Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dsm-firmenich bij stijgers in licht hogere AEX na cijfers

Dsm-firmenich bij stijgers in licht hogere AEX na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - Dsm-firmenich behoorde dinsdag tot de sterkste stijgers in de AEX-index op het Damrak. Het voedings- en gezondheidsbedrijf zag de omzet en winst stijgen in de eerste helft van het jaar. Het Nederlands-Zwitserse fusieconcern werd ook positiever over het resultaat in het hele jaar. Het aandeel werd bijna 3 procent hoger gezet.

Topman Dimitri de Vreeze van dsm-firmenich verklaarde tevreden te zijn met de prestaties in de eerste zes maanden van het jaar. Volgens de topman ligt de geplande afsplitsing van de tak voor ingrediƫnten en vitamines voor diervoeding Animal Nutrition & Health (ANH) op koers. De afsplitsing moet in de loop van volgend jaar plaatsvinden.

De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,4 procent hoger op 907,50 punten. De MidKap klom 0,3 procent tot 868,59 punten. De beurs in Frankfurt won 0,2 procent en Londen verloor 0,5 procent. Parijs steeg 0,3 procent, na een sterker dan verwachte groei van de Franse economie in het tweede kwartaal. Later op de dag volgt nog het groeicijfer van de economie van de hele eurozone.

ASML

Chipmachinemaker ASML won 1,8 procent, dankzij een koopadvies van de Britse bank Barclays. Philips daalde 0,9 procent. Het zorgtechnologiebedrijf werd maandag nog bijna 15 procent meer waard dankzij een goed ontvangen kwartaalbericht. Heineken (plus 1,4 procent) toonde herstel. De bierbrouwer kelderde een dag eerder ruim 10 procent door teleurstellende resultaten.

In de MidKap steeg Allfunds 4 procent. Het Spaanse investeringsplatform boekte in de eerste jaarhelft een recordomzet en handhaafde de jaarverwachtingen. Basic-Fit zakte bijna 4 procent. De Duitse investeringsbank Berenberg haalde de fitnessketen van de kooplijst af.

BP

In Londen klom BP 1,9 procent. Het Britse olie- en gasconcern presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht. Het bedrijf gaat daarnaast in de tweede jaarhelft voor 3,5 miljard dollar aan eigen aandelen inkopen en verhoogde het dividend om aandeelhouders te belonen.

Diageo kelderde 8 procent. De Britse producent van drankmerken als Johnnie Walker, Smirnoff, Guinness en Baileys boekte afgelopen boekjaar minder winst dan verwacht. Door tegenvallende verkopen in Latijns-Amerika, het Caribisch gebied en de VS zag het drankenconcern de jaaromzet voor het eerst sinds de coronapandemie dalen.

Euro- en oliekoersen

De euro was 1,0824 dollar waard, tegenover 1,0819 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,4 procent goedkoper op 75,51 dollar. Brentolie kostte ook 0,4 procent minder, op 79,49 dollar.

Meer uit Financieel

Duitse luchtvaart: mogelijk minder vluchten door dure kerosine

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse luchthavenbrancheorganisatie ADV waarschuwt dat meer vluchten mogelijk worden geannuleerd door dreigende tekorten aan kerosine in Duitsland. Vliegtickets zullen waarschijnlijk ook duurder worden.

48 minuten geleden
Chinese export groeit meer dan verwacht

BEIJING (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese export is in april sterker gegroeid dan verwacht, ondanks druk op de wereldeconomie door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens cijfers van de Chinese douane steeg de uitvoer met 14,1 procent tegenover een jaar eerder.

2 uur geleden
Records voor S&P 500 en Nasdaq na sterk banenrapport VS

NEW YORK (ANP) - De brede S&P 500-index en de technologiegraadmeter Nasdaq zijn vrijdag met nieuwe recordstanden gesloten, geholpen door een sterk cijfer over de Amerikaanse banenmarkt. Het banenrapport van de overheid viel veel beter uit dan verwacht. Wel werd bekend dat het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten naar een nieuw dieptepunt is gezakt door zorgen bij huishoudens over een hoge inflatie die de koopkracht ondermijnt.

11 uur geleden
Bloomberg: beursgang AI-chipbedrijf Cerebras wordt groter

SUNNYVALE (ANP/BLOOMBERG) - De producent van AI-chips Cerebras Systems wil meer geld ophalen met zijn beursgang op Wall Street dan eerder gepland. Volgens bronnen tegen persbureau Bloomberg is Cerebras van plan de uitgifteprijs bij de beursgang te verhogen vanwege de grote interesse van investeerders. Mogelijk kan het bedrijf maandag met een bekendmaking komen.

11 uur geleden
Porsche sluit dochterondernemingen, 500 banen gaan verloren

STUTTGART (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Duitse sportwagenfabrikant Porsche sluit drie dochterondernemingen die niet actief zijn in de autoproductie. Daardoor gaan ongeveer vijfhonderd banen verloren. Met de ingreep wil Porsche verder snijden in de kosten en zich meer focussen op de kernactiviteiten.

13 uur geleden
Kleine min voor AEX-index, chipfondsen wel omhoog

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag met een kleine min het weekend ingegaan. Beleggers op het Damrak deden het even rustig aan na een drukke week met veel kwartaalcijfers van grote bedrijven. De aandacht ging nu onder meer uit naar het belangrijke Amerikaanse banenrapport dat beter uitviel dan verwacht. De chipfondsen ASML, Besi en ASMI stonden wel bij de stijgers in de AEX.

15 uur geleden
Consumentenvertrouwen VS naar nieuw dieptepunt om inflatiezorgen

ANN ARBOR (ANP) - Het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten is naar een nieuw dieptepunt gezakt door toenemende zorgen over een hoge inflatie door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt de Universiteit van Michigan op basis van voorlopige cijfers voor de meimaand. Amerikaanse huishoudens zijn bezorgd dat de hoge inflatie de koopkracht en eigen financiƫle situatie schaadt.

16 uur geleden