Drukte Schiphol gaat zondag in golven, soms ook rustige momenten
SCHIPHOL (ANP) - De drukte op Schiphol gaat zondag duidelijk in golven. Voor 06.00 uur was het "echt gekkenhuis", zegt een medewerker in vertrekhal 1. Maar tussen 08.00 en 09.00 uur waren de meeste superlange rijen in de vertrekhallen verdwenen. "We verwachten dat het later wel weer drukker wordt, hoor. Dan zijn er weer veel vluchten gepland. Het is nu alleen even een rustig moment."
Omdat veel passagiers door de grote drukte op de luchthaven van de afgelopen dagen op het ergste zijn voorbereid, klinken er soms opgeluchte reacties. "Het is hier best rustig", zegt iemand bijvoorbeeld. Enkele beveiligers beamen dat, al verwijzen ze voor verdere vragen door naar persvoorlichting en informatiebalies.
Een flink aantal Schipholmedewerkers stuurt de reizigers. Ook zijn er veel hekken en linten geplaatst, om reizigersstromen in goede banen te leiden. Daardoor loopt het ook bij de balies voor vluchten naar de Verenigde Staten, waar het beduidend drukker is dan elders op de luchthaven, toch nog steeds door.
Geen opstoppingen
Bij de aankomsthallen druppelen de mensen daarnaast geleidelijk binnen. Van opstoppingen is daar geen sprake. Veel mensen lopen meteen door naar het station om de trein te pakken naar huis.
Schipholmedewerkers zeiden eerder al dat ze rekening hielden met een hectische nacht van zaterdag op zondag. Het vliegveld kampt al weken met een structureel personeelstekort bij onder meer de beveiliging en afhandelaars. Passagiers moesten vaak urenlang in de rij staan. De luchthaven werkt inmiddels aan oplossingen voor de problemen.
Zaterdag
Maar dat kon niet voorkomen dat de situatie zaterdag opnieuw uit de hand liep. Zaterdag zag KLM zich gedwongen de vluchten te schrappen van passagiers in 42 vliegtuigen, die leeg vanuit Europese bestemmingen naar Schiphol vlogen. Door met name transferpassagiers niet mee te nemen, strandden die reizigers niet op de overvolle luchthaven. Volgens KLM was de maatregel nodig omdat er sprake was ongunstige weersomstandigheden en baanonderhoud. Dat zorgde voor een domino-effect en voor verstoringen, meldde Schiphol eerder.
KLM verwacht zondag "de operatie weer uit te kunnen voeren zoals eerder gepland", dus zonder lege vliegtuigen richting Schiphol zoals op zaterdag, heeft de luchtvaartmaatschappij laten weten. Dat wil niet zeggen dat het vluchtschema weer helemaal is als normaal. KLM kondigde vrijdag al aan in het pinksterweekend tot vijftig vluchten per dag te annuleren om de situatie beheersbaar te houden. Zondagochtend staan er inderdaad diverse annuleringen op de vertrekborden. Het gaat voornamelijk om korte vluchten binnen Europa.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Ondanks verzet in de Tweede Kamer verlengt het kabinet begin volgende maand het contract met Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan draaien. Dat schrijft verantwoordelijk staatssecretaris Eric van der Burg (Binnenlandse Zaken) op vragen van JA21 aan de Kamer.
32 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De politie bereidt zich voor op het verwijderen van de demonstranten en op het opheffen van de blokkade op de A12. Dat meldt de gemeente Utrecht op X. Klimaatdemonstranten van XR zijn bij De Meern de snelweg opgelopen. De politie wist ze niet tegen te houden.
43 minuten geledenDE MEERN (ANP) - Een grote groep klimaatdemonstranten van XR is zaterdag de A12 opgelopen, ziet een ANP-verslaggever. Dat gebeurde ter hoogte van De Meern, vlakbij Utrecht. De politie probeerde hen tegen te houden, maar slaagde daar niet in.
1 uur geledenDE MEERN (ANP) - Klimaatdemonstranten van XR proberen zaterdag de A12 te betreden, ziet een ANP-verslaggever. Ze doen een poging ter hoogte van De Meern, vlakbij Utrecht. Maar de politie weet dit tot nu toe te voorkomen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het YouTube-kanaal van de zogeheten prankcaller - telefonische grappenmaker - Rouand is offline. De YouTuber gaf eerder deze week toe kort voor een fataal schietincident gebeld te hebben met Efe Y., die ervan wordt verdacht op nieuwjaarsdag twee tieners te hebben doodgeschoten in Amsterdam. Eerder ontkende Rouand nog dat hij met Efe Y. had gebeld.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wie een rechtszaak verliest bij de Hoge Raad, hoort al jaren in de meeste gevallen niet waarom dat zo is. Dat blijkt uit cijfers van de hoogste rechter. In 2025 ontbrak een inhoudelijke motivering in 571 van de 976 gevallen waarin de Hoge Raad mensen geen gelijk gaf. Juristen zijn kritisch over de uitspraken zonder uitleg.
5 uur geledenIJSSELSTEIN (ANP) - In IJsselstein is het protest tegen een tijdelijke noodopvang voor asielzoekers afgelopen, meldt een ANP-verslaggever. Er is nog een kleine groep aanwezig bij het gemeentehuis. Aanleiding voor de demonstratie was de komst van een tijdelijke opvanglocatie op een veld van voetbalvereniging IJFC.
17 uur geleden