
Dsm-firmenich bij stijgers in licht hogere AEX na cijfers
AMSTERDAM (ANP) - Dsm-firmenich behoorde dinsdag tot de sterkste stijgers in de AEX-index op het Damrak. Het voedings- en gezondheidsbedrijf zag de omzet en winst stijgen in de eerste helft van het jaar. Het Nederlands-Zwitserse fusieconcern werd ook positiever over het resultaat in het hele jaar. Het aandeel werd bijna 3 procent hoger gezet.
Topman Dimitri de Vreeze van dsm-firmenich verklaarde tevreden te zijn met de prestaties in de eerste zes maanden van het jaar. Volgens de topman ligt de geplande afsplitsing van de tak voor ingrediƫnten en vitamines voor diervoeding Animal Nutrition & Health (ANH) op koers. De afsplitsing moet in de loop van volgend jaar plaatsvinden.
De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,4 procent hoger op 907,50 punten. De MidKap klom 0,3 procent tot 868,59 punten. De beurs in Frankfurt won 0,2 procent en Londen verloor 0,5 procent. Parijs steeg 0,3 procent, na een sterker dan verwachte groei van de Franse economie in het tweede kwartaal. Later op de dag volgt nog het groeicijfer van de economie van de hele eurozone.
ASML
Chipmachinemaker ASML won 1,8 procent, dankzij een koopadvies van de Britse bank Barclays. Philips daalde 0,9 procent. Het zorgtechnologiebedrijf werd maandag nog bijna 15 procent meer waard dankzij een goed ontvangen kwartaalbericht. Heineken (plus 1,4 procent) toonde herstel. De bierbrouwer kelderde een dag eerder ruim 10 procent door teleurstellende resultaten.
In de MidKap steeg Allfunds 4 procent. Het Spaanse investeringsplatform boekte in de eerste jaarhelft een recordomzet en handhaafde de jaarverwachtingen. Basic-Fit zakte bijna 4 procent. De Duitse investeringsbank Berenberg haalde de fitnessketen van de kooplijst af.
BP
In Londen klom BP 1,9 procent. Het Britse olie- en gasconcern presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht. Het bedrijf gaat daarnaast in de tweede jaarhelft voor 3,5 miljard dollar aan eigen aandelen inkopen en verhoogde het dividend om aandeelhouders te belonen.
Diageo kelderde 8 procent. De Britse producent van drankmerken als Johnnie Walker, Smirnoff, Guinness en Baileys boekte afgelopen boekjaar minder winst dan verwacht. Door tegenvallende verkopen in Latijns-Amerika, het Caribisch gebied en de VS zag het drankenconcern de jaaromzet voor het eerst sinds de coronapandemie dalen.
Euro- en oliekoersen
De euro was 1,0824 dollar waard, tegenover 1,0819 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,4 procent goedkoper op 75,51 dollar. Brentolie kostte ook 0,4 procent minder, op 79,49 dollar.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten en China hebben een deal gesloten waarmee TikTok in de VS actief kan blijven, meldt Donald Trump dinsdag. Een groep bedrijven wil de Amerikaanse activiteiten volgens hem overnemen van het Chinese moederbedrijf ByteDance. Hij gaf geen details en zegt later bekend te maken wie de kopers zijn.
32 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - FNV heeft dinsdag nieuwe acties van grondpersoneel van KLM op Schiphol aangekondigd. Het gaat om twee werkonderbrekingen op 24 september en 1 oktober die respectievelijk zes en acht uur duren. KLM moest vorige week nog ruim honderd vluchten schrappen door een werkonderbreking die twee uur duurde. Ook deze woensdag vallen ongeveer honderd vluchten uit door een korte staking.
49 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Oracle behoorde dinsdag tot de stijgers op de aandelenbeurzen in New York met een winst van ruim 4 procent. Het software- en cloudbedrijf maakt volgens Amerikaanse media deel uit van een consortium dat mogelijk een deel van het Chinese socialmediaplatform TikTok overneemt. De Verenigde Staten willen dat TikTok in Amerikaanse handen komt vanwege zorgen over de nationale veiligheid en de angst dat China toegang heeft tot de persoonlijke data van miljoenen Amerikaanse gebruikers.
1 uur geledenESSEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse industrieconcern Thyssenkrupp heeft een bod ontvangen op zijn Europese staaldivisie van zijn Indiase branchegenoot Jindal Steel, maakte het concern bekend.
1 uur geledenSAS VAN GENT (ANP) - Het voedings- en grondstoffenbedrijf Cargill wil eind dit jaar stoppen met de verwerking van tarwe, de raffinaderij en de productie van ethanol in zijn fabriek in Sas van Gent. De gedeeltelijke stopzetting heeft mogelijk gevolgen voor ongeveer 120 medewerkers, bevestigde een woordvoerder na berichtgeving van PZC.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een Amerikaanse toezichthouder voor verkeersveiligheid heeft een onderzoek geopend naar Tesla's van het Model Y die in bepaalde gevallen niet open kunnen. In een aantal gevallen zaten inzittenden daardoor opgesloten in de elektrische auto, meldt een afdeling van de National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA).
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse huishoudens betalen in 2026 ongeveer 25 euro per jaar meer voor het transport van elektriciteit en gas. De nettarieven gaan daarmee met 3,4 procent omhoog, maakte de Autoriteit Consument & Markt (ACM) bekend.
3 uur geleden