Dsm-firmenich bij stijgers in licht hogere AEX na cijfers
AMSTERDAM (ANP) - Dsm-firmenich behoorde dinsdag tot de sterkste stijgers in de AEX-index op het Damrak. Het voedings- en gezondheidsbedrijf zag de omzet en winst stijgen in de eerste helft van het jaar. Het Nederlands-Zwitserse fusieconcern werd ook positiever over het resultaat in het hele jaar. Het aandeel werd bijna 3 procent hoger gezet.
Topman Dimitri de Vreeze van dsm-firmenich verklaarde tevreden te zijn met de prestaties in de eerste zes maanden van het jaar. Volgens de topman ligt de geplande afsplitsing van de tak voor ingrediënten en vitamines voor diervoeding Animal Nutrition & Health (ANH) op koers. De afsplitsing moet in de loop van volgend jaar plaatsvinden.
De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,4 procent hoger op 907,50 punten. De MidKap klom 0,3 procent tot 868,59 punten. De beurs in Frankfurt won 0,2 procent en Londen verloor 0,5 procent. Parijs steeg 0,3 procent, na een sterker dan verwachte groei van de Franse economie in het tweede kwartaal. Later op de dag volgt nog het groeicijfer van de economie van de hele eurozone.
ASML
Chipmachinemaker ASML won 1,8 procent, dankzij een koopadvies van de Britse bank Barclays. Philips daalde 0,9 procent. Het zorgtechnologiebedrijf werd maandag nog bijna 15 procent meer waard dankzij een goed ontvangen kwartaalbericht. Heineken (plus 1,4 procent) toonde herstel. De bierbrouwer kelderde een dag eerder ruim 10 procent door teleurstellende resultaten.
In de MidKap steeg Allfunds 4 procent. Het Spaanse investeringsplatform boekte in de eerste jaarhelft een recordomzet en handhaafde de jaarverwachtingen. Basic-Fit zakte bijna 4 procent. De Duitse investeringsbank Berenberg haalde de fitnessketen van de kooplijst af.
BP
In Londen klom BP 1,9 procent. Het Britse olie- en gasconcern presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht. Het bedrijf gaat daarnaast in de tweede jaarhelft voor 3,5 miljard dollar aan eigen aandelen inkopen en verhoogde het dividend om aandeelhouders te belonen.
Diageo kelderde 8 procent. De Britse producent van drankmerken als Johnnie Walker, Smirnoff, Guinness en Baileys boekte afgelopen boekjaar minder winst dan verwacht. Door tegenvallende verkopen in Latijns-Amerika, het Caribisch gebied en de VS zag het drankenconcern de jaaromzet voor het eerst sinds de coronapandemie dalen.
Euro- en oliekoersen
De euro was 1,0824 dollar waard, tegenover 1,0819 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,4 procent goedkoper op 75,51 dollar. Brentolie kostte ook 0,4 procent minder, op 79,49 dollar.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent gaat op bezoek in Japan en Zuid-Korea in aanloop naar de top tussen president Donald Trump en de Chinese president Xi Jinping in Beijing die komende week plaatsvindt.
6 uur geledenMILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Het Italiaanse modehuis Armani kan mogelijk een minderheidsbelang van 15 procent dat te koop wordt gezet gaan verdelen onder drie beoogde kopers. Dat meldt de krant La Repubblica. Die verkoop maakt deel uit van de wensen van de vorig jaar overleden oprichter Giorgio Armani.
10 uur geledenRIYAD (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De wereld heeft door de oorlog in het Midden-Oosten in de afgelopen twee maanden de levering van ongeveer 1 miljard vaten olie misgelopen. Het zal tijd kosten voor de oliemarkt om te stabiliseren zodra de leveringen weer op gang komen. Dat zei topman Amin Nasser van het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco na bekendmaking van kwartaalcijfers.
12 uur geledenDOHA (ANP/BLOOMBERG) - Een tanker met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit Qatar is door de Straat van Hormuz gevaren. Volgens persbureau Bloomberg is dat de eerste lng-tanker uit Qatar die door de belangrijke waterweg is gegaan sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten.
12 uur geledenRIYAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco heeft in het eerste kwartaal meer winst geboekt dankzij de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Wel verstoort de Iranoorlog de export van Saudi Aramco, omdat de Straat van Hormuz vrijwel volledig is afgesloten voor olietankers. Saudi Aramco transporteert daarom olie via een pijpleiding naar de Rode Zee om vanuit daar te kunnen exporteren.
14 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Het Duitse defensiebedrijf Helsing staat op het punt om met een nieuwe financieringsronde 1,2 miljard dollar op te halen om zijn activiteiten uit te breiden. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden. Daarmee verstevigt het bedrijf uit München zijn positie als een van Europa's meest waardevolle start-ups. De onderneming, gesteund door techmiljardair Daniel Ek, maakt onder meer geavanceerde drones.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Werknemersvertegenwoordigers binnen bedrijven houden zich nog te weinig bezig met de ontwikkelingen rond kunstmatige intelligentie (AI) op de werkvloer. "AI speelt een steeds grotere rol voor werknemers. Daarom is het essentieel dat or-leden zich verdiepen in AI en weten wat er binnen hun organisatie of sector gebeurt", waarschuwen de vakbonden De Unie en de VCP.
1 dag geleden