Drukte op wegen op Tweede Kerstdag
DEN HAAG (ANP) - Met 160 kilometer file was het in de middag op tweede kerstdag, een dag vergelijkbaar met een zondag, volgens de ANWB "best behoorlijk druk op de wegen". De drukte leidt evenwel niet tot hele grote vertragingen. "Mensen zijn onderweg naar een kerstbrunch of -diner en her en der gaf dat wat vertragingen", aldus een ANWB-woordvoerder.
In Roermond is het nog druk met Duitsers die daar naar de outletstore willen. Het winkelpubliek moet rekening houden met zo'n 45 minuten vertraging. Ook bij de Westfield Mall of The Netherlands was het druk, mogelijk omdat mensen voor een winkeldag kiezen in plaats van een boswandeling op deze grijze dag, denkt de ANWB-woordvoerder. Zoekend naar een parkeerplek in Leidschendam moesten automobilisten rekening houden met 20 minuten vertraging op de N14.
Op de A2 staat een file van 21 kilometer, maar daar heeft het verkeer "slechts een kwartiertje vertraging" omdat er wel rustig doorgereden werd. De ANWB verwacht niet dat er in de avond problemen ontstaan, omdat mensen dan vaak meer gespreid de weg op gaan. Incidenten kunnen daar wel nog verandering in brengen, aldus de woordvoerder.
Ook Rijkswaterstaat spreekt van "veel kerstdrukte" op de weg. Onder andere drukte en ongelukken zorgden voor langzaam rijdend of stilstaand verkeer op de A1 van Amersfoort naar Apeldoorn en op de A27 bij Noordeloos in de richting van Utrecht.
Meer uit Binnenland
BREDA (ANP) - De rechtbank Zeeland-West-Brabant heeft een 34-jarige man veroordeeld tot een celstraf van 27,5 jaar voor het doodschieten van een man op de Visodeweg in het Zeeuwse Ritthem in september 2024. Een andere man werd tijdens het vluchten beschoten en later zwaargewond aangetroffen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De provincie Zuid-Holland mag de damherten in de Hoeksche Waard niet afschieten. De rechtbank heeft opnieuw geoordeeld dat de onderbouwing voor het doden van de hele populatie onvoldoende is. Vijf jaar geleden hield de rechter het afschieten van de dieren in het plattelandsgebied ook al tegen.
1 uur geledenBREDA (ANP) - Erwin van E. (62), de voormalige vloggende wijkagent uit Tilburg die verdacht wordt van het jarenlang doorspelen van vertrouwelijke informatie uit politiesystemen, komt voorlopig op vrije voeten. De rechtbank in Breda besloot donderdag zijn voorarrest te schorsen. Ook zijn vriendin en medeverdachte Kaylee van O. (24) komt met ingang van vrijdagmiddag vrij. Ze zaten sinds 8 januari vast.
1 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Dit jaar lopen 2080 vrouwen de 50 kilometer tijdens de Nijmeegse Vierdaagse. Dat komt neer op 19,9 procent van de mensen die de langste afstand wandelen. Het aandeel vrouwen dat 50 kilometer loopt, groeit al enkele jaren gestaag. De jongste wandelaarster op de langste afstand is 11, de oudste 81.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - In bijna heel het zuiden van Nederland is het nu verboden om water uit sloten en beken te halen. Ook het Brabantse waterschap Aa en Maas heeft een onttrekkingsverbod ingesteld voor een groot deel van zijn werkgebied. Omliggende waterschappen in Brabant en Limburg deden dat eerder al.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) ziet dat de snelle ontwikkeling van kunstmatige intelligentie (AI) de risico's op phishing en cyberaanvallen vergroot. De privacywaakhond van de overheid adviseert organisaties om "nu in actie te komen" om hun digitale veiligheid op orde te brengen. Alleen dan kunnen organisaties volgens de toezichthouder gegevens beschermen tegen steeds geavanceerdere vormen van cybercriminaliteit.
22 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De gemeente Rotterdam bereidt zich voor op de WK-wedstrijd Frankrijk-Marokko van donderdag. "We hopen dat het een voetbalfeest wordt en staan in nauw contact met politie, gemeenschappen en buurtvaders", aldus een woordvoerder.
1 dag geleden