Dsm-firmenich bij stijgers in licht hogere AEX na cijfers
AMSTERDAM (ANP) - Dsm-firmenich behoorde dinsdag tot de sterkste stijgers in de AEX-index op het Damrak. Het voedings- en gezondheidsbedrijf zag de omzet en winst stijgen in de eerste helft van het jaar. Het Nederlands-Zwitserse fusieconcern werd ook positiever over het resultaat in het hele jaar. Het aandeel werd bijna 3 procent hoger gezet.
Topman Dimitri de Vreeze van dsm-firmenich verklaarde tevreden te zijn met de prestaties in de eerste zes maanden van het jaar. Volgens de topman ligt de geplande afsplitsing van de tak voor ingrediënten en vitamines voor diervoeding Animal Nutrition & Health (ANH) op koers. De afsplitsing moet in de loop van volgend jaar plaatsvinden.
De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,4 procent hoger op 907,50 punten. De MidKap klom 0,3 procent tot 868,59 punten. De beurs in Frankfurt won 0,2 procent en Londen verloor 0,5 procent. Parijs steeg 0,3 procent, na een sterker dan verwachte groei van de Franse economie in het tweede kwartaal. Later op de dag volgt nog het groeicijfer van de economie van de hele eurozone.
ASML
Chipmachinemaker ASML won 1,8 procent, dankzij een koopadvies van de Britse bank Barclays. Philips daalde 0,9 procent. Het zorgtechnologiebedrijf werd maandag nog bijna 15 procent meer waard dankzij een goed ontvangen kwartaalbericht. Heineken (plus 1,4 procent) toonde herstel. De bierbrouwer kelderde een dag eerder ruim 10 procent door teleurstellende resultaten.
In de MidKap steeg Allfunds 4 procent. Het Spaanse investeringsplatform boekte in de eerste jaarhelft een recordomzet en handhaafde de jaarverwachtingen. Basic-Fit zakte bijna 4 procent. De Duitse investeringsbank Berenberg haalde de fitnessketen van de kooplijst af.
BP
In Londen klom BP 1,9 procent. Het Britse olie- en gasconcern presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht. Het bedrijf gaat daarnaast in de tweede jaarhelft voor 3,5 miljard dollar aan eigen aandelen inkopen en verhoogde het dividend om aandeelhouders te belonen.
Diageo kelderde 8 procent. De Britse producent van drankmerken als Johnnie Walker, Smirnoff, Guinness en Baileys boekte afgelopen boekjaar minder winst dan verwacht. Door tegenvallende verkopen in Latijns-Amerika, het Caribisch gebied en de VS zag het drankenconcern de jaaromzet voor het eerst sinds de coronapandemie dalen.
Euro- en oliekoersen
De euro was 1,0824 dollar waard, tegenover 1,0819 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,4 procent goedkoper op 75,51 dollar. Brentolie kostte ook 0,4 procent minder, op 79,49 dollar.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse olieprijs is zondag gestegen tot boven de 100 dollar per vat. Dat was niet meer gebeurd sinds de zomer van 2022. De prijs van Amerikaanse olie, West Texas Intermediate (WTI), steeg met 20 procent naar ruim 109 dollar per vat.
1 uur geledenBAGDAD (ANP) - De olieproductie in Irak is met ongeveer 60 procent ingestort omdat door de Iran-oorlog te weinig tankers beschikbaar zijn om de ruwe olie te verschepen. Het belangrijke olieland produceert nu nog ongeveer 1,7 tot 1,8 miljoen vaten olie per dag, tegenover ongeveer 4,3 miljoen vaten per dag voor het begin van het conflict.
12 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van aluminium is deze week met bijna 10 procent gestegen, de grootste wekelijkse stijging sinds 2023. Dit kwam door het escalerende conflict in het Midden-Oosten, dat de leveringen uit de regio verstoorde, terwijl grondstoffenhandelaren zich voorbereiden op mogelijke verdere onderbrekingen.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - TUI haalde afgelopen nacht met drie repatriëringsvluchten meer dan 550 reizigers op naar Frankfurt en Hannover, zegt een woordvoerster van de Nederlandse tak van de reisorganisatie. Ongeveer 300 reizigers werden opgehaald uit de Malediven en zo'n 250 van de luchthaven Al Ain in Abu Dhabi.
14 uur geledenDOHA (ANP) - Qatar Airways voerde zondag repatriëringsvluchten uit vanaf Hamad International Airport in Doha naar Amsterdam, Berlijn, Frankfurt, Londen en Zürich, maakte de luchtvaartmaatschappij bekend op X.
16 uur geledenHANNOVER (ANP/DPA) - Twee TUI-vluchten uit de Verenigde Arabische Emiraten met gestrande toeristen aan boord zijn zaterdagavond geland op de luchthaven van Hannover. In totaal zaten 250 reizigers aan boord van de twee vliegtuigen. Onder hen waren mensen uit Nederland, Zweden, Frankrijk, Polen en het Verenigd Koninkrijk. Hoeveel Nederlanders aan boord waren, is nog niet bekend.
19 uur geledenKOEWEIT (ANP/BLOOMBERG) - Koeweit, de op vier na grootste olieproducent van oliekartel OPEC, heeft de olie- en raffinageproductie teruggeschroefd na de vertraging van het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz. Het terugschroeven van de olieproductie door Koeweit kan de olieprijzen verder opstuwen, waardoor benzine aan de pomp mogelijk nog duurder wordt.
1 dag geleden