Drukte op wegen op Tweede Kerstdag
DEN HAAG (ANP) - Met 160 kilometer file was het in de middag op tweede kerstdag, een dag vergelijkbaar met een zondag, volgens de ANWB "best behoorlijk druk op de wegen". De drukte leidt evenwel niet tot hele grote vertragingen. "Mensen zijn onderweg naar een kerstbrunch of -diner en her en der gaf dat wat vertragingen", aldus een ANWB-woordvoerder.
In Roermond is het nog druk met Duitsers die daar naar de outletstore willen. Het winkelpubliek moet rekening houden met zo'n 45 minuten vertraging. Ook bij de Westfield Mall of The Netherlands was het druk, mogelijk omdat mensen voor een winkeldag kiezen in plaats van een boswandeling op deze grijze dag, denkt de ANWB-woordvoerder. Zoekend naar een parkeerplek in Leidschendam moesten automobilisten rekening houden met 20 minuten vertraging op de N14.
Op de A2 staat een file van 21 kilometer, maar daar heeft het verkeer "slechts een kwartiertje vertraging" omdat er wel rustig doorgereden werd. De ANWB verwacht niet dat er in de avond problemen ontstaan, omdat mensen dan vaak meer gespreid de weg op gaan. Incidenten kunnen daar wel nog verandering in brengen, aldus de woordvoerder.
Ook Rijkswaterstaat spreekt van "veel kerstdrukte" op de weg. Onder andere drukte en ongelukken zorgden voor langzaam rijdend of stilstaand verkeer op de A1 van Amersfoort naar Apeldoorn en op de A27 bij Noordeloos in de richting van Utrecht.
Meer uit Binnenland
SCHIPHOL (ANP) - De op Schiphol voor huisvredebreuk gearresteerde demonstranten van Extinction Rebellion (XR) zijn weer vrijgelaten, meldt een woordvoerder van de actiegroep. Het gaat om 32 personen, in tegenstelling tot de 31 die de Koninklijke Marechaussee eerder meldde. De arrestanten zijn met een bus naar het dichtstbijzijnde station gebracht. Het is onduidelijk wat de arrestatie voor gevolgen heeft voor hen.
29 minuten geledenMAASTRICHT (ANP) - Twee restaurants zijn maandag onderscheiden met twee sterren en zeven zaken hebben een eerste Michelinster gekregen. De Librije blijft het enige restaurant in Nederland met drie Michelinsterren, zo werd duidelijk op de horecavakbeurs in MECC Maastricht.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Middelbare scholen moeten kunnen kiezen uit betaalbare alternatieven en zelf kunnen bepalen of ze papieren schoolboeken, digitale boeken of een combinatie daarvan gebruiken. Dat vindt de VO-raad, de organisatie die de belangen van middelbare scholen behartigt. De raad steunt daarmee de oproep van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) om een einde te maken aan verplichte koppelverkoop. Scholieren moeten volgens de ACM nu nog te vaak zowel een papieren als een digitale versie aanschaffen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid heeft 21 gemeenten onder toezicht gesteld, omdat ze te weinig asielzoekers opvangen. Ze moeten in de komende tijd duidelijk maken hoe ze alsnog aan de spreidingswet voldoen. Doen ze dat niet, dan kan de overheid een gemeente opzijschuiven en beslissen dat daar een asielopvang komt.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - 31 demonstranten van Extinction Rebellion (XR) zijn door de Koninklijke Marechaussee op Schiphol aangehouden voor huisvredebreuk. Zij zijn, volgens een woordvoerder, op "vreedzame wijze" naar de uitgang begeleid. De arrestanten worden met een bus weggebracht. Het is onbekend waarheen.
2 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - Nederland moet meer werk maken van de bestrijding van hepatitis B en C, vinden experts van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). Ze hebben een plan opgesteld om het aantal infecties met de virussen verder omlaag te krijgen. Daarin wordt onder meer gepleit voor het testen van meer mensen uit landen waar hepatitis nog relatief veel voorkomt.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het schilderij Meisje met de parel van Johannes Vermeer is maandagochtend weer opgehangen in het Mauritshuis in Den Haag. Het portret is vijf weken in Japan geweest, waar het in Osaka deel uitmaakte van een tentoonstelling met werken uit het Haagse museum. Het schilderij is vanaf maandagmiddag weer voor bezoekers te zien.
4 uur geleden