Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Drukte uitvaartcentra meer verspreid dan bij eerste coronagolf

Drukte uitvaartcentra meer verspreid dan bij eerste coronagolf

DEN HAAG (ANP) - Uitvaartcentra kampen in januari met veel drukte en zien dat die drukte bovendien meer landelijk verspreid is dan tijdens de eerste coronagolf . Begrafenisonderneming DELA heeft sinds half december al vijftien koelcontainers moeten plaatsen waar geen ruimte meer was om lichamen te koelen.

Een woordvoerder van de uitvaartonderneming zegt dat de drukte nu niet alleen geldt voor locaties in het zuiden van het land. "Het is nu bijna overal drukker en daarmee anders dan tijdens de eerste coronagolf." Ook uitvaartondernemingen Monuta en Yarden, met locaties in het hele land, draaien overuren. "We zien een hoge sterfte en zitten behoorlijk vol", zegt een woordvoerder van Monuta. Het bedrijf zegt nog geen extra koelcontainers te hebben geplaatst, net als Yarden.

"Voorlopig is onze koelcapaciteit voldoende", geeft een woordvoerder van Yarden aan. "Maar we zijn alert op de Britse variant van het coronavirus. Daarvoor staan we in overleg met DELA en Monuta."

Locatiemanager Charles Meiling van DELA legt uit dat het in januari altijd drukker is in de uitvaartbranche. Dat komt omdat in de wintermaanden en griepseizoenen meer mensen overlijden. "In de maand januari wordt normaal gesproken 100 procent van de koelruimte gebruikt. Door het bijplaatsen van een koelunit is er extra ruimte, die ook hard nodig is nu er meer mensen overlijden door de coronapandemie."

Meer uit Binnenland

Rechtbank doet over twee weken uitspraak in zaak pleegmeisje

ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam doet op 25 november uitspraak in de zaak over de ernstige mishandeling van het Vlaardingse pleegmeisje. Dat liet de rechtbankvoorzitter dinsdag weten aan het einde van de derde en laatste zittingsdag van het strafproces tegen de pleegouders Daisy W. en Johnny van den B. Tegen beide verdachten is elf jaar cel en tbs met dwangverpleging geƫist.

18 minuten geleden
Protest tegen komst Antony Blinken in theater Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Voor de deur van het Nieuwe Luxor Theater in Rotterdam demonstreren ruim dertig mensen tegen Antony Blinken. De voormalige buitenlandminister van de VS houdt daar dinsdagmiddag een lezing.

38 minuten geleden
Nieuw Cruyff Court in Zwolle vernoemd naar chef-kok Jonnie Boer

ZWOLLE (ANP) - De Zwolse wijk Holtenbroek krijgt een Cruyff Court dat wordt vernoemd naar de overleden sterrenchef Jonnie Boer. Dat werd maandag bekendgemaakt tijdens het benefietevenement Koken met een Doel: een jaarlijks diner waar geld voor sportprojecten wordt ingezameld.

59 minuten geleden
OM: agent niet strafbaar voor diensthond die verdachte beet

UTRECHT (ANP) - Een hondengeleider van de politie Midden-Nederland is volgens het Openbaar Ministerie niet strafbaar. Hij zette zijn hond in 2021 in bij een ruzie in Hilversum waarbij een verdachte werd gebeten. Justitie meent dat de 42-jarige agent handelde uit noodweer toen hij zijn hond inzette en vroeg daarom de rechtbank om ontslag van alle rechtsvervolging. Voor het slaan met een wapenstok wilde het OM vrijspraak.

1 uur geleden
Meldingen van drones bij NAVO-basis en Maastricht Aachen Airport

MAASTRICHT (ANP) - De Koninklijke Marechaussee heeft afgelopen weekend onderzoek gedaan naar meldingen van drones bij het NAVO-commandocentrum in Brunssum en bij Maastricht Aachen Airport. Een woordvoerder bevestigt berichtgeving hierover van De Limburger.

2 uur geleden
Rechtbank staat overlevering Palestijnse journalist Ayyash toe

AMSTERDAM (ANP) - De Internationale Rechtshulpkamer (IRK) van de rechtbank in Amsterdam staat de overlevering van de Palestijnse journalist en activist Mustafa Ayyash aan Oostenrijk toe. De rechtbank heeft de beslissing dinsdag bekendgemaakt.

2 uur geleden
Advocaat pleegvader: fouten niet alleen aan hem te wijten

ROTTERDAM (ANP) - Pleegvader Johnny van den B. (38) uit Vlaardingen, die terechtstaat voor het opzettelijk toebrengen van zwaar lichamelijk letsel bij het Vlaardingse pleegmeisje, vindt het onbegrijpelijk waarom de zorginstanties niet worden vervolgd. Dat zei zijn advocaat dinsdag bij aanvang van haar pleidooi.

2 uur geleden