Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

DSM-Firmenich grote winnaar op Damrak na reorganisatienieuws

DSM-Firmenich grote winnaar op Damrak na reorganisatienieuws

AMSTERDAM (ANP) - Aandelen van DSM-Firmenich hebben woensdag aanzienlijke terreinwinst geboekt op de beurs in Amsterdam. Het in voedingsingrediënten en smaakstoffen gespecialiseerde fusiebedrijf waarschuwde dat de winst de komende tijd zal dalen, maar kondigde direct een reorganisatie aan bij zijn slechter presterende vitaminetak. Beleggers waren opgetogen met die ingreep en zetten het aandeel 3,9 procent hoger.

De stemming op het Damrak was verder overwegend positief, net zoals op andere Europese beurzen. Opbeurende macro-economische cijfers uit de Verenigde Staten hielpen het sentiment. Zo werd dinsdag bekend dat het consumentenvertrouwen in 's werelds grootste economie is gestegen.

De AEX won 1 procent tot 767,77 punten en de MidKap steeg 1,1 procent tot 889,31 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen lieten winsten tot 1 procent zien.

Powell

De aandacht ging ook uit naar de bijeenkomst van centrale bankiers in de Portugese stad Sintra. Voorzitter Jerome Powell van de Federal Reserve liet in een panelgesprek de mogelijkheid open van twee opeenvolgende renteverhogingen, bedoeld om de inflatie in te dammen. ECB-president Christine Lagarde hintte ook op een renteverhoging. Maar de centralebankhoofden zeiden tegelijkertijd dat een recessie als gevolg van de hogere leenkosten niet heel waarschijnlijk is.

In de MidKap was de bank Van Lanschot Kempen de grootste winnaar met een plus van bijna 7 procent. Analisten van ING geven een koopadvies op het aandeel. Roestvrijstaalfabrikant Aperam eindige onderaan met een verlies van 4,7 procent.

UBS

UBS steeg in Zürich 1,1 procent na reorganisatiegeruchten. Volgens persbureau Bloomberg is de Zwitserse bank, die onlangs Credit Suisse overnam, van plan de helft van alle banen bij die ingelijfde concurrent te schrappen. Vooral in Londen, New York en enkele Aziatische landen zouden veel arbeidsplaatsen verloren gaan. Softwarebedrijf Sage Group profiteerde van een adviesverhoging bij JPMorgan en won ruim 5 procent.

De euro was 1,0908 dollar waard tegen 1,0962 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,3 procent meer op 69,25 dollar. Brentolie werd 2 procent duurder op 73,69 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Gemengd beeld op Wall Street na rentebesluit Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York hebben gemengd gereageerd op het rentebesluit van de Federal Reserve. Die verlaagde de leenkosten zoals verwacht met een kwart procentpunt en liet doorschemeren dat er dit jaar nog twee renteverlagingen aankomen. Volgens de Fed zijn de risico's op een afzwakkende arbeidsmarkt groter geworden.

55 minuten geleden
Fed blijft zich inzetten voor onafhankelijkheid, zegt voorzitter

WASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve blijft zich volledig inzetten voor het behoud van zijn onafhankelijkheid. Dat zei Fed-voorzitter Jerome Powell in een persconferentie over het rentebesluit van de Amerikaanse koepel van centrale banken.

2 uur geleden
Federal Reserve verlaagt rente na politiek beladen vergadering

WASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve heeft de rente in de Verenigde Staten met een kwart procentpunt verlaagd. Dat is de uitkomst van een van de meest politiek beladen rentevergaderingen van de Fed van de afgelopen jaren. De Amerikaanse president Donald Trump probeerde de afgelopen maanden de Fed onder druk te zetten om de leenkosten snel te verlagen.

3 uur geleden
China traag met exportvergunningen aardmetalen voor EU-bedrijven

BEIJING (ANP) - Europese bedrijven moeten nog altijd lang wachten op exportvergunningen voor zeldzame aardmetalen uit China. Dat zegt de voorzitter van de Kamer van Koophandel van de EU in China (EUCCC) tegen zakenkrant Financial Times (FT). De aardmetalen zijn cruciaal voor onder andere defensiematerieel, computers, windmolens en elektrische auto's.

3 uur geleden
Bouw megatunnel tussen Duitsland en Denemarken opnieuw vertraagd

KOPENHAGEN (ANP/DPA) - De bouw van de tunnel tussen het Duitse eiland Fehmarn en het Deense eiland Lolland loopt opnieuw vertraging op, meldt de projectontwikkelaar. Het miljarden euro's kostende project moest in 2029 klaar zijn, maar dat verwacht de ontwikkelaar niet meer te halen.

4 uur geleden
Topman luxemerk Gucci na amper een jaar vervangen

PARIJS (ANP/RTR) - Luxeconcern Kering heeft bij zijn bekende modemerk Gucci een vervanger aangesteld voor topman Stefano Cantino, die nog geen jaar geleden was aangetreden. De Italiaanse Francesca Bellettini volgt hem op als hoogste baas bij het merk.

4 uur geleden
EU en Indonesië ronden onderhandelingen voor handelsdeal af

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie en Indonesië hebben de onderhandelingen over een handelsovereenkomst na bijna tien jaar afgerond. EU-handelscommissaris Maroš Šefčovič kondigt de deal volgende week dinsdag aan tijdens zijn bezoek aan Indonesië, meldt een woordvoerder van de Europese Commissie.

5 uur geleden