Dry January: Weer een maand lang geen biertje, wijntje of borrel
DEN HAAG (ANP) - Duizenden mensen zijn van plan om de hele maand januari zonder een druppel alcohol door te brengen. Ze doen mee aan IkPas, een campagne om mensen bewust te maken van hun gewoontegedrag rond alcohol. De uitdaging staat ook bekend als Dry January.
Dry January werd bedacht in het Verenigd Koninkrijk, maar de uitdaging is inmiddels overgewaaid naar andere landen. In Nederland wordt de actie gedragen door GGD, gemeenten en organisaties tegen verslaving. Volgens de site hebben zich inmiddels ruim 14.000 mensen aangemeld. "We vragen je niet om nooit meer alcohol te drinken, maar om je alcoholgebruik even op pauze te zetten", staat op de site.
IkPas heeft het hele jaar door meerdere challenges, zoals 'kort droog' en '40 dagen geen druppel'. De organisatie stimuleert mensen ook om een zelfgekozen uitdaging aan te gaan. Op de site staan tips en redenen waarom een alcoholpauze helemaal geen kwaad kan.
Meer uit Binnenland
EMMEN (ANP) - In dierenpark Wildlands in Emmen wordt onderzoek gedaan naar vogelgriep. Dat gebeurt omdat er aanwijzingen zijn dat het virus aanwezig is in enkele dode vogels, meldt het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen van Buitenlandse Zaken vindt het "onbegrijpelijk dat Rusland vandaag onder eigen vlag mag meedoen aan de Paralympische Spelen, terwijl ze blijven aanvallen". Hij verwijst op X naar aanvallen die Rusland in de nacht van vrijdag op zaterdag heeft uitgevoerd op energie-infrastructuur en spoorwegen in Oekraïne.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook een repatriëringsvlucht van KLM van Oman naar Amsterdam is tot nader order uitgesteld "vanwege de veiligheidssituatie", meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. De vlucht zou zondag om 00.45 uur vertrekken vanuit de hoofdstad Muscat.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Iraniërs zijn zaterdag in een mars door Amsterdam naar het Amerikaanse consulaat gelopen. Ze herdachten omgekomen Amerikaanse militairen en riepen de Nederlandse regering op meer te doen voor het Iraanse volk, dat lijdt onder de oorlog met Israël en de Verenigde Staten.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ruben B., de verdachte van de moord op de Haagse garagehouder Loek van Dam in 1992, is enkele weken voordat de rechtbank uitspraak doet in de heropende zaak vrijgelaten. Dat bevestigt zijn advocaat Elizabeth Bijl na berichtgeving door Omroep West.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een nieuwe repatriëringsvlucht van Muscat in Oman naar Amsterdam is uitgesteld "vanwege de veiligheidssituatie". Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken over de vlucht van Corendon, die zaterdagmiddag zou vertrekken.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Volgens de familie van Jan Lenferink zal de overleden presentator vast "gniffelen" om de ontstane verwarring over zijn geboortejaar. Online staat dat Lenferink op 9 december 1948 is geboren, maar eigenlijk kwam hij drie jaar eerder al ter wereld.
16 uur geleden