) - De prijzen van nieuwbouwkavels zijn in het vierde kwartaal met gemiddeld 15,3 procent gestegen vergeleken met een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Over heel 2025 werd de bouwgrond voor eengezinswoningen gemiddeld 13,6 procent duurder dan in 2024.

1 uur geleden
Eigenaar Amac opent Apple Museum, verwacht zeker 50.000 bezoekers

UTRECHT (ANP) - In het winkelcentrum The Wall in Utrecht wordt donderdag een Apple Museum geopend. Initiatiefnemer Ed Bindels, eigenaar van winkelketen Amac, verwacht tussen de 50.000 en 100.000 bezoekers per jaar.

1 uur geleden