Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Drukte op wegen op Tweede Kerstdag

Drukte op wegen op Tweede Kerstdag

DEN HAAG (ANP) - Met 160 kilometer file was het in de middag op tweede kerstdag, een dag vergelijkbaar met een zondag, volgens de ANWB "best behoorlijk druk op de wegen". De drukte leidt evenwel niet tot hele grote vertragingen. "Mensen zijn onderweg naar een kerstbrunch of -diner en her en der gaf dat wat vertragingen", aldus een ANWB-woordvoerder.

In Roermond is het nog druk met Duitsers die daar naar de outletstore willen. Het winkelpubliek moet rekening houden met zo'n 45 minuten vertraging. Ook bij de Westfield Mall of The Netherlands was het druk, mogelijk omdat mensen voor een winkeldag kiezen in plaats van een boswandeling op deze grijze dag, denkt de ANWB-woordvoerder. Zoekend naar een parkeerplek in Leidschendam moesten automobilisten rekening houden met 20 minuten vertraging op de N14.

Op de A2 staat een file van 21 kilometer, maar daar heeft het verkeer "slechts een kwartiertje vertraging" omdat er wel rustig doorgereden werd. De ANWB verwacht niet dat er in de avond problemen ontstaan, omdat mensen dan vaak meer gespreid de weg op gaan. Incidenten kunnen daar wel nog verandering in brengen, aldus de woordvoerder.

Ook Rijkswaterstaat spreekt van "veel kerstdrukte" op de weg. Onder andere drukte en ongelukken zorgden voor langzaam rijdend of stilstaand verkeer op de A1 van Amersfoort naar Apeldoorn en op de A27 bij Noordeloos in de richting van Utrecht.

Meer uit Binnenland

Gemeente verlengt sluiting woning Overasselt niet

OVERASSELT (ANP) - De woning aan de Honingklaver in het Gelderse dorp Overasselt die vier weken gesloten is geweest op last van burgemeester Joerie Minses, wordt vrijdag weer geopend. De gemeente zegt dat er geen nieuwe feiten en omstandigheden naar voren gekomen zijn die een langere sluiting rechtvaardigen. Wel heeft de burgemeester besloten om twee maanden camerabewaking in te stellen rond de woning voor "het bevorderen van de rust en veiligheid in de omgeving".

58 minuten geleden
Video geschorste student Universiteit Maastricht niet strafbaar

MAASTRICHT (ANP) - Er komt geen verder strafrechtelijk onderzoek naar de Gazaanse student van de Universiteit Maastricht die in een video suggereerde betrokken te zijn geweest bij de aanval op Israël op 7 oktober. Het Openbaar Ministerie en de politie zien geen aanleiding daartoe. Na beoordeling is de conclusie dat er geen sprake is van strafbare feiten, zoals betrokkenheid bij een aanslag, verheerlijking van terrorisme of opruiing.

1 uur geleden
Politie houdt 17 krakers aan bij ontruimingsactie in Arnhem

ARNHEM (ANP) - De politie heeft bij de ontruiming van een gekraakt pand in Arnhem donderdagavond zeventien aanhoudingen verricht. Allen zitten nog vast op verdenking van huisvredebreuk en worden vrijdag gehoord, zegt een politiewoordvoerder.

1 uur geleden
Waarschuwing voor dichte mist in noordelijke provincies

DE BILT (ANP) - In de provincies Groningen, Friesland, Drenthe, Overijssel en Utrecht hangt vrijdagochtend vroeg dichte mist. Het verkeer kan last hebben van slecht zicht. Het KNMI waarschuwt daarvoor met code geel. De waarschuwing geldt van 06.00 uur tot 09.00 uur.

4 uur geleden
Zeer grote brand in bedrijvenpand aan Bolderweg in Almere

ALMERE (ANP) - In een bedrijfsverzamelgebouw aan de Bolderweg in Almere is in de nacht van donderdag op vrijdag een zeer grote brand uitgebroken. Dat maakte de Veiligheidsregio Flevoland bekend.

10 uur geleden
Katwijk stemt in met komst miljardenfabriek Amerikaanse farmaceut

KATWIJK (ANP) - Het Amerikaanse bedrijf Eli Lilly kan voor 3 miljard dollar een medicijnfabriek gaan bouwen in Katwijk. De gemeenteraad heeft ingestemd met de vergunningaanvraag. Eli Lilly, een van de grootste farmaceuten ter wereld, wil langs het Valkenburgse Meer in Katwijk diabetes- en afslankpillen gaan produceren. In de fabriek komen zo'n vijfhonderd mensen te werken.

10 uur geleden
Rapport: oorzaak brand natuurgebied Limburg blijft onduidelijk

VENLO (ANP) - De oorzaak van de brand begin augustus in het Limburgse natuurgebied Boschhuizerbergen blijft onduidelijk. Dat is de conclusie in een rapport van de brandweer Limburg-Noord en het Landelijk team Natuurbrandonderzoek dat donderdag werd gepresenteerd.

12 uur geleden