Drukte winkelend publiek in Rotterdam valt mee
ROTTERDAM (ANP) - Het valt momenteel mee met de drukte bij de winkels in het centrum van Rotterdam. Volgens de woordvoerder van Aboutaleb is de drukte "beheersbaar." "Het is rustiger dan met Black Friday en ook qua jongeren is het rustig momenteel."
De winkels in de binnenstad sluiten vrijdagavond eerder, een maatregel die burgemeester Ahmed Aboutaleb instelde om drukte zoals op Black Friday te voorkomen. Een week geleden was het op Black Friday extreem druk in de stad en sloot de gemeente de winkels in het centrum voortijdig omdat het winkelend publiek niet voldoende afstand kon houden. Ook kwamen jongeren massaal samen in het centrum en gooiden met vuurwerk.
Om dat soort taferelen te voorkomen besloot Aboutaleb de winkels deze vrijdag om 19.00 uur te sluiten. Wie om die tijd al in de winkel is mag tot 20.00 uur blijven. Eerder wilde hij de winkels om 18.00 uur dicht hebben, maar na bezwaren van de gemeenteraad kwam hij daar op terug. Ook riep de gemeente op om inkopen eerder op de dag te doen.
Meer uit Binnenland
BEEK EN DONK (ANP) - In het Brabantse Beek en Donk heeft de politie in de nacht van vrijdag op zaterdag een overleden vrouw in een woning aangetroffen. Er is één persoon aangehouden. De politie heeft een "sterk vermoeden" dat het gaat om een misdrijf.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Op drie trajecten rondom Utrecht rijden sinds vrijdagmiddag 14.30 uur minder treinen door een tekort aan verkeersleiders, meldt ProRail. De spoorwegbeheerder verwacht dat dit nog tot in de loop van de avond gaat duren. In de reisinformatie van de NS wordt ongeveer 23.15 uur als verwachte eindtijd genoemd.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie gaat ervan uit dat een overleden vrouw die vrijdagochtend is gevonden in het water aan de Amsteldijk in Amsterdam-Zuid door een misdrijf om het leven is gekomen. Het gaat om een 29-jarige vrouw uit Amsterdam die sinds zondag 4 oktober werd vermist.
9 uur geledenLAUWERSOOG (ANP) - Het in financiële nood verkerende Werelderfgoedcentrum Waddenzee (WEC) in Pieterburen heeft inmiddels 1,1 miljoen euro aan donaties binnengekregen. Dat zei Sander van Dijk, hoofd educatie van het WEC, vrijdagavond in het EO-radioprogramma Dit is de Dag.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie moet van de EU-lidstaten met aangescherpte migratievoorstellen komen, zo willen de EU-regeringsleiders. Die nieuwe voorstellen moeten zorgen voor nog betere bescherming van de Europese buitengrenzen tegen het bewust inzetten van migranten als politiek of geopolitiek drukmiddel, zei premier Rob Jetten na afloop van de tweedaagse EU-top.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vorige week zijn er duizenden insulinepennen gestolen van een Nederlandse groothandel, bevestigt een woordvoerder van Novo Nordisk na berichtgeving van het Financieele Dagblad. De maker van de pennen waarschuwt dat ze kunnen worden doorverkocht aan mensen die ze gebruiken tegen overgewicht. Dat kan volgens Novo Nordisk ernstige gezondheidsrisico's met zich meebrengen.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Twee van de vijf genomineerde essays voor de Joost Zwagerman Essayprijs dingen niet meer mee naar de prijs. De jury meldde vrijdag dat een scan met AI-detector Pangram heeft uitgewezen dat de teksten (deels) met behulp van kunstmatige intelligentie tot stand zijn gekomen. De auteurs van deze essays hebben hun inzendingen ingetrokken. Een en ander volgde op een melding van studentenblad Propria Cures.
10 uur geleden