
Drukte op wegen op eerste dag van de zomervakantie
DEN HAAG (ANP) - Op de dag dat regio Noord als eerste regio de zomervakantie inluidt, is het vrijdagmiddag druk op de Nederlandse wegen. "De piek was om 16.10 uur met 602 kilometer file", zegt Heleen de Geest van de ANWB. Verrast over de drukte is de filelezeres niet. "Dit is helemaal naar verwachting en de komende weken zal het alleen maar drukker worden."
De ANWB ziet het de afgelopen weken iedere vrijdag weer wat drukker worden op de wegen. "Mensen gaan een weekendje weg, op vakantie en het woon-werkverkeer neemt weer toe", verklaart De Geest. Een jaarrecord is de ruim 600 kilometer aan files niet, dat record is gevestigd op vrijdag 25 juni met 623 kilometer file op het hoogtepunt.
De Geest verwacht niet dat mogelijke nieuwe reisbeperkingen in verband met verscherpte coronamaatregelen invloed hebben op de spits deze vrijdag. "Want als je wel de grens over komt naar een ander land, kan het zijn dat je daar weer met beperkingen zit, of in quarantaine moet als je terugkomt. Dit zijn voornamelijk geplande vakanties van mensen met kinderen." Het beeld in Nederland geldt voor heel Europa. "Bij de Gotthardtunnel was vrijdag een wachttijd van twee uur", weet de filelezeres over de situatie in Zwitserland, "en ook op de Route du Soleil in Frankrijk is er weer enorm veel vakantieverkeer."
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De 54-jarige verdachte van het misbruiken van een meisje in het Zuiderpark in Rotterdam is nu ook verdachte van een zedenincident uit 2011 in Rotterdam-Zuid. Het Openbaar Ministerie meldde donderdag dat het DNA dat destijds is veiliggesteld een match blijkt te zijn. De man blijft negentig dagen langer vastzitten. Hij wordt verdacht van verkrachting en het beroven van de vrijheid van het meisje in 2011.
59 minuten geledenOVERBETUWE (ANP) - Een 43-jarige man uit de gemeente Overbetuwe is aangehouden omdat hij seksueel getinte deepfakes (ook wel bekend als deepnudes) heeft verspreid. Ook stuurde hij volgens de politie ongevraagd foto's van zijn geslachtsdeel. In de afgelopen jaren hebben zich 130 slachtoffers gemeld.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De verspilling van eten door consumenten, bedrijven en restaurants is in acht jaar tijd met 17 procent gedaald. Om het doel om in 2030 de verspilling ten opzichte van 2030 te halveren te halen, "is nog werk te verzetten," aldus het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur.
4 uur geledenROERMOND (ANP) - De brand in een huis in Roermond waarbij twee mensen om het leven kwamen, is veroorzaakt door brandstichting, meldt de politie donderdag. De politie zei hier eerder al rekening mee te houden.
4 uur geledenASSEN (ANP) - Drie van de vier medeverdachten in de zaak over de kunstroof Assen worden niet vervolgd. Het Openbaar Ministerie is van mening dat hun rol daarvoor te klein is. "Hoewel zij de hoofdverdachten hebben geholpen met ondersteunende handelingen, kan in de ogen van het OM niet bewezen worden dat zij wisten dat hun handelingen te maken hadden met de roof", meldt het OM donderdag.
4 uur geledenROERMOND (ANP) - In het noorden en midden van Limburg moeten inwoners en bedrijven tijdelijk rekening houden met wat meer kalk in het drinkwater. Waterleiding Maatschappij Limburg (WML) kan sinds begin augustus geen water uit de Maas gebruiken voor de drinkwaterproductie, omdat de rivier verontreinigd is met een bestrijdingsmiddel. Het bedrijf schakelt nu volledig over op diep grondwater en daarin zit van nature meer kalk. "Dit is volledig veilig en gezond."
6 uur geledenGELDROP (ANP) - In het Brabantse Geldrop is een 83-jarige vrouw neergestoken door vermoedelijk haar man. Ze is gewond naar het ziekenhuis gebracht. De 83-jarige echtgenoot is aangehouden, meldt de politie.
9 uur geleden